reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Levný "pracovní" nb

Balron (8)|8.9.2009 11:38
Zdravím,

přemýšlím o koupi notebooku pro tyto účely:

- Kódění/programování - weby, semtam Java
- Občasné práce ve fotokrámu (Photoshop)... nic extra náročného, pár 2D vrstev s textama (webdesign)
- Občasné sledování filmů (to když si spolubydla přivede společnost a ja se budu chtít vytratit :d)
- Přenášení: cesta na fakultu (cca 10min cesty), semtam cesta vlakem (cca 2h - běhěm te doby bych chtěl asi sledovat film)
- Hrát na tom nehodlám, radši bych upřednostnil delší výdrž před 3D výkonem

speciální požadavky:

- matný display (nevím, jak sou na tom displaye teď, ale rád bych s tím občas vyrazil sednout někam ven a rád bych na display neco videl... pokud je to možné i s nějakou lesklou variantou, tak tento požadavek neplatí)
- display nejspíš velikosti 15.*"
- dobrá výdrž (aby to vydrželo minimálně to sledování filmů ve vlaku - 2h.. při menší zátěži samozřejmě čekam delší výdrž)
- čím větší klávesnice, tím lepší (resp. čím blíž klasické klávesnici, tím líp = nechci žádný netbook)
- pokud možno, tak bez OS

cena: co nejnižsí :) ... tak asi kolem 13k? {nechce se mi do toho moc investovat, protože mám slušný stolní komp)

Co jsem zatím sám našel:
- ProBook 4510s - už jsem tu na fóru četl, že má hlučný větrák, což mě nepotěšilo :x
- Fujitsu AMILO Pi 3525
- ASUS K50IJ

Tak co si o tom myslíte? Nějaké rady nebo doporučení?

Předem děkuju za každou odpověď. :]
dzandra (1368)|8.9.2009 13:34
K tomu cestování vlakem a sledování filmů. Spousta lidí si to neuvědomuje, ale jen tak na zkoušku jsem použil ve vlaku moji T60 abych viděl co s diskem bude dělat active protect a moc bych tuto činost nedoporučoval. Těch otřesů je až až a zrovna pro hdd to není zrovna ideální

No sice nejsem zastánce hp ale asi bych volil probook, teda alespoň podle recenze zde na swh, sice si myslím že i tím asussem nic nezkazíš.
To amilo bych zavrhl, možná je to čistě osobní ale ten design mě vysloveně odpudil. I když mám k dispozici asi 6starších amil a zatím mě nezklamali.

NO dočetl jsem recenzi a vzal bych to hp
kevin00 (10238)|8.9.2009 14:19
[quote=dzandra;290701]K tomu cestování vlakem a sledování filmů. Spousta lidí si to neuvědomuje, ale jen tak na zkoušku jsem použil ve vlaku moji T60 abych viděl co s diskem bude dělat active protect a moc bych tuto činost nedoporučoval. Těch otřesů je až až a zrovna pro hdd to není zrovna ideální[/quote]

Nesmíš být paranoidní. HDD nějaký ten otřes snese. A NB jsou stavěné na přenos a mobilitu, přeci jenom to není stolní počítač. To by jsi nemohl NB používat ani v autě, vlastně skoro nikde "za pohybu". Mám doma 4-5 let starou Toshibu s původním HDD, která se pořád "vozí" vlakem a autem a šlape jak hodinky. Takže argument "nepoužívat v dopravních prostředcích" je IMHO blbost.

Asi bych vzal také HP. Mám HP550 a jsem s ním spokojen. Snad jen to šasi je otřesné. Na ProBooku vypadá šasi trochu lépe, ale moc bych mu nevěřil, strašně rychle poškrábe. Oproti Asusu má HDMI výstup, Express Card slot a je v matném provedení.
Fujitsu Amilo - "pouze" 100 Mbps síťovka, malé rozlišení, nemá bluetooth.
dzandra (1368)|8.9.2009 14:24
[quote=kevin00;290712]Nesmíš být paranoidní. HDD nějaký ten otřes snese. A NB jsou stavěné na přenos a mobilitu, přeci jenom to není stolní počítač. To by jsi nemohl NB používat ani v autě, vlastně skoro nikde "za pohybu". Mám doma 4-5 let starou Toshibu s původním HDD, která se pořád "vozí" vlakem a autem a šlape jak hodinky. Takže argument "nepoužívat v dopravních prostředcích" je IMHO blbost.
[/quote]

Tu nejde o pranoiu, ale původní použitíí pro nb bylo, že jsi mohl pc nosit sebou a zapnut v cílovém místě, aby jsi nemusel tahat celé pc. I když na toto téma tu debata není,ale co takhle nové téma. Takže podle mě tahle problematika je celkem nedoceněná. Však si zkus někdy kopnout do pc za chodu a udělej to takhle 10x za den a uvidíme co na to řekne hdd. imho je to OT.

Taky jsi radil HP
Liqid (410)|8.9.2009 18:19
A co treba tenhle compaq http://www.mironet.cz/hp-compaq-610--nx552--t5870--2gb-320gb--dvdrw--bt-cam--156-quot-led--vib--brasna+dp95602/ nevypada spatne a co jsem slysel tak sasi ma pekny a navic ma web cam i bt a brasnu. Jo a vypada opravdu pekne.
Balron (8)|8.9.2009 19:15
Jako pravákovi mi ty usb porty vlevo moc nevyhovuji.. v kombinaci s lesklym displayem je z toho nevhodný kandidát.

Jinak co se týče webkamery a bt: ani jedno z toho jsem nikdy nepoužíval a nevidím ani do budoucna možnou užitečnost, takže to jsou pro mě celkem nepodstatné parametry :)
Balron (8)|9.9.2009 19:00
Mohl by jeste nekdo neco napsat k tomu asusu? (Treba ho nekdo ma, nebo se s nim uz setkal). Laka me u nej samozrejme nizsi cena... chybejici HDMI mi nejak nevadi a jinak jsou ty parametry vicemene vsude stejne, takze ty cisla toho moc nevypovidaji (ze specifikaci poznam akorat to, ze se mi moc nezamlouva ten leskly display). ProBook je dobry, ale bojim se toho hluku...
pas!k (3765)|10.9.2009 14:26
[quote=Balron;291117]Mohl by jeste nekdo neco napsat k tomu asusu? [/quote]

Projdi si tu diskuzi dole je tam par vlaken. Treba si udelas trosku obrazek ..
https://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67274