reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přetažení dat z hdd stolního pc do notasu

marekpevný (347)|9.9.2009 08:16
Ahoj.Chci přetáhnout data z mého hdd do notasu u kamaráda.Bohužel To musíme volit metodou mé návštěvy z hdd.Zajímá mě jakou budu potřebovat redukci?Jedná se o disk sata2.Ten notebook je asi půlroku starej.Jestli to půjde hodte odkaz( třeba na alza.cz)Děkuji
pas!k (3765)|9.9.2009 08:28
A do ceho ten hdd z notebooku chces pripojit mame vycist z oblohy?

Jinak dost dobre nechapu proc to delate tak slozite .. kdybys aspon napsal o jaky objem dat se jedna .. jinak nejlepsi je oba stroje propojit pres nejaky switch , router .. nasdilet slozky a data jednoduse pretahnout aniz bys musel cokoliv rozdelavat.
marekpevný (347)|9.9.2009 08:45
Jde o přetažení asi 100gb dat.Mám je na svém hdd který mám venku z pc a chci to přetáhnout do notasu na hdd u kamaráda.
RolandN (210)|9.9.2009 08:57
Použít tohle IDE/S-ATA - USB převodník
lze na to připojit jakýkoliv HDD (optickou mechaniku) do USB portu. :thumb
johny__g (6387)|9.9.2009 09:09
Nejjednodušší varianta - vzít notebook k tobě, disk dát do PC a spojit oba kříženým síťovým kabelem. Jestli ale chceš připojit disk k notebooku, budeš nám muset prozradit jaký disk a k jakému notebooku.
RolandN (210)|9.9.2009 09:28
[quote=johny__g;290965]Nejjednodušší varianta - vzít notebook k tobě, disk dát do PC a spojit oba kříženým síťovým kabelem. Jestli ale chceš připojit disk k notebooku, budeš nám muset prozradit jaký disk a k jakému notebooku.[/quote]

Ani ne jednodušší, spíše jen levnější.

Otevírat PC, zapojovat disk, zesíťováni dvou PC přes křížený kabel u Windowsu to bývá často pěkný horor a rychlost kopírování (pokud nebudou siťovky 1Gbit)...

Já používám pro takové řešení podobný kablík a je to pohodička...
johny__g (6387)|9.9.2009 09:33
[quote=RolandN;290967]Ani ne jednodušší, spíše jen levnější.

Otevírat PC, zapojovat disk, zesíťováni dvou PC přes křížený kabel u Windowsu to bývá často pěkný horor a rychlost kopírování (pokud nebudou siťovky 1Gbit)...

Já používám pro takové řešení podobný kablík a je to pohodička...[/quote]

Určitě by to bylo rychlejší, ale někomu se pětikilo za věc kterou použije jednou může zdát moc. Navíc nám ten výtečník pořád nesdělil jaký notebook nebo disk to má být. Třeba má notebook e-SATA nebo je to 2,5" disk a stačil by mu box za dvě stovky.
marekpevný (347)|9.9.2009 09:35
Je to hdd Segate baracuda,320gb,sata2 z toho to chci přetahovat na notebook acer.Typ přesně nevím ale je asi půl roku starej a cena byla kolem 20000 tudíž to nebude nějaká vykopávka.Myslel jsem že se to dá propojit nějakou redukcí kabelu abych ty data mohl překopírovat.
johny__g (6387)|9.9.2009 09:40
[quote=marekpevný;290969]Je to hdd Segate baracuda,320gb,sata2 z toho to chci přetahovat na notebook acer.Typ přesně nevím ale je asi půl roku starej a cena byla kolem 20000 tudíž to nebude nějaká vykopávka.Myslel jsem že se to dá propojit nějakou redukcí kabelu abych ty data mohl překopírovat.[/quote]

Disk je asi 3,5" že? Zjisti model notebooku, ať víme co má za porty. Redukce viz výše.
pas!k (3765)|9.9.2009 09:51
Stale postradam informaci o tom o kolik dat se jedna .. budeme tu cele dopoledne vymyslet reseni a byl bych nerad kdyby nakonec vylezlo ze se jedna o 10mb dat :) BTW pokud se jedna treba o 5 - 10 gb resenim by bylo i to vypalit na dvd ktery dneska stoji par korun rozhodne lepsi nez utracet za redukce na jedno pouziti ..
RolandN (210)|9.9.2009 09:57
[quote=pas!k;290974]Stale postradam informaci o tom o kolik dat se jedna .. budeme tu cele dopoledne vymyslet reseni a byl bych nerad kdyby nakonec vylezlo ze se jedna o 10mb dat :) BTW pokud se jedna treba o 5 - 10 gb resenim by bylo i to vypalit na dvd ktery dneska stoji par korun rozhodne lepsi nez utracet za redukce na jedno pouziti ..[/quote]

viz. 3 zpráva ze začátku :)
pas!k (3765)|9.9.2009 10:00
Aha sorry prehlidnul sem.

