reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastaveni strankoveho souboru na usb

Master414 (98)|3.9.2009 16:16
cuzzz lidi slysel jsem ze jse da nastavit strankovaci soubor na usb. prej to umi nejakej program ale nemuzu ho najit :( na viste to de normalne ale ja pouzivam XP prosim porad te snazim se trochu navysit vykon tim ze to nebude pouzivat hard disk ale usbcko. dekuju za rady staci mi jedinej odkaz na ten programek dekuju
Alesanko (1)|3.9.2009 16:37
ten program se jmenuje eBoostr a je v cestine. Zadej si ho do googlu a on ti najde vsechny odkazy na stazeni. Ja ho pouzivam a jsem spokojeny.:D:thumb
Dojigiri (1629)|3.9.2009 16:54
Jen si nejsem jistej, jestli se tím výrazně nezkrátí životnost flash disku (pokud je pod pojmem "usb" myšlen flash disk zapojený do USB) - flashdisk má relativně omezen počet zápisů, a do stránkovacího souboru se už z jeho podstaty zapisuje docela často (resp. na systémech, kde je hodně paměti, se do pagefile až tak často zapisovat nemusí, ale pak zase nemá význam ho urychlovat a stačí ho mít na disku).

Tj. jsou 2 možnosti:
1) V PC je hodně paměti (pro XP např. 2 GB a víc, pro Vistu 4 GB) - pagefile se tak extra moc nepoužívá (někteří ho úplně vypínají) a není tudíž důvod ho dávat na flash, stačí ho mít na disku.

2) V PC je paměti málo a systém hodně swapuje - pak má možná přesun na flash paměť efekt ve zvýšení rychlosti (ale zase ne tak o moc, většinou bývá na flash rychlý čtení a zápisy už tolik ne), ovšem bude se tam zapisovat velmi často a tudíž může dojít k výraznějšímu zkrácení životnosti flashdisku. IMHO je v tomhle případě lepší přikoupit pamět (je dneska hodně levná a efekt bude výraznější, RAM je pořád výrazně rychlejší než flashdisk) a nechat stránkovací soubor na disku.
(= IHMO nemá přesun stránkovacího souboru na flash disk význam v žádné situaci)


Něco jinýho by bylo ready-boost ve Vistě, který funguje trochu jinak než stránkovací soubory - nejpoužívanější věci (dll, exe, ...) se tam postupně (jednou) nahrajou a pak se odtamtud převážně jenom čtou, nic moc se nezapisuje - zde nedochází k výraznému zkracování životnosti a má to jistý smysl.
Logout (4018)|3.9.2009 17:04
No, já bych byl skeptickej i k tomu readyboost (IMHO to má smysl jen u zalepenejch PC, jinak je vždy lepší paměť přikoupit).
Master414, co máš za počítač?
Master414 (98)|3.9.2009 17:09
jee dekuju moc hned jse vrhnu na to hledani ;-) jinak ja mam kompa intel pentium dula core e6500 :-) zakladka od gigabyte :D a jinak jen jsem chtel vyzkouset jestli to pujde jinak jeste ramky 1.5 giga a nestaci to jelikoz mam xp x64 :D tak jen zkousim jestli to funguje :D. ramky budu kupovat co nevidet ale jen me to poardne zajimalo :D diky moc za pomoc vsem ;)
Logout (4018)|3.9.2009 17:14
Proč máš šedesátičtyřbitovej systém, když máš tak málo ramky?
Master414 (98)|3.9.2009 17:20
no ja xp x64 pouzivam hodne dlouho a jsem snim moc spokojenej drive jsem mel starej komp kterej odesel tak jsem ty ramky hodil do tohodle :D a jenom aby to ted fungovalo :D a budu navisovat asi na 8giga :D. deska to veme takze pohoda :D
Darkhunter (401)|3.9.2009 18:50
8gb...to doopravdy nevyužiješ.............
grapherX (888)|3.9.2009 18:56
Jaké máš primární využití PC? Jelikož 8Gb využít snad na XP ani nejde. Pokud tedy nevyužíváš programy pro vytvoření oddílu pro paměti a nemáš na tom nějaké programy. Nestačilo by "pouze" 4Gb ?
Master414 (98)|9.9.2009 22:15
tak mozna nevyuziju tech 8 giga ale muzu je tam mit a jelikoz pro me modeling v CAD/CAM atd to je velice narocne na ramku. a az nekdy zase bude potreba tak ty ramky tam budou a okamzite pouzitelny ;-) kdyz uz neco kupovat tak aby to stalo za to ne ?:D a jinak XP 32 bit veme jen 4 GB a XP 64 bit veme až 128GB ram :D jen pro informaci ;-) :D:D