Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Klávesnice na programování

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Dobrý den,
    potřeboval bych poradit s výběrem klávesnice.

Požadováno: aby se na ni dobře psalo. Lépe nizký zdvih (mám Chicony s vysokým zdvihem a nic moc). Nesmí klást při psaní velký odpor.
    Není důležité: programovatelná a funkční tlačítka; nemusí být nutně bezdrátová (bude připojena k docku).

Jako vodítko Vám můžu poskytnout informaci, že poměrně hodně využívám Lenovo klávesnici (notebook T60) a píše se mi na ní dobře.

Děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

něco jako tohle ? že má nízký zdvih usuzuju jen dle názvu

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od matyyy Zobrazit příspěvek
    něco jako tohle ? že má nízký zdvih usuzuju jen dle názvu
    myslím že tadle zrovna moc nízká nebude...

EDIT: vzal bych něco takového http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64488 nebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56002 mělo by to mít snížený profil.
    Naposledy upraveno uživatelem Belbas: 06-09-2009 v 09:52

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Příliš levné klávesnice mě nelákají (zkušenost). Ta klávesnice Lenovo má už s obrázku vysoký zdvih. Uvažoval jsem nad něčím takovým: Compact Keyboard K300

Obyvatel SHW / Pilot TMF Avatar uživatele grapherX
    Registrace
    Jan 2008

Tak pokud by ti nevadila vyšší cena, tak bych vzal Microsoft SideWinder X6, který by měl ještě výhodu při nočním programování, že má podsvícení.
    V opačném případě bych volil: Logitech UltraX Premium Keyboard USB stříbrno-černá

K těm geniusum. Prvních pár dnů sice fungují celkem solidně, i když se nedá říct, že by nekladli odpor při psaní. Ale po pár dnech u některých pár měsících ( aspon z mých zkušeností) přestanou fungovat některé klávesy, a některé se rychle vymačkají a pak se na tom špatně píše. U mě se tohle stalo asi na 4 modelech Genius klávesnic.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Pokud nevadí vyšší cena, tak ber microsoft natural keyword. Lepší klávesnici jsem zatim neměl v ruce. Pravda, chce to si zvyknout na rozdělenou klávesnici (mě to trvalo asi tři dni), ale píše se na ni naprosto luxusně....

edit: a programuju většinou celej den...
    Naposledy upraveno uživatelem Logout: 06-09-2009 v 11:00

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od grapherX Zobrazit příspěvek
    Tak pokud by ti nevadila vyšší cena, tak bych vzal Microsoft SideWinder X6, který by měl ještě výhodu při nočním programování, že má podsvícení.
    V opačném případě bych volil: Logitech UltraX Premium Keyboard USB stříbrno-černá

K těm geniusum. Prvních pár dnů sice fungují celkem solidně, i když se nedá říct, že by nekladli odpor při psaní. Ale po pár dnech u některých pár měsících ( aspon z mých zkušeností) přestanou fungovat některé klávesy, a některé se rychle vymačkají a pak se na tom špatně píše. U mě se tohle stalo asi na 4 modelech Genius klávesnic.
    tak v tomhle musím oponovat, počítač mám asi 6 let a za tu dobu jsem vystřídal 2 Geniusky z toho tu první sem polil, takže vlastní zavinění a do dnes žádný problém hraju na nich myslím na celkem dobré úrovni...jen ted jsem tu stávající rozebíral a nějak mi nesedí mezerník ale dá se stím k tomu výběru: nevěděl jsem cenovou hranici, a myslím že sidewinder bude na programování až moc. Bral bych tu Logitech...

Obyvatel SHW / Pilot TMF Avatar uživatele grapherX
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Pokud nevadí vyšší cena, tak ber microsoft natural keyword. Lepší klávesnici jsem zatim neměl v ruce. Pravda, chce to si zvyknout na rozdělenou klávesnici (mě to trvalo asi tři dni), ale píše se na ni naprosto luxusně....
    O této klávesnici jsem vůbec nevěděl a musím uznat, že vypadá vážně pěkně.

Citace Původně odesláno od Belbas
    tak v tomhle musím oponovat, počítač mám asi 6 let a za tu dobu jsem vystřídal 2 Geniusky z toho tu první sem polil, takže vlastní zavinění a do dnes žádný problém hraju na nich myslím na celkem dobré úrovni...jen ted jsem tu stávající rozebíral a nějak mi nesedí mezerník ale dá se stím k tomu výběru: nevěděl jsem cenovou hranici, a myslím že sidewinder bude na programování až moc. Bral bych tu Logitech...
    Jj už jsem slyšel u hodně lidí, že jsou spokojeni i s těmi nejlevnějšími klávesnicemi od Geniusu. U mě to vždy skončilo tak, že nevydržela déle než půl roku(ani jedna). Asi při psaní do nich moc bušim. Ale to taky musím, protože mají velký odpor. Ale to už jsem dost OT.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Dec 2007

Osoboně taky používám Slimstar Geniusku a zatím žádný problém. Zdvih má opravdu notebookový, odpor tlačítek jsem nikdy neřešil a asi to bude i silně individuální... celkově jsem s nima ale spokojený. Být tebou, tak si vlezu do nějakého obchodu a nechám si klávesnice ukázat. Přecejen v tvém případě bude důležitější to, jak se ti na tom píše než to, kolik má tlačítek navíc.

Podobná témata

1. programování GPGPU
    Od klouda v sekci Programování
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 10-07-2010, 13:13
  2. Začátky programování
    Od Belbas v sekci Programování
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 26-07-2009, 16:16
  3. programováni zacatky
    Od sapin II v sekci Programování