reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

výměna hdd v notebooku a změna počtu otáček

wenfeli (15)|9.9.2009 15:44
Opět prosím o radu.
V notebooku HP Compag 6510b mi odešel disk a byl vyměněn za jiný, který způsobuje slabé ale nepříjemné rezonanční zvuky na desce stolu, které cítím snad až v krku... Před výměnou bylo vše v pohodě. Při dotyku monitoru i desky a klávesnice je cítit chvění. Nepomáhá ani podložení. Původní disk měl 5 400 ot/min, ale byl vyměněn za 7 200 ot/min (prý to servisnímu technikovi poslal výrobce). Ntb je stále v záruce. Máte s tím někdo znějaké zkušenosti?
V obchodě mi řekli, že to dělá disk a že je to normální! Myslím, že tam měli dát disk stejný.
Díky za každou radu, jak dál postupovat, ale určitě budu opět reklamovat, i když mě varovali, že to může dlouho trvat!
Jiziii (796)|9.9.2009 16:07
no dali ti do NB rychlejší a dražší disk než tam puvodně byl
pokud ti to vadí máš lepší koupit 5400 ot (zas bude disk pomalejší) a tenhle střel nebo si ho nech na data
Deee-aN (3834)|9.9.2009 16:12
NtB určitě nemá způsobovat vibrace až v krku. Můžeš zkusit zapnout AAM pomocí CDI. Ale moc nevěřím tomu, že to pomůže. Pak reklamuj.
wenfeli (15)|9.9.2009 20:19
V programu CDI nejde tato funkce pro muj disk(ST9160411AS) vubec nijak nastavit.
Disk neni az tak hlucny, ale prenaseji se vibrace po celem ntb a stole, dochazi k rezonanci. Pomuze akorat to, kdyz vlevo od touchpadu silne pritlacim. Tak to aspon neni skoro slyset. Asi by to vyresila nejaka zatez.
Prvni reklamace trvala 5 dni a ted rikaji, ze toto muze trvat dlouho, nez sezenou disk puvodnich parametru! Nechapu...Ale nejspis budu trvat na svem.
Do vlastni vymeny hdd se mi nechce, dokud je ntb v zaruce, mam ho necely rok.
Deee-aN (3834)|9.9.2009 21:01
Dokud je to v záruce, fyzicky do toho nehrab. Na vyřízení záruky mají 30 dnů. Zvaž si sám, jestli si radši měsíc počkáš, nebo budeš radši mít několik let NB, jehož chování ti vadí.
Logout (4018)|9.9.2009 21:31
No, i když je ntb v záruce, tak můžeš do diskový šachty, záruku tim neztratíš. Pokud stačí na disk přitlačit, by nevibroval, možná by šlo disk v jeho šachtě něčim vypodložit - nejlíp teplovodivou gumou, ale i kus nějakýho molitanu by měl taky stačit. Jen by pak chtělo kontrolovat teplotu hdd.
Do šachty pro hdd se leze většinou zespoda po odšroubování jednoho či pár šroubků.
Zbytečně se zbavovat 7200 disku a dávat tam 5400 by bylo škoda.
wenfeli (15)|9.9.2009 23:44
Vrtat se v ntb nehodlam, nebot je v zaruce a navic tomu nerozumim. Takze se priklonim k te reklamaci, i kdyz se v obchode na me divaji jako na blazna. At to daji do poradku.
Diky za rady a dam vedet, jak to probiha.
Logout (4018)|14.9.2009 21:26
Tak zkus se jich zeptat v tom obchodě, jestli by Ti to třeba neudělali - pro ně je to míň práce a pro Tebe lepší řešení...
wenfeli (15)|15.9.2009 00:00
Asi nemají ten disk s pův. počtem otáček, prostě ochota nic moc. Připadala jsem si jako cvok, co si pořád něco vymýšlí.
Logout (4018)|15.9.2009 11:32
No já sem myslel je požádat, jestli by Ti tam nenamontovali ten hdd s nějakou tišící hmotou. Když si od nich tu hmotu koupíš (daj se sehnat do stovky, nějaký teplovodivý nálepky, co by mohli stačit i levnějc, např:
http://www.suntech.cz/produkt/70421/SILENTMAXX-Silma-VS-330-340x115x15mm-22dBA-ztisovaci-hmota.htm
)
tak třeba budou ochotnější...
wenfeli (15)|15.9.2009 21:13
Uz to odeslali na reklamaci. Bohuzel mi nic takoveho nenabidli a ja tyto veci neznam. Fakt ochota...
Logout (4018)|15.9.2009 21:26
No prostě tě chtěli mít co nejrychlejc z krku - todle řešení neni takový automatický, je to trochu typ dodělej si doma. Dobrej prodejce by na něj ale moh přijít (přinejmenším by moh zkusit ten hdd vyndat a zase zandat, jestli to s těma vibracema nepomůže - a odsud je k nějakýmu zaizolování hdd kousek).
wenfeli (15)|16.9.2009 23:33
Disk vyndal a dal zpet, ze to bude asi diskem a ze je to normalni.
Jenze vetraky ted skoro porad jely naplno, to drive nebylo. Napsala jsem teda primo tomu chlapikovi, co mi poslal mail po te vymene disku.
Dojigiri (1629)|17.9.2009 09:41
Tak oni 7200 ot. disky se hřejou trochu víc než 5400 ot., proto asi potřebuje nb víc chladit a běží víc větráci (co se týče teploty, tak já používám speedfan kterej umí ukazovat teplotu disku se smartu v taskbaru). Na druhou stranu 7200 ot. disk je obecně výrazně rychlejší než 5400 ot. (samozřejmě ale záleží na značce a modelu konkrétních disků, který se porovnávají; já měl v nb 5400 disk a byl neskutečně línej, teď jsem vděčnej že mám v novým 7200), takže proto se asi divili nespokojenosti. Ale když ten disk vibruje, tak pořešit by to nějak chtělo.
wenfeli (15)|22.9.2009 21:38
Po reklamaci byla provedena vymena disku, stejny pocet otacek, rezonance neustaly, jeste nejak podivne nainstalovany Visty, chybi nektere puvodni programy, proste binec. Takze zase zpet.
Nevite stranku na HP, kde bych zadala seriove cislo notebooku, aby tam byly videny puvodni parametry?
diky
Dojigiri (1629)|23.9.2009 10:13
No právě mi bylo divný, že by byl takovej rozdíl v hlučnosti mezi 5400 a 7200 ot. diskem (jedině "horší kus"). Ale tohle spíš vypadá, že možná u původního disku bylo nějaký tlumení (tlumicí nálepky apod.) který při výměně disku prostě někdo vyndal a už nedal zpátky (nebo se při vyndání zničily apod.). To by musel zkontrolovat někdo, kdo má stejnej nb.
johny__g (6387)|23.9.2009 10:19
[quote=wenfeli;295151]Po reklamaci byla provedena vymena disku, stejny pocet otacek, rezonance neustaly, jeste nejak podivne nainstalovany Visty, chybi nektere puvodni programy, proste binec. Takze zase zpet.
Nevite stranku na HP, kde bych zadala seriove cