Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: Nesmyslné teploty?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Zdravím. Teploty CPU měřím Speedfunem. Při zátěži mi teplota Core vyleze třeba k 50 stupňům, ale v momentě kdy přestanu procesor zatěžovat, teplota ihned(během cca dvou vteřin) spadne na 42 stupňů a poté mi klesá lineárně pomale dolů. Je to normální, či se jedná o chybu v měření?(při porovnávání teplot ve Speedfun a Everestu jsou jejich hodnoty naprosto totožné). Nemůže být třeba chyba na straně CPU chladiče, jehož styčná plocha se mi zdá dost drsná(známky po opracování povrchu jsou víc než patrné).
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od okleger
    Zdravím. Teploty CPU měřím Speedfunem. Při zátěži mi teplota Core vyleze třeba k 50 stupňům, ale v momentě kdy přestanu procesor zatěžovat, teplota ihned(během cca dvou vteřin) spadne na 42 stupňů a poté mi klesá lineárně pomale dolů. Je to normální, či se jedná o chybu v měření?(při porovnávání teplot ve Speedfun a Everestu jsou jejich hodnoty naprosto totožné). Nemůže být třeba chyba na straně CPU chladiče, jehož styčná plocha se mi zdá dost drsná(známky po opracování povrchu jsou víc než patrné).
    to že teplota při zátěži stoupne je zcela normální, jaký je to procesor? mě moje P4 dělá skoky obrovské...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Typ procesoru mám v podpisu:-))), je to tedy AMD Athlon 64 3000+ Winchester(není přetaktovaný:-)), socket 939. Že při zátěži teploty rostou to se ví, ale že tak rychle spadnou... To mě neleze do mozkové kůry

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

Typ procesoru mám v podpisu:-))), je to tedy AMD Athlon 64 3000+ Winchester(není přetaktovaný:-)), socket 939. Že při zátěži teploty rostou to se ví, ale že tak rychle spadnou... To mě neleze do mozkové kůry
    ooops no o mě je obecně známo že o AMD nic nevim... ale mě P4 taky např. po vypntí hry najednou skočí až o 10°C

Obyvatel SHW Avatar uživatele SmartMole
    Registrace
    May 2006

Mám stejný procesor, ale přetaktovaný na 2250. Rozhodně mi ale přijde podivné, že ta teplota klesne tak rychle....kdyby to bylo 20 vteřin a více, dá se o tom uvažovat, ale takhle? Možná vadné čidlo...

Až dorazím domů, tak to prubnu! ;-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Snad to bude jenom čidlem:-) Obecně mi teploty pořád kolísají +- 3 stupně když je PC v klidu:-). teploty fakt nehorázně rychle padají dolů... rád bych Vám to ve Frapsu nahrál jako videíčko, ale výslednej soubor mám cca 200MB:-(

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

myslím, že je to naprosto v pořádku, skoková změna +/- 10°C zátěž/klid je vcelku normální. Záleží dost na chladiči a použité teplovodivé pastě, ale myslím, že to jsou hodnoty naprosto normální

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Já když se dívám na CoreTemp, zatížím CPU a opačně tak mi teplota lítá tak +/- 8 Stupňu. Je to určitě normální

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

díky hoši, hned je mi líp:-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

... i když, teď jsem znovu koukal na teploty a ona i skokově vyleze nahoru, např. když zatížím CPU, tak mi teplota vystřelí během vteřiny z 38°C na 45°C a pak letí každou 5-tivteřinu:-) o stupeň nahoru k 52°C, kde se zastaví...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Zpětně však koukám a vidím že je OK, tak jsem stejně v klidu:-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Jo a ještě budu prudit:-). Při teplotě jádra CPU 52°C je teplota dle sondy v žebrech pasivu chladiče 38°C? Je to vše OK?

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Jo a ještě budu prudit:-). Při teplotě jádra CPU 52°C je teplota dle sondy v žebrech pasivu chladiče 38°C? Je to vše OK?
    Je to v pořádku, v jádru bude vždy vyšší teplota než na chladiči (zas tak dokonalé teplovodivé vlastnosti nemá nic, zvláště když připočteme více či obvykle méně kvalitní pouzdro z dílen AMD... ).

... i když, teď jsem znovu koukal na teploty a ona i skokově vyleze nahoru, např. když zatížím CPU, tak mi teplota vystřelí během vteřiny z 38°C na 45°C a pak letí každou 5-tivteřinu:-) o stupeň nahoru k 52°C, kde se zastaví...
    Jak už psali ostatní, je to absolutně a zcela normální. Nesmíš zapomínat, že se měří teplota v jádru CPU, tam se zatížení projeví okamžitě a rapidně. Absolutně stejně jsem na tom i já (taky mám Athlon64 3000+, ale Venice) a teplota při hraní apod. je kolem 40-45°C a okamžitě jakmile shodím hru, hned teplota zásadně klesne (to samé u grafické karty).

Obyvatel SHW Avatar uživatele SmartMole
    Registrace
    May 2006

Jo jo, tak kolegové mají pravdu, teplota uvnitř jádra si lítá jak chce a na povrchu to chvíli trvá, než to spadne...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele )aguar
    Registrace
    Dec 2006

Tak abych se taky pripojil do diskuze. Po vypnuti nejake hry me tez teplota spadne hafo rychle dolu. Takze bych byl celkem v klidu ted mluvim o CPU.
    Ale vsiml si u meho PC ze teplota u g.k. je nejaka divna. Kdyz hraju tak ukazuje stejnou teplotu jako pod Windows. Pritom kdyz tam dam ukazat 3D render(?) v Ati Tray Tool tak se zveda. Nevite proc to tak ukazuje?

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. skáče nesmyslné datum ve Windows
    Od thaavi v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 17-10-2011, 16:14
  2. Nesmyslně se opakující pořád stejná aktualizace.
    Od maarkii v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 22-08-2010, 21:50
  3. IM klienti: ICQ a nesmyslné zprávy
    Od michal.kolesa v sekci Internet
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 28-02-2010, 19:55
  4. Nesmyslně hlášky
    Od davka v sekci Benchmarky a diagnostika
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 28-12-2006, 11:22
  5. nesmyslné výsledky v 3Dmark