reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ESET SS4 jak je to s Firewallem?

Alpine (9)|26.8.2009 23:56
Ahoj.
Už nějakou tu dobu používám Smart Security 4 od ESETa.
Jsem s ním nadmíru spokojen. Jelikož ale v prvních verzích programu byl u FW problém s připojením k internetu, měl jsem ho zcela vypnutý a používal jsem ZoneAlarm.
Poměrně nedávno jsem doprva zjistil od nových verzích SS a přešel jsem tedy na ně, kde je problém s FW vyřešen. Nechal tedy zaplej FW ve Smart Security na interaktivní režim.

Chtěl bych se zeptat. Udělal jsem chybu s tím že jsem dal pryč ZoneAlarm. Je FW od ESETu spolehlivej a kvalitní (podle svých zkušeností z Anti-Viru jsem přesvědčený že ano, ale radši se ptám).

Jsem takovej ten klasickej prolejzač netu. Neotvírám ale žádné neznámé maily, neklikám na reklamy (ve FF mám nastavený silný filtr na Adblocku). Neznámé stránky víceméně neprolejzám, pokud vyloženě něco nevyhledávám, nebo neni potřeba.

Ještě bych rád upřesnil, že jako rezidentní ochrana mi běží pouze SS na maximální zabezpečení. Dále mam v PC SuperAntiSpyware a SpywareTerminator - oba s vypnutou rezidentní ochranou.
OS XP: Media Center SP3

Vím že se zde něco podobného už řešilo, ale já bych rád věděl něco víc o FW, vím že dost z vás s ním má zkušenosti a taky zda-li jsem neudělal špatně s přechodem atd.

Děkuji všem za názory, rady a informace : )
Alpin
kevin00 (10238)|27.8.2009 00:18
Mohl jsi klidně pokračovat v tomto tématu - https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=32072.
Co by jsi chtěl vědět více o FW z balíku ESS ? ESS používám již delší dobu a nemám s ním zatím žádný problém. Pokud chceš používat FW z balíku ESS, rozhodně by jsi neměl používat jiný FW, ať již zmíněný ZoneAlarm či FW Windows XP/Vista.
Jako další programy chránící tvůj počítač Ti doporučuji SUPERAnti-Spyware a Malwarebytes´ Anti-Malware.
IMHO rozhodně jsi s použitím kompletního balíku ESS neudělal chybu.
Alpine (9)|27.8.2009 07:39
No já myslel že třeba někdo má nějaký rady k tomu jak se FW chová, nebo jak pracuje atd. Ne co je je psáno od ESETa, ale vlastní postřehy uživatelů :)

Jasně, jiný FW nemám to je jasný. Logicky jsem ten ZoneAkarm odinstaloval a pak jsem začal přemýšlet zdali jsem neudělal krok špatným směrem.

Děkuji ti za rady, hned ten Anti-Malware zkusím : )
Taky se omlouvám za založení zbytečného tématy a dištak prosím moderátory a sloučení témat.

PS: To by mě taky zajímalo, třeba takovej SuperAntiSpyware Malware neodstraní? Asi težko když je to Anti-Spyware co : )
kevin00 (10238)|27.8.2009 07:44
[quote=Alpine;286426]PS: To by mě taky zajímalo, třeba takovej SuperAntiSpyware Malware neodstraní? Asi težko když je to Anti-Spyware co : )[/quote]

Odpověděl jsi si sám ;)
Ihales (207)|27.8.2009 09:11
[quote=Alpine;286426]

PS: To by mě taky zajímalo, třeba takovej SuperAntiSpyware Malware neodstraní? Asi težko když je to Anti-Spyware co : )[/quote]
jen pro upresneni:
Z malwaru odstrani jen spyware. (Malware = skodlivy software a patri do neho viry, trojske kone, cervy, spyware,...)
freewall_ce4you (1)|27.8.2009 10:44
Já k Esetu SS používám k občasnému proscanování a-squared free (http://www.emsisoft.com/en/software/free/) a nemá to chybu, čas od času najde nějakej ten sajrajt. Samotřejmě je otázkou zda to není planý poplach, ale co jsem četl různé recenze, tak je a-squared free hodnocen slušně. Je free a navíc i česky
Dojigiri (1629)|27.8.2009 10:53
Mně na esetu vadí to, že nelze ukládat pravidla FW pod limitovaným uživatelským účtem (pouze pod administrátorským), ani nelze dočasně vypnout ochranu pod neadministrátorským účtem (sice se u těch voleb zobrazuje ikonka "zabezpečení", ovšem pokud to zvolím, čekal bych, že se teda zeptá na povolení a administrátorský heslo, jako to dělají ostatní funkce ve Win, ale on se jenom zeptá jestli "opravdu ukončit" a když dám Ano tak neřekne nic, žádnou chybu apod., ale neukončí se). Dočasný vypnutí antiviru není až takovej problém, takže antivirus eset používám, ale u FW to docela problém je (že když chci přidat pravidlo, tak to nejde, musel bych se kompletně přelogovat pod admina, a nejsem si už jistej, jestli dokonce neudržuje pravidla zvlášť pro jednotlivý uživatele, takže pokud přidám pravidlo pod adminem, pod limitovaným uživatelem stále nastaveno není, ale to už nevím přesně, už je to dost dávno co jsem FW zkoušel, a bylo to pod XP a teď mám Vistu). Takže FW používám místo něj Comodo Free, ten pravidla pod limitovaným uživatelem ukládat umí.
Harry_ (30)|18.9.2009 22:36
To je dobrý a užitečný postřeh, zapomíná se na to, že zejména firemní uživatelé nemají admin.práva a pak se hodí toho vědět a přizpůsobit se - buď kvalitní správou pravidel na úrovni managementu FW (má někdo zkušenosti s managementem pravidel v síti pro více klientů?) nebo hledáním jiného řešení (Comodo)..