reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

1950pro vs. LP1965

vedouci_oldd (8)|14.1.2007 18:12
Zdravim, mam problem, ktery me privadi k silenstvi. Nedavno jsem si poridil monitor HP LP1965 a od ty doby to zacalo. Kdyz pustim pocitac, tak to normalne nabiha, vse v pohode a kdyz uz ma dojit na uvodni obrazovku ve Win, tak monitor zcerna. Ale signal do nej podle OSD normalne jde, ukazuje i frekvenci, rozliseni, DVI-I input active. Neni to tma jako kdyby byl vypnutej. Tak pocitac resetuju a ejhle - uz to jde. Jenze ne porad, takze to muzu resetovat treba desetkrat a pak se modlit, aby to uz konecne vyslo... Ve spravci zarizeni se objevilo PDI Kernel Ports Device Driver s vykricnikem. No a ke karte - mam Sapphire x1950Pro 256MB, nepretaktovano. Ovladace jsem zkousel vsechny mozny - ty co byly pribaleny, nejaktualnejsi z netu, WarCat, ATI Omega drivers, nic.... Tak kdopak poradi? :)
boboco (1987)|14.1.2007 19:22
Malinko mi to připomíná můj problém s ATI x1650XT, ale bohužel Ti neporadím, na řešení jsem nepřišel, raději jsem se karty rychle zbavil.
wizaard (913)|14.1.2007 22:39
Samozřejmě nevím co s tím... Jen bych se chtěl ale zeptat, zda ten "PDI Kernel Ports Device Driver" po poklepání pravým -> vlastnosti náhodou nepíše, že "zařízení pracuje správně" nebo tak něco. Prohledával jsem Google a něco ve fóru jsem o tom našel (někde Bůh ví kde...), ale tam se jednalo pouze o ten "PDI Kernel Ports Device Driver". Došli tam nakonec k závěru, že je to pravděpodobně ovladač otáčení obrazu (pro funkci pivot) od firmy PDI (zapomněl jsem, co ta zkratka znamená). Ale zase na jiném webu jsem našel, že PDI znamená "portable device interface" a je to "Souhrn ovládacíh rutin, funkcí jádra a datové struktury, které poskytují standardní rozhranní pro zápis ovladačů jako celku (bloků ovladačů)". Spíš bych věřil tomu druhému, ale proč Ti monitor nejede... to netuším! Klidně bych se i podíval (pokud to Sapphire umožňuje), zda není nový BIOS pro kartu, klidně bych se podíval i na BIOS pro desku, ale to už jenom vařím z vody... :(
vedouci_oldd (8)|14.1.2007 22:54
No bohuzel, o sporavnem pracovani ani slovo - pise to Ovladac nelze zavest, je poskozen nebo zcela chybi (Kod 39). No tak tomu samozrejme nerozumim ani za mak, co je nakej kod 39. Kazdopadne monitor se normalne hlasi svym jmenem, karta taky, ovladace digitalne podepsany, tak nevim...... ale ted se mi zda, ze je to lepsi... ale je to na cestny slovo. :(
wizaard (913)|14.1.2007 23:06
Tak zkus jen pro sychr ten ovladač jednoduše ze správce zařízení odstranit. Ale zase - je to jenom takový rychlý nápad pravděpodobně k ničemu.
vedouci_oldd (8)|14.1.2007 23:51
Daval sem zakazat pouzivani a k nicemu to nevedlo. Doufam, ze z toho ve finale nevyleze, ze si budu muset koupit nVidii.... teda nic proti ni, ale za tyhle prachy odpoved nema. Ach jo.
vedouci_oldd (8)|15.1.2007 00:50
Tak pozor - problem (snad) vyresen a hadejte jak - odpojenim webkamery (Logitec Quickcam Connect)... neuveritelny. :/
wizaard (913)|15.1.2007 20:44
To samozřejmě možné je... něco podobného jsem už zažil... Doufejme, že to vydrží.
vedouci_oldd (8)|16.1.2007 22:08
Doufejme....