reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samovolne vypinani serveru po napojeni do site

sedlacep (5)|7.9.2009 19:13
Zdravim vsechny IT odborniky mel bych na Vas prosim otazku. Znicehonic mi odesel zdroj na serveru (asi prepeti - problikly svetla). Zdroj vymenen zapnu server windows 2003 a lup, samovolne se vypne asi po 8 sekundach. Odpojim wan, lan sit od serveru pocitac bezi v pohode. Zkousim restart switche od cisca jestli neni nejaky zadrhej v tomhle, nic nepomaha.
Pritom dioda na switchi ukazuje ze by nemel byt problem. Zkousel jsem aji napreskacku zapnout lan wan beze zmeny (i na ruzne sitovky). Proto se obracim na radu jestli nekdo nemel obdobny problem ne-li stejny. Dekuji moc predem za radu
Rosta43 (154)|7.9.2009 22:03
Ty síťovky jsou integrované? Kdy po 8vteřinách? hned po zapnutí, nebo až po naběhnutí systému, přihlášení? Která síťovka to dělá? nebo jen když jsou zapojeny obě? co je v logu?
sedlacep (5)|7.9.2009 22:06
Vypne se hned po 8 sekundach, sitove karty jsou integrovane, zkousel na preskacku sitovky je jedno jaka je aktivni stejnak se restartne po par sekudnach pri zapnuti pc. Ale je divny kdyz je odpojim tak jede v pohode
Rosta43 (154)|7.9.2009 22:10
[quote=sedlacep;290545]Vypne se hned po 8 sekundach, sitove karty jsou integrovane, zkousel na preskacku sitovky je jedno jaka je aktivni stejnak se restartne po par sekudnach pri zapnuti pc. Ale je divny kdyz je odpojim tak jede v pohode[/quote]

Takže mašina pípne a za 8 vteřin restart.
Co když propojíš nový kabel nejdřív mezi jednou síťovkou a jiným PC. Bez switche.
Fangcz (24)|7.9.2009 22:11
Pokud máš FTP nebo STP kabely tak to možná dělá rozdíl zemnícího potenciálu, zkus použít nestíněný kabely.
sedlacep (5)|7.9.2009 22:20
[quote=Rosta43;290548]Takže mašina pípne a za 8 vteřin restart.
Co když propojíš nový kabel nejdřív mezi jednou síťovkou a jiným PC. Bez switche.[/quote]

To vyzkousim, pokud ale bude problem stejny server se bude restartovat, je chyba teda v integrovanych sitovkach, ale aby sitovky tohle delaly vidim poprve. Kdyz ne ze by switch nepracoval spravne ? I kdyz co jsem se tak dival tak podle diod switch pracuje spravne. Nic dalsiho me nenapada...
astec (1823)|7.9.2009 22:26
[quote=sedlacep;290560]To vyzkousim, pokud ale bude problem stejny server se bude restartovat, je chyba teda v integrovanych sitovkach, ale aby sitovky tohle delaly vidim poprve. Kdyz ne ze by switch nepracoval spravne ? I kdyz co jsem se tak dival tak podle diod switch pracuje spravne. Nic dalsiho me nenapada...[/quote]

klidně to může dělat switch, ale předpokládám, že tuto možnost jsi vyoučil při přehazování drátů. (Nemyslím že by LAN a WAN kabel šel do jednoho switche).
Zkus zakázat napřeskáčku síťovku v Biosu a testni to jak Ti říkal Rosťa na jiný PC.
Jo a typ serveru, základní deska ??
sedlacep (5)|7.9.2009 22:50
[quote=Rosta43;290548]Takže mašina pípne a za 8 vteřin restart.
Co když propojíš nový kabel nejdřív mezi jednou síťovkou a jiným PC. Bez switche.[/quote]

Jeste jsem ti to rekl blbe ne restartne ale uplne se vypne. Jinak ohledne typu serveru myslim role nebo system pokud system tak se jedna o windows server 2003
astec (1823)|7.9.2009 23:00
[quote=sedlacep;290581]Jeste jsem ti to rekl blbe ne restartne ale uplne se vypne. Jinak ohledne typu serveru myslim role nebo system pokud system tak se jedna o windows server 2003[/quote]

No system co je na mašině je v této situaci myslím jedno. Blbě jsem to napsal. Myslel jsem jestli mas třeba HP, IBM a hlavně typ desky. Třeba by se podařilo najít v souvislosti s touto deskou nějaké řešení.
sedlacep (5)|7.9.2009 23:28
[quote=astec;290585]No system co je na mašině je v této situaci myslím jedno. Blbě jsem to napsal. Myslel jsem jestli mas třeba HP, IBM a hlavně typ desky. Třeba by se podařilo najít v souvislosti s touto deskou nějaké řešení.[/quote]

jasny jasny, tedka nemam moznost se dostat k serveru zitra zkusim uvidim vic, zatim moc dekuju za rady zitra se snad ozvu, zatim dobrou