reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Windows Vista

Neregistrovaný (0)|9.9.2009 00:01
Jméno tazatele: Seimon

Znění dotazu:
Prosím,je nějaký měřitelný rozdíl ve výkonu PC(ať už ve hrách nebo v jiných aplikacích),když se ve Vistách vypne aero?Pouhým okem žádný rozdíl nepozoruji.Dík za odpověď.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
johny__g (6387)|9.9.2009 09:45
Nevím jak se měří výkon PC "pouhým okem" ale Aero obecně zatěžuje počítač o něco více. Ovšem záleží na konfiguraci PC, pokud je to nový výkonný stroj tak věřím že subjektivně žádné zpomalení znát není.
mstejska (2912)|9.9.2009 11:02
Dokonce by měla být zátěž CPU menší při zapnutém AERO, protože vykreslování provádí GPU místo CPU. Ale to je jen informace "jedna paní povídala"
jrx (1880)|9.9.2009 11:44
Pokud nemáš úplně historický stroj, rozdíl ve výkonu v aplikacích bude zanedbatelný. Co se týče her, při těch se Aero vypíná.
Dojigiri (1629)|9.9.2009 20:44
Já mám zkušenost z Windows 7 RC, že při zapnutém Aero se škubaly videa (DivX apod.), při vypnutým Aero běžely normálně. Ale byla tam slabší grafika FX-5200 (jinak procesor vcelku OK, P4 na 2.5 GHz). Aero se zaplo samo po nainstalování ovladačů NVidie a otestování výkonu, jinak bych ho tam asi vůbec nezapínal. Ale to že Aero má vliv na přehrávání videa mě vcelku překvapilo. Každopádně, pokud nepozoruješ žádný rozdíl, tak jde asi o silnější konfiguraci, která to zvládne.