reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PCI karta ASUS WL-138 kvalita signálu?

majk. (13)|29.8.2009 14:30
Zdravím má prosím někdo zkušenost s touto kartou http://www.alza.cz/bezdratova-sitova-karta-wifi-asus-wl-138g-v2-pci-d64093.htm popřípadě jinou? Klidně si nechám poradit. Nyní řeším problém, že pc musím přesunout do patra a byl by problém k němu táhnout kabel od routeru. Jelikož musí být připojen k internetu tak uvažuji o nějáké wifi pci kartě, ale mám obavy s příjmem signálu, respektive citlivosti. Na notebooku v této místnosti mám bezproblémový signál cca 50% nebude to pro kartu problém? Děkuji
HFX9 (276)|29.8.2009 16:08
sila signalu zalezi jak na routeru tak na karte, ale na karte ve smyslu jakou ma pouzitou antenu, takze neni problem k teto karte dokoupit vykonejsi antenu pro lepsi silu signalu.

Ja sam mam router wl-500gp a tuto sitovku a problem se signalem nemam po celem 3+1 panelakovem byte (a vsichni vime co je panel za zabijece jakehokoliv signalu).
majk. (13)|29.8.2009 16:50
Mám router asus wl-500w s pokrytím po rodiném se zahradou nemám až na menší vyjímky problém. A tato karta disponuje výstupním výkonem 18dBm to se mi zdá dost na to, že signál má projít jen stropem. Chtěl bych to pořídit bez dalších budoucích investic a plánování. Nebo vyplatí se rovnou koupil něco lepšího?
HFX9 (276)|31.8.2009 10:16
pokud se nepletu, tak wl-500w umi i n-kovou wifi, tak proc chces kupovat jen obyc b/g wifi kartu do pc? Tim ten router nevyuzijes naplno (je to jako by sis koupil zavodni wrc auto a jezdil s nim do prace a z prace). :thumbdown
majk. (13)|5.9.2009 18:38
pravda ale draft n je zpětně kompatibilní z b/g a na tomto pc nebudu plně využívat rychlost připojení, takže by bylo zbytečné kupovat dražší kartu, když pc bude sloužit pro občasné surfování
HFX9 (276)|9.9.2009 16:27
no ale vzhledem k tomu ze resis kvalitu signalu tak si myslim ze n-ko je co se do sily a pokryti signalu na tom lepe nez jen b/g, proto nepochopeni proc kupovat jen b/g kartu do pc (ikdyz se na nem bude surfovat jen obcas, protoze muzes prijit na to, ze kdyz koupis b/g kartu ze signal bude moc slabej a nebo "nestabilni", ale kdyz koupis n-kovou kartu signal i stabilita se o 100% zlepsi).
majk. (13)|11.9.2009 22:04
To je pravda tohle mě vůbec nenapadlo... Mohl bych ještě poprosit o pomoc s výběrem? Respektive měla by být i karta Asus, nebo mám zvolit i jiného výrobce? Mohl by si mi dát nějaký info? děkuji
HFX9 (276)|15.9.2009 23:07
no ja osobne vzdy pouzivam stejne wifi karty jako je router, takze urcite doporucuji i kartu od firmy asus, ale urcite to neni podminkou, jen jakousi jistotou ze to spolu bude (teda by melo) fungovat bez problemu (v pripade karty i routru od stejneho vyrobce).