Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 41

Téma: PC pro důchodce

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

Tak poté co jsem vyměnil svůj PC projevili zájem o výměnu PC i rodiče. PC mají hlavně na internet, Icq, Skype, sem tam Word a nyní i pro ukládání fotek.Stávající historický PC jim výkonově stačí ale už párkrát něco zlobilo. Orientačně stávající PC: Celeron 900MHz. Paměť 512 Mb, Grafika nějaká Geforce 32 Mb AGP4x, HDD 40GB. - Stávající disk mají po cca 8 letech zaplněný napůl z čehož nejvíc zabírají Win XP. Mají ale necelý rok digifoťák tak možná se disk pomalu začně plnit ale nijak extrémně. Grafika bude naprosto stačit integrovaná protože cokoliv co bude lepší než stávající bude jejich potřebu přesahovat. Hry tam hrají tak max. vnuci -3 a 5 let tak asi máte představu jaké hry hrají. A když povyrostou tak když jim u babičky nějaká hra nepůjde tak se nic neděje. Když jsem se jich ptal na cenu kolik můžou dát tak se zeptali kolik myslím že by to stálo tak jsem od oka hodil 8tis a to řekli že být může. Takže jsem zkusil složit něco do té ceny. Disk jsem dal 320Gb byť ho oni nejspíš nikdy nevyužijí, ale cenový rozdíl proti 80Gb který jsem chtěl dát původně je tak malý že jsem si řekl že víc místa za pár korun jim neuškodí. Akorát nevím jestli je lepší paměť 1x2Gb nebo 2x1Gb. Co teda říkáte na tohle: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...5T02H3S01CSP01 Nebo myslíte že koupit některé komponenty ještě slabší a pár korunek jim ušetřit?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Myslim ze v teto cenove relaci bude varianta postavena na AMD vyrazne zajimavejsi.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...MO01RCI01CSP01

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

Ajajaj robky, na co tak drahou skřínku Elite na takový pc stačí, když stačí na ten můj...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

Já osobně radši Intel ale AMD se zcela nebráním a pokud je srovnatelný výkon u AMD levnější tak proč ne. Jinak tu desku co jsem vybral jsem tam dal i kvůli Firewire. Rodiče jej sice nevyužijí ale kdybych tam náhodou chtěl připojit kameru tak ať mám šanci. Jinak zdroj jsem původně taky zvažoval 350W ale když jsem viděl cenový rozdíl tak jsem dal 400W. Ale ten je asi opravdu zbytečný.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Jiri@tncm Zobrazit příspěvek
    Ajajaj robky, na co tak drahou skřínku Elite na takový pc stačí, když stačí na ten můj...
    tak dobre, ak vezme tú 330, tak o cca. 450,- menej ....
    Ale tebou navrhovanú dosku s 740 chipsetom (premenovaná 690) vážne nie ...staval som na nej už dva superlacné pc a s nastavením grafiky bol vždy problém

Zdroj stačí tá 350W, ak by robili kvalitné 300W - aj to by bolo až-až ...

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Ale tebou navrhovanú dosku s 740 chipsetom (premenovaná 690) vážne nie.
    Vím že to není supr čupr deska, ale za tu cenu... Do takového pc by stačila imho, ale stejně nemá FW...
    Jinak myslím že každá ušetřená kačka za něco, co není nezbytně nutné se hodí. Rodičům bude výkon +- pár procent šumafuk a internet, messengery a fotky umí kde jaké pentium I tak co by to nezvládl tenhle pc

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od marpie Zobrazit příspěvek
    Já osobně radši Intel ale AMD se zcela nebráním a pokud je srovnatelný výkon u AMD levnější tak proč ne. Jinak tu desku co jsem vybral jsem tam dal i kvůli Firewire. Rodiče jej sice nevyužijí ale kdybych tam náhodou chtěl připojit kameru tak ať mám šanci. Jinak zdroj jsem původně taky zvažoval 350W ale když jsem viděl cenový rozdíl tak jsem dal 400W. Ale ten je asi opravdu zbytečný.
    Za vyhodu u AMD povazuju hlavne vyrazne vyspelejsi igp nez u intela. Myslim ze pro dnesni levna multimedialni centra je 785g naprosto idealni reseni. Nez mnou doporucovana GA-MA785GM-US2H by byla jeste lepsi MA785GM-UD2H, ktera stoji jen o par desetikacek vic, ale docasne je v alfe nedostupna.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Vinie
    Registrace
    Mar 2009

sestava od jiřího se mi zdá asi nejrozumější

pro cool.user: internetu a fotkám říkáš multimediální centrum
    ta deska je na tyhle účely až moc zbytečně drahá a výkoná

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Tak já se přikláním k sestavě od coola. Grafická karta HD3200 je pro rodiče jistě dostačující po všech stránkách, což se o Radeonu 2100 říci nedá, neboť uživatel píše, že k rodičům chodí vnoučata hrát hry. Sice jim je 5 let, ale rodiče již zřejmě sestavu nijak updatovat nebudou (znám to od svých rodičů) a tak se grafická karta HD4200 určitě neztratí a hlavně cenový rozdíl oproti Gigabyte MA78GM-UD2H je naprosto mizivý.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Vinie Zobrazit příspěvek
    pro cool.user: internetu a fotkám říkáš multimediální centrum
    ta deska je na tyhle účely až moc zbytečně drahá a výkoná
    -Hele, pise ze na to pc obchas chodi deti, tudiz vykonejsi IGP na skodu urcite nebude.
    -Stejne tak si nemyslim ze by bylo na skodu mit igp s akceleraci HD videa.
    -Stejne tak si nemyslim ze by bylo na skodu tam mit FW, obzvlast kdyz ho sam autor threadu vyzaduje .
    -A stejne tak si nemyslim ze by bylo na skodu mit na te desce esata konektor.

Rozhodne si nemyslim ze pro ucely ktere popsal marpie, je ta deska prilis draha nebo luxusni.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    -Hele, pise ze na to pc obchas chodi deti, tudiz vykonejsi IGP na skodu urcite nebude.
    -Stejne tak si nemyslim ze by bylo na skodu mit igp s akceleraci HD videa.
    -Stejne tak si nemyslim ze by bylo na skodu tam mit FW, obzvlast kdyz ho sam autor threadu vyzaduje .
    -A stejne tak si nemyslim ze by bylo na skodu mit na te desce esata konektor.

Rozhodne si nemyslim ze pro ucely ktere popsal marpie, je ta deska prilis draha nebo luxusni.
    děti 3 a 5let ty hrajou hry typu Alík než půjdu do školy (grafika geforce2 mx a lepší) nebo flashovky takže když už výkonější igp tak nvidiu kvůli možné budoucí akceleraci flashe

Registrace
    May 2006

[quote=matyyy;286872]děti [SIZE="4"]3 a 5let[/SIZE] ty hrajou hry typu Alík než půjdu do školy (grafika geforce2 mx a lepší) nebo flashovky takže když už výkonější igp tak nvidiu kvůli možné budoucí akceleraci flashe[/quote]

Flash (10) se uz tedka castecne akceleruje via openGL na vsech novejsich grafikach. [url]http://wwww.cdr.cz/a/25558[/url]
    [URL="http://www.youtube.com/watch?v=uLO_TRZqd-4"]
    Stejne tak si nemyslim ze musime zit v dogmatu ze decka nehraji a nechteji hrat nikdy hry ktere jsou aspon trochu narocnejsi na grafiku.[/URL].

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od matyyy Zobrazit příspěvek
    děti 3 a 5let ty hrajou hry typu Alík než půjdu do školy (grafika geforce2 mx a lepší) nebo flashovky takže když už výkonější igp tak nvidiu kvůli možné budoucí akceleraci flashe
    Možná by jsi se divil, ale děti v tomto věku či věku o ne moc vyšším hrají i "normální" hry.
    Přesně tohle je modelová situace u mých rodičů. Chodí k nim neteř a její hra s barbienkami se rozhodně "nebude hýbat" na GeForce2 MX. Nehledě na to, že tito lidé budou mít sestavu dalších min. 5 let bez jakékoliv změny, nevidím důvod proč "nedát" do sestavy výkonnější grafickou kartu. Jiriho sestava s Radeonem 2100 mi přijde jako špatná volba a rozdíl mezi HD3200 a HD4200 je cca 300 Kč, což je směšná částka a určitě se ji vyplatí do sestavy investovat.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. satelit pro důchodce na chatu
    Od matyyy v sekci Video a TV
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-07-2008, 22:05