reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se RESETUJE

Maco33 (8)|2.9.2009 16:00
Koupil jsem od kolegy MB MS-6566, procesor 2,4G grafika ATI Radeon 6500. PC normálně najíždí, ale když dojde k náběhu WINDOWS XP, tak se PC resetuje. Když jsme použili HDD se kterým deska běhala, vše proběhlo O.K. Já provozoval svůj HDD na starším HW. Existuje nějaká možnost, aby WOkna naběhla i s mým diskem bez formátování a instalace nového systému? Takové nějaké přizpůsobení ;-) Jinak jsem zkoušel nabootovat z DVD rom a svůj disk jsem normálně viděl, ale při rozjezdu PQ MAGIC vždy systém zamrznul :-(
Dojigiri (1629)|2.9.2009 16:10
1) na starým počítači (kde to s tím diskem, kterej chceš použít v novým, běhalo) zakázat automatickej restart při BSOD (což bude pravděpodobná příčina restartu), abys zjistil, co přesně brání spuštění (Tento počítač/Vlastnosti/Upřesnit, Spuštění a zotavení systému - Nastavení, odškrtnout Automaticky restartovat, pokud je zaškrtlý).

2) Můžou to být všelijaký problémy - driver disku, chipsetu, jinej HAL - něco z toho lze vyřešit bez reinstalace, něco ne. Každopádně jako první krok je odebrat ovladače chipsetu (na původním počítači), případně i dalších zařízení (zvukovka, grafika, apod. - v tom případě ovladače chipsetu odebírat až jako poslední a pak už jenom vypnout), a po odebrání už nestartovat v původním počítači a přendat do novýho.

3) Každopádně, pokud už ten systém je nainstalovanej delší dobu, bych stejně zvážil to rovnou celý přeinstalovat a mít tak znova čistej systém (osobně přeinstalovávám vždycky právě při upgrade PC :)).
kevin00 (10238)|2.9.2009 16:11
S největší pravděpodobností se formátu nevyhneš.
Můžeš se dostat do nouzového režimu ? Pokud ano odinstaluj veškeré ovladače a nainstaluj ovladače pro tvou základní desku. Před instalací nových driverů pokud možno co nejlépe vyčisti systém od starých driverů - Driver Sweeper.
Pokud tento způsob nebude fungovat, můžeš se pokusit provést opravnou instalaci, ale moc tomu nedávám.
Lea_old1dm (18)|2.9.2009 18:44
Tvému dotazu rozumím tak, žes v PC vyměnil HDD za jiný s XP nainstalovaným na jiném MB (procesoru,pamětech,grafice)?
Fezo (66)|3.9.2009 07:41
Ani nespekuluj a preinstaluj to.Nech spravis cokolvek,aj tak ti nepojde poriadne a zabijes viac casu.Formatovat to nemusis,staci reinstal.Napr. si nabootuj z DVD alebo si niekde pripoj disk a vymaz adresar WINDOWS.Potom len spusti instalacku a daj volbu instalacie bez formatu....
Fezo