reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nvlddmkm.sys padá

Suprak (408)|26.8.2009 13:15
Už od začátku, co mám novou sestavu (viz. popis) mi padají ovladače v simulátoru rFactor. Prostě jedu si online závod, jsem první, a najendou černo. Po cca 30 sekundách se obraz zase vrátí a já samozřejmě poslední. Po ukončení aplikace mi to dole na liště vedle hodin hlásí "Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal pracovat a byl úspěšně obnoven".
Zatím mi nikdo nedokázal poradit a tento problém už řeším asi 10 měsíců, behěm této doby jsem už přeinstaloval Visty, spustil rF na nejmenší detaily, rozlišení, DX, bez antianalisingu, vyzkoušel všechny ovladače které fungují na mé GK (momentálně mám nejnovější 190.38) a také novější ovladače na MB, flashl bios, zkusil podtaktovat GK, udělal průvan ve skříni (bez fanů 53°C v klidu 73°C v zátěži s fany 48°C v klidu 67°C v zátěži), jiný zdroj a také jsem zkusil kopu návodů jako třeba:

1) V adresáři C:\\Windows\system32\drivers najít soubor nvlddmkm.sys a přejmenovat ho na např nvlddmkm.sys.old
2) V adresáři NVIDIA (Defaultně je přímo v kořenovém adresáři C:\\... Ale pokud jste při instalaci měnili cestu tak víte kde ho máte...) najděte soubor nvlddmkm.sy_ a překopírujte ho do C:\\Windows\system32
3)Spusťte příkazový řádek (C:\\Windows\system32\cmd.exe - spustit jako správce) a do něj zadejte příkaz
EXPAND.EXE nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys
4)Překopírujte soubor nvlddmkm.sys z C:\\Windovs\system32 do C:\\Windows\system32\drivers
5)Restartujte počítač....

Nic mi nepomohlo. Proto se obracím na vás a žádám o rady, které jsem ještě neslyšel. Chci si konečně užít virtuálního závodění, bez toho aniž bych musel myslet na to, kdy mi zase spadnou ovladače.
sheira (164)|26.8.2009 15:40
Po takej dobe si uz asi skusal skoro vsetko, ale ajtak napisem - skusal si davat GK do ineho PCI slotu?

Reklamaciu si neskusal?
Hoz (0)|26.8.2009 16:49
Sheira: No nevím, ale ta deska nebude asi mít 2x PCI-E, takže kam to asi má přendat(do PCI to asi těžko půjde). :D U mě je taky problém, ale mám ATi. Padají mi též ovladače, když hraji Race Driver GRID po tak 1 h nebo 2 h. :( Zatím musím zaklepat, že mi to nedělá i na rFactoru.
Suprak (408)|26.8.2009 17:08
Znovu opakuju je to jenom problém v rFactoru. Např: CoD4, CoD5, GTAIV tam problém není. Pokud ses díval na tu desku má jenom jeden PCIe slot. Ještě napíšu GK je to GeForce 9500GT od Inno3D
husky14 (4214)|26.8.2009 17:31
Máš v PC Starforce? Pryč s ní....
Suprak (408)|26.8.2009 18:23
To jsem tam taky zapomněl napsat, zkoušel jsem je aktualizovat, to nefungovalo, tak jsem je smazal, ale ničemu to nepomohlo.
husky14 (4214)|26.8.2009 19:04
[quote=Suprak;286223].... zkoušel jsem je aktualizovat, to nefungovalo, tak jsem je smazal....[/quote]Co si aktualizoval? Starforce? Jak si to smazal?

Btw. není vůbec jednoduchý dostat Starforce z PC, něco o tom si pohledej na netu....
Suprak (408)|2.9.2009 18:57
[quote=husky14;286242]Co si aktualizoval? Starforce? Jak si to smazal?

Btw. není vůbec jednoduchý dostat Starforce z PC, něco o tom si pohledej na netu....[/quote]

Je to přímo od Starforce "sfdrvup", tím jsem ho aktualizoval, ale nepomohlo a tak jsem ho "sfdrvrem" odstranil. Otázka zůstává, jestli se doopravdy odinstaloval.

PS: Omluva za dlouhou neaktivitu.