No napada me jeste jedno reseni .. ktere si myslim ze je stale lepsi nez ta jednorazova redukce .. co koupit nejaky prenosny usb disk ? 250gb se dnes daji koupit kolem 1000 - 1200 ? Je to sice vyssi naklad nez redukce ale bude to mit rozhodne lepsi vyuziti a je to na stalo a muze ho pak pouzivat treba na zalohy..
marekpevný (347)|9.9.2009 10:01
Ano hdd je samozřejmě 3.5 Co se týče toho notasu tak by to měl být acer aspire 5535.Vím že je to širší škála Notebooku.Bohužel ho nemám u sebe.Jinak by to mělo mít procesor amdx2 na 2ghz,320hdd,4gb ram,:grafiku ATI Radeon HD 3200.Snad to pomůže.
RolandN (210)|9.9.2009 10:13
[quote=pas!k;290979]Aha sorry prehlidnul sem.

No napada me jeste jedno reseni .. ktere si myslim ze je stale lepsi nez ta jednorazova redukce .. co koupit nejaky prenosny usb disk ? 250gb se dnes daji koupit kolem 1000 - 1200 ? Je to sice vyssi naklad nez redukce ale bude to mit rozhodne lepsi vyuziti a je to na stalo a muze ho pak pouzivat treba na zalohy..[/quote]

Proč redukce na jedno použití? třeba bude potřebovat takhle data přesunout častěji...
a když je doma nějaký nepoužitý starší disk, dá se s redukcí použit jako externí na přenášení dat.

Já osobně podobnou redukci používám společně s 2,5, 120GB diskem (ze staršího noťasu kde byl disk upgradován na vyšší) jako externí na přenášení dat. U 2,5 je výhoda, že k němu nepotřebuji tahat napájecí adaptér,vše utáhne USB 5V.

A když potřebuji přenést nějaká data z disku v PC nemusím nic vytahovat, jen otevřu komp napichnu na HDD redukci (ať má jakékoliv rozhraní), připojím k noťasu a už se kopíruje...

Mě tato věcička ušetřila spoustu času a nervů. Myslím že i dotyčný ji využije častěji, než se na začátku muže zdát...
johny__g (6387)|9.9.2009 11:34
No tak ten notebook je lowend model, asi jediný využitelný rozhraní je USB, jestli koupíš redukci nebo externí disk (nebo box na ten 3,5") už je na tobě.
pas!k (3765)|9.9.2009 11:54
[quote=RolandN;290983]Proč redukce na jedno použití? třeba bude potřebovat takhle data přesunout častěji...
a když je doma nějaký nepoužitý starší disk, dá se s redukcí použit jako externí na přenášení dat.

Já osobně podobnou redukci používám společně s 2,5, 120GB diskem (ze staršího noťasu kde byl disk upgradován na vyšší) jako externí na přenášení dat. U 2,5 je výhoda, že k němu nepotřebuji tahat napájecí adaptér,vše utáhne USB 5V.

A když potřebuji přenést nějaká data z disku v PC nemusím nic vytahovat, jen otevřu komp napichnu na HDD redukci (ať má jakékoliv rozhraní), připojím k noťasu a už se kopíruje...

Mě tato věcička ušetřila spoustu času a nervů. Myslím že i dotyčný ji využije častěji, než se na začátku muže zdát...[/quote]

Ale no tak .. :) Usb disk pichne do vseho co je dnes dostupne aniz by resil nejake vytahovani disku vyuzitelnost oproti nejake redukci bude opravdu trosku jinde .. :) Proste dojde pichne zkopuruje data..
RolandN (210)|10.9.2009 06:18
[quote=pas!k;291005]Ale no tak .. :) Usb disk pichne do vseho co je dnes dostupne aniz by resil nejake vytahovani disku vyuzitelnost oproti nejake redukci bude opravdu trosku jinde .. :) Proste dojde pichne zkopuruje data..[/quote]

Svou větu jsem neupřesnil, redukci se napojím na disk přímo v PC aniž bych jej musel vytahovat. Výhoda ve chvíli kdy na PC neběží OS, buď z důvodů zavirovaného, nebo zkolabovaného systému. Pro zálohování dat v tomto případě externí HDD nepomůže...
slowak1982 (134)|10.9.2009 08:05
Dovolil bych si vás dva shrnout: Pokud je náš kolega spíše servisák a pomáhá svým známým/kamarádům BFU, tak ať si pořídí redukci. V opačném případě spíš USB disk.
Lea_old1dm (18)|10.9.2009 09:14
A co dokovací box? http://pc.itek.cz/pevne-disky-prislusenstvi-dokovaci-stanice/ACBO0517-Welland-Externi-docking-box ale je to zase větší finanční částka.
kane.shw (1231)|10.9.2009 17:55
:) mazec téma :)

imho
- pokud je to jednorázovka a korunky chybí, tak jdi cestou toho kříženého UTPčka

- pokud je korunek více, tak určo ber nějaký externí 2,5" disk - GBtů/TBtů není nikdy dost :cool: