reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DHCP a siťové tiskárny

petr.svec (320)|4.9.2009 07:57
mám menší problém několik síťových tiskáren a zapnuté DHCP na routeru Edimax
(tím pádem se stává, že tiskárny mění IP adresy, což je nepřípustné)

problém je v tom, že na tiskárně bych potřeboval přiřadit vždy stejnou IP adresu
a klientům jaksi přiřazovat IP dle potřeby dle DHCP

nevíte jak to řešit?
mstejska (2912)|4.9.2009 08:07
Ve ve správě tiskáren nastav pevnou ip adresu pro každou tiskárnu a na routeru nastav dhcp a povolený rozsah adres pro počítače. tiskárny musí být mimo povolený rozsah.
Asi by pomohlo když se napíšeš typy tiskáren a routeru.
dzandra (1368)|4.9.2009 08:08
A podle mac adres v tom routeru nemůžeš nastavit rezervace ip adres. Tím pádem by ti tiskárna vždy najela s tou zarezervovanou adresou.
petr.svec (320)|4.9.2009 08:28
bohužel podle mac adres mě to napadlo taky... ale na routeru edimax ani na tom co mám o2 jsem tuto volbu nenašel

nastavit pevnou ip na tiskárně HP OfficeJet můžu... ale když jí nastavím mimo povolený rozsah routerem nestane se náhodou to, že jí odmítne připojit... bojím se totiž toho, že už se pak nedostanu do administrace tiskárny, která jede na IP adrese tiskárny
pas!k (3765)|4.9.2009 08:28
Resim to pres rezervace jak psal dzandra ale imho fungovat by melo i to ze proste na tech tiskarnach vypnes automaticke nacitani adres a nastavis tam natvrdo adresu mimo rozsah dhcp.

Edit nestane .. a do konfigurace se normalne dostanes jde jen o to aby se ti to nemlatilo s jinym zarizenim v pripade ze by mu dhcpko priradilo adresu kterou jiz nejaka z tiskaren pouziva proto ty adresy mimo rozsah.
Weeman (90)|30.10.2009 09:05
pokud pouzivas dhcp tak prideluj ip adresy dle MAC adres tiskaren
jde to sice nabusit na pevno tiskarne, ale uz to neni tak elegantni a pri vetsim poctu stanic se pak spatne orientuje (coz neni asi tento pripad, ale treba do budoucna)
mam router od 02 (Siemens) a tam to nastavit jde
chce to probadat poradne nastaveni

ps: zkus napsat jaky mas router (presne oznaceni)