reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Používání nb v dopravních prostředcích

dzandra (1368)|8.9.2009 14:28
Zdravím přátelé, jelikož mi kevin00 vytkl že jsem paranoidní, rád bych se vás, jako znalců it chtěl zeptat na vaše názory a zkušenosti s použiváním nb v MHD(vlak, vše možné) a jejich dopadů na HDD(jakékoliv poškození). Já si myslím, že tyto otřesy mají nezanedbatelný vliv na živtnost hdd. Proto na montáže a nastavání aktivních prvku používám nt s SSD diskem.

Dodnes mě mi připadá usměvné, když pohledná slečna vemze svoje vaio a poležený na bok ho zachodu přenese přes kavárnu.

Tutiž vaše názory.

PS: Kevinuv00 znám, jsem paranoik
:D
cool.user (2822)|8.9.2009 14:39
Poskodit notebookovsky HDD je dosti tezke, protoze pretizeni by muselo byt dosti extremni. Poruchovost u nb disku mi prijde naprosto prumerne stejna jako u desktopu, snad dokonce i o neco mensi.

Tedy ano, jses paranoidni.
Ihales (207)|8.9.2009 14:44
disk na boku - podlozky pod nb casto drzi nb v naklonu takze nevim co by na tom melo byt skodliveho
nb ve vlaku? k podobnym dlouhym cestam byly nb navrzeny stejne tak v mhd. Navic kdyby se poskozovali hard disky takovym zachazenim tak by to vyrobci psali do manualu velkym pismem. Urcite by je nebavilo menit neustale disky po pul roce kdyz je podobnym zpusobem pouziva vetsina lidi. Souhlasim s nazorem Kevina, jsi paranoidni.
kevin00 (10238)|8.9.2009 14:46
[quote=dzandra;290717]Dodnes mě mi připadá usměvné, když pohledná slečna vemze svoje vaio a poležený na bok ho zachodu přenese přes kavárnu.[/quote]

Úsměvné Ti to může přijít, ale HDD položenému na bok se vůbec nic nestane. Plno poč. skříní má šuplík pro uložení HDD právě na bok. Myslíš, že to je z lobistického zájmu :D :D

Jinak co čeština ? Měli jste na škole ? Číst po Tobě příspěvky je docela úsměvné.
astec (1823)|8.9.2009 14:55
Naprosto normálně pracuji s NTB při cestě autem, autobusem, vlakem (jednou). Běžně jej nosím zapnutý naklopenej na stranu. Jediné co i odešlo tak byl LDC displey a klávesnice.
mech13 (5526)|8.9.2009 15:02
pokud by jsi podobnym zpusobem chtel pracovat se stolnim kompem, tak by tve obavy byly opravnene... pokud neni notas vylozene vystaven netlumenym (na kline to je vpohode) silnym otresum, jsi paranoidni:)

leda by jsi tak chtel notas pritisknout na okynko vlaku a zacit v HdTach testovat rychlost seeku...
Sommer (384)|8.9.2009 15:07
Ano, ve stolním PC by měl disk být vždy buďto "naležato" nebo "kolmo", aby vydržel dlouhodobý provoz...
I když už jsem taky viděl kolegův HDD jen tak položený na kabelech :))

Co se NTB týče - když vidím, jak přítelkyně svůj notebook používá, tak po ani dlouhé době se disku nic nestalo. Obavy podle mě nejsou moc na místě.
Smeli (2302)|8.9.2009 15:33
Pro stolní HDD je důležité, aby byl v jakékoli normální pozici, znamená že jakýkoli náklon a dlouhodobý provoz v něm je pro disk jistou smrtí. Menší disky jsou však stavěny právě na náročnější podmínky.
Screpheep (30)|8.9.2009 15:35
Já používám EEE (nemá SSD, má obyč disk) normálně v autě, za chodu ho přenášim po škole a chodim s nim po schodech a držim ho jednou rukou. A musim říct že žádnej problém nenastal
dzandra (1368)|8.9.2009 16:56
Jinak se omlouvám za tu formu češtiny kterou jsem to napsal. Bohužel jsem si to po sobě přečetl až teď, a hanba mě fackuje.

Jen mi připadá divné, že nt za 45000 mi i při normálním žďuchutí do stolu pomocí actvie protektionu stopne hdd, a to jste to měli vidět co prováděl v pendolínu, které nemůžu s normálním vybavení čd srovnávat.

To že by vás na to výrobce upozorňoval je nesmysl, ani když si koupíš boty na běhání, nejsi upozorněn, že jsou připraveny k používání na povrchu, k tomu určenému.

No a jesli většině připadá otočení nb za chodu o 180 stupňů normální, tak mi to teda moc šetrné nepříjde.

Asi jsem k vybavení krapet šetrnější, teda hlavně k tomu co není moje, ale to už jsem celý já. Škoda, že to nemůže říct moje tělo při sportu.
kevin00 (10238)|8.9.2009 17:26
[quote=dzandra;290768]Jen mi připadá divné, že nt za 45000 mi i při normálním žďuchutí do stolu pomocí actvie protektionu stopne hdd, a to jste to měli vidět co prováděl v pendolínu, které nemůžu s normálním vybavení čd srovnávat.[/quote]

Můj NB tedy stál pouze +/- 13.000 Kč, ale je na tom asi o dost lépe, než-li tvůj souper trouper kus za 45.000 Kč. A to nemluvím o té 5ti leté Toshibě, která ve vlaku (v obyčejném motoráku, žádné pendolino) pracuje bez sebemenšího zaváhání.

[quote=dzandra;290768]To že by vás na to výrobce upozorňoval je nesmysl, ani když si koupíš boty na běhání, nejsi upozorněn, že jsou připraveny k používání na povrchu, k tomu určenému.[/quote]

On to zase takový nesmysl není. Když výrobce napíše, že přístroj není určen pro používání ve vlacích, autech, apod. sníží se mu značně počet uznaných reklamací. Uvažoval jsi někdy nad tím ...

[quote=dzandra;290768]No a jesli většině připadá otočení nb za chodu o 180 stupňů normální, tak mi to teda moc šetrné nepříjde.
Asi jsem k vybavení krapet šetrnější, teda hlavně k tomu co není moje, ale to už jsem celý já. Škoda, že to nemůže říct moje tělo při sportu.[/quote]

Takže jsme všichni blbci a ty jediný se v tom vyznáš :mistake
dzandra (1368)|8.9.2009 17:31
[quote=kevin00;290779]Můj NB tedy stál pouze +/- 13.000 Kč, ale je na tom asi o dost lépe, než-li tvůj souper trouper kus za 45.000 Kč. A to nemluvím o té 5ti leté Toshibě, která ve vlaku (v obyčejném motoráku, žádné pendolino) pracuje bez sebemenšího zaváhání.[/quote]
No vidíš a z toho jsem jelen, proč to ten sysel od IBM má za potřebí.

[quote]On to zase takový nesmysl není. Když výrobce napíše, že přístroj není určen pro používání ve vlacích, autech, apod. sníží se mu značně počet uznaných reklamací. Uvažoval jsi někdy nad tím ... [/quote]
Shválně si poprvé přečtu celou tu knihu co jsem k nb dostal a jsem zvědav co se dočtu. (Sice to není od hw, ale už jsi někdy reklamoval boty na běhání nebo na futsal).

[quote]Takže jsme všichni blbci a ty jediný se v tom vyznáš :mistake[/quote]
No to jsem nikdy neřekl a proto se tu ptám, snad je to diskuzní forum ne, tak co se hned čílíš.
johny__g (6387)|8.9.2009 18:07
[quote=dzandra;290780]No vidíš a z toho jsem jelen, proč to ten sysel od IBM má za potřebí. [/quote]

Tuhle feature IBM notebooků dobře znám, mají to v defaultu nastavené zbytečně citlivě, proto se to seká při každým pohybu. Nastav si menší citlivost. A věř že i kdyby jsi tuhle utilitu vůbec neinstaloval, bude disk fungovat spolehlivě i tak.
Liqid (410)|8.9.2009 18:13
Krapet mas mozna pravdu v tom, ze kdyz nebudes svuj ntb nikde vozit a nechas si ho lezet doma na stole tak ti vydrzi o nakej ten tyden vic. KAzdopadne notebooky a netbooky jsou navrzeny na cestovani a je predpoklas ze obcas budes muset pracovat v ponekud drsnejsim prostredi, ale zrovna se stroji IBM by to nemel byt snad problem.
dzandra (1368)|8.9.2009 19:01
NO tak dám na vaši radu a krapet se k těmto zařízením budu chovat hruběji

Ale běda vám, jestli mi to nepůjde.

Děkuji všem za příspěvky.
astec (1823)|8.9.2009 21:12
[quote=dzandra;290827]NO tak dám na vaši radu a krapet se k těmto zařízením budu chovat hruběji

Ale běda vám, jestli mi to nepůjde.

Děkuji všem za příspěvky.[/quote]

Běda jestli si budeš stěžovat