reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Klávesnice na programování

xmarek (1676)|6.9.2009 09:24
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s výběrem klávesnice.

Požadováno: aby se na ni dobře psalo. Lépe nizký zdvih (mám Chicony s vysokým zdvihem a nic moc). Nesmí klást při psaní velký odpor.
Není důležité: programovatelná a funkční tlačítka; nemusí být nutně bezdrátová (bude připojena k docku).

Jako vodítko Vám můžu poskytnout informaci, že poměrně hodně využívám Lenovo klávesnici (notebook T60) a píše se mi na ní dobře.

Děkuji.
matyyy (2527)|6.9.2009 09:33
něco jako tohle ? že má nízký zdvih usuzuju jen dle názvu :)
Belbas (362)|6.9.2009 09:48
[quote=matyyy;289912]něco jako tohle ? že má nízký zdvih usuzuju jen dle názvu :)[/quote]

myslím že tadle zrovna moc nízká nebude...

EDIT: vzal bych něco takového http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64488 nebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56002 mělo by to mít snížený profil.
xmarek (1676)|6.9.2009 10:10
Příliš levné klávesnice mě nelákají (zkušenost). Ta klávesnice Lenovo má už s obrázku vysoký zdvih. Uvažoval jsem nad něčím takovým: Compact Keyboard K300
grapherX (888)|6.9.2009 10:20
Tak pokud by ti nevadila vyšší cena, tak bych vzal Microsoft SideWinder X6, který by měl ještě výhodu při nočním programování, že má podsvícení.
V opačném případě bych volil: Logitech UltraX Premium Keyboard USB stříbrno-černá

K těm geniusum. Prvních pár dnů sice fungují celkem solidně, i když se nedá říct, že by nekladli odpor při psaní. Ale po pár dnech u některých pár měsících ( aspon z mých zkušeností) přestanou fungovat některé klávesy, a některé se rychle vymačkají a pak se na tom špatně píše. U mě se tohle stalo asi na 4 modelech Genius klávesnic.
Logout (4018)|6.9.2009 10:55
Pokud nevadí vyšší cena, tak ber microsoft natural keyword. Lepší klávesnici jsem zatim neměl v ruce. Pravda, chce to si zvyknout na rozdělenou klávesnici (mě to trvalo asi tři dni), ale píše se na ni naprosto luxusně....

edit: a programuju většinou celej den...
Belbas (362)|6.9.2009 10:57
[quote=grapherX;289924]Tak pokud by ti nevadila vyšší cena, tak bych vzal Microsoft SideWinder X6, který by měl ještě výhodu při nočním programování, že má podsvícení.
V opačném případě bych volil: Logitech UltraX Premium Keyboard USB stříbrno-černá

K těm geniusum. Prvních pár dnů sice fungují celkem solidně, i když se nedá říct, že by nekladli odpor při psaní. Ale po pár dnech u některých pár měsících ( aspon z mých zkušeností) přestanou fungovat některé klávesy, a některé se rychle vymačkají a pak se na tom špatně píše. U mě se tohle stalo asi na 4 modelech Genius klávesnic.[/quote]

tak v tomhle musím oponovat, počítač mám asi 6 let a za tu dobu jsem vystřídal 2 Geniusky z toho tu první sem polil, takže vlastní zavinění a do dnes žádný problém hraju na nich myslím na celkem dobré úrovni...jen ted jsem tu stávající rozebíral a nějak mi nesedí mezerník ale dá se stím :) k tomu výběru: nevěděl jsem cenovou hranici, a myslím že sidewinder bude na programování až moc. Bral bych tu Logitech...
grapherX (888)|6.9.2009 11:03
[quote=Logout;289938]Pokud nevadí vyšší cena, tak ber microsoft natural keyword. Lepší klávesnici jsem zatim neměl v ruce. Pravda, chce to si zvyknout na rozdělenou klávesnici (mě to trvalo asi tři dni), ale píše se na ni naprosto luxusně....[/quote]

O této klávesnici jsem vůbec nevěděl a musím uznat, že vypadá vážně pěkně. ;)

[quote=Belbas]tak v tomhle musím oponovat, počítač mám asi 6 let a za tu dobu jsem vystřídal 2 Geniusky z toho tu první sem polil, takže vlastní zavinění a do dnes žádný problém hraju na nich myslím na celkem dobré úrovni...jen ted jsem tu stávající rozebíral a nějak mi nesedí mezerník ale dá se stím k tomu výběru: nevěděl jsem cenovou hranici, a myslím že sidewinder bude na programování až moc. Bral bych tu Logitech...[/quote]

Jj už jsem slyšel u hodně lidí, že jsou spokojeni i s těmi nejlevnějšími klávesnicemi od Geniusu. U mě to vždy skončilo tak, že nevydržela déle než půl roku(ani jedna). Asi při psaní do nich moc bušim. :D Ale to taky musím, protože mají velký odpor. ;) Ale to už jsem dost OT.
xxviktor (406)|10.9.2009 12:57
Osoboně taky používám Slimstar Geniusku a zatím žádný problém. Zdvih má opravdu notebookový, odpor tlačítek jsem nikdy neřešil a asi to bude i silně individuální... celkově jsem s nima ale spokojený. Být tebou, tak si vlezu do nějakého obchodu a nechám si klávesnice ukázat. Přecejen v tvém případě bude důležitější to, jak se ti na tom píše než to, kolik má tlačítek navíc.