reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

24" Dell UltraSharp U2410

megawir (120)|29.8.2009 15:56
Zdravím zdejší odborníky
Pročetl jsem si diskusi (+ hromadu dalších jinde) a jelikož se chystám koupit nové lcd, obracím se na vás s prosbou o radu a pomoc

Moje stará 19" (Sony HS94) už opravdu nestačí a jelikož do toho koukám od rána do večera, rád bych zajímavější kus.

Po pročtení vašich doporučení jsem se "zasekl" - mám několik favoritů a chtěl bych znát váš názor na ně - jaký byste si vybrali. Cenu neřeším, jsem ochoten investovat do výše nejdražšího z níže vypsaných modelů.

LCD používám především na práci (kancl. sw, inet, případně občas photoshop), poměrně často sledování videa a občas nějaká za hra (závodní a podobně). Váhám mezi těmito kousky:

24"
Dell U2410

26"
LG W2600HP
Samsung T260 HD

Dell je novinka a rozhodně hlavní favorit, proto jsem ho dal i fo nadpisu.
Máte s ním někdo zkušenost, případně nějaký názor a komentář?

Větší rastr mi nevadí..
Vím, že tam jsou plusy i mínusy u všech, zajímala by mě vaše volba
Děkuji předem všem, co zareagují...
Jech Josef (206)|29.8.2009 17:08
Já mám Dell 2209wa a sem sním nad míru spokojen perfektní barvy.
xmarek (1676)|29.8.2009 17:59
Vezmu to odzadu.
Samsung T260 HD bych nebral, protože je to klasické TN-ko. A dát za TN necelých 10k :notsure.
LG W2600HP - o něm jsem kdysi taky uvažoval, ale nakonec z důvodu dost chudé výbavy padl (asi toho bylo víc, ale už si nějak nevzpomínám).
Dell UltraSharp U2410 - Zajímavá volba. Teď jsem si četl recenzi a nevypadá věru zle. ;) Ale jelikož se asi jedná o dost čerstvou novinku názorů a zkušeností bude pomálu.

V době co jsem si pořizoval monitor, tak pro mě vyšel jako vítěz HP LP2475w. A rozhodně koupi nelituji.
Logout (4018)|12.11.2009 22:33
Máte prosím někdo tento monitor? Přemejšlím o koupi, ale furt nevím, jestli by mi nestačilo nějaký TNko za polovinu. Tak by mio pomohlo, jestli je tu nějakej majitel (popř. i HP2475, ten DELL sice dopadá v recenzích o něco líp) by dokázal zhodnotit, jestli to opravdu stojí za to.

Převážná práce je programování, občas webdesign, občas něco vyfotim zrcadlovkou - ale moc čas na úpravy v PC nemam. Je mi jasný, že na vážný úpravy fotek TNko moc použít nejde - ale na takovou běžnou práci popř. sledování filmů - poznam, že nemam TNko (na monitor koukam kolmo, horší úhly mi tak nevaděj) a občasný zagrafičení - stojí to za to?
fanynek (2048)|12.11.2009 23:51
[quote=Logout;313888]Máte prosím někdo tento monitor? Přemejšlím o koupi, ale furt nevím, jestli by mi nestačilo nějaký TNko za polovinu. Tak by mio pomohlo, jestli je tu nějakej majitel (popř. i HP2475, ten DELL sice dopadá v recenzích o něco líp) by dokázal zhodnotit, jestli to opravdu stojí za to.

Převážná práce je programování, občas webdesign, občas něco vyfotim zrcadlovkou - ale moc čas na úpravy v PC nemam. Je mi jasný, že na vážný úpravy fotek TNko moc použít nejde - ale na takovou běžnou práci popř. sledování filmů - poznam, že nemam TNko (na monitor koukam kolmo, horší úhly mi tak nevaděj) a občasný zagrafičení - stojí to za to?[/quote]

Asi ti přesně neodpovím na tvoji otázku, ale měl jsem "v ruce" dost řekl bych kvalitních TN LCD, ale žádné se nemůže všeobecně podáním barev, natož úhly rovnat tomu E-IPS Dell 22" 2209WA, co jsem nedávno pořídil.
Už bych do TN nikdy nešel, i když to mám na něco, jako jsi uváděl ty..... úpravy fotek, mladá dělá design a grafiku a ani ve hrách co rád pařím nemá žádný problémy s "odezvou".
Tosuja (107)|20.11.2009 09:44
Obecne mam s Delly ty nejlepsi zkusenosti - asi dva roky jich mame 15 ve firme. Vsechno jsou to bud 20 IPS/MVA panely (2007FP) nebo sirokouhle IPS 24 (2407WFP nebo 2408WFP). Na praci vynikajici, jenom pozdeji zacal Dell pouzivat hodne ucinnou ochranu proti odleskum - stejne jako folie na PDA apod. to ma tu nevyhodu, ze obraz je takovy jakoby zapraseny, ale odlesky to eliminuje naprosto dokonale.

Kdybych nechtel koupit taky tento Dell, podival bych se mozna jeste treba po Philipsu 240PW9ES - http://www.softcom.cz/produkt/philips-lcd-240pw9es-24-wide-5ms-dc30001-dvi-usb-ips-400cd/m2-pivot/?flist=1
Prinejmensim cenove je zajimavy