reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spouštění systému po startu

OdMajkla (369)|4.9.2009 15:39
Zdravím obyvatele SW.

Před nějakou dobou jsem nainstaloval Vista Ultimate 64 bit. Zpočátku pracoval systém naprosto perfektně. I přes veškeré negativní ohlasy které jsem do té doby slyšel, i když nutno podotknout že nikdy nebylo blíže specifikováno v čem jsou vlastně špatný, jsem si na ně velice rychle zvykl a líbí se mě. Nicméně v poslední době jsem začal zaznamenávat pomalé spouštění systému po startu. Když systém naběhne, trvá cca 7 minut než-li je možné spustit jakoukoliv aplikaci. Ať je to internet, media player, zoner photo studio, či cokoliv jiného.
Mohl by někdo poradit co s tím, případně odkázat na www kde je možno se o tomto problému dočíst ?

Sestava : Intel Core 2 Quad 6600
Asus P5KC
2x 2 GB DDR2 800 MHz GEIL
GF 8800 GTS 512 MB
Fortron Blue Storm II 500 Watt


Předem všem děkuji za odpovědi.
kevin00 (10238)|4.9.2009 15:58
Jaké aplikace se Ti pouští po startu - msconfig ? Pročisti systém pomocí Glary Utilities. Pro jistotu bych oskenoval systém antivirovým programem, Malwarebytes´ Anti-Malware a SUPERAnti-Spyware.
machja (122)|4.9.2009 16:07
No, kámoš má Visty 64 bit s 16gb ram 2x Ati 2x4870 s dvěma c2q QX9775.
A také se mu spouští jeho Vista několik minut cca. 5.
kevin00 (10238)|4.9.2009 16:27
IMHO 5 minut je dost. Mám AMD Phenom 940 BE, 4 GB RAM a GTX 260tku a boot mi trvá okolo 1 minuty.
Jinak zjištění přesné délky trvání bootu není zase takový problém, neboť je zobrazen v Prohlížeči událostí - Start ? Ovládací panely ? Nástroje pro správu ? Prohlížeč událostí ? vyhledej větev Protokoly aplikací a služeb ? Microsoft ? Windows ? Diagnostics ? Performace ? Operational :thumb
OdMajkla (369)|4.9.2009 16:39
Kevine : Díky moc.
Po spuštění MS config jsem zjistil že se spouští následující aplikace.

HD Audio Control Panel
Realtek Voice Manager
Eset Smart Security
NVIDIA Compatible Windows 7 Display Driver, Versio 198.05
Microsoft Windows Operating System
Java
Adobe Acrobat
Daemon Tools
EVGA Precision
Google Update
Groove monitor utility
Nero Home
Nero back it up
Open Office.org


Po vypnutí :
Adobe
Daemon
EVGA
Google update
Groove monitor
Nero
Open office

systém nabíhá a funguje za 25 vteřin

Kevine děkuju moc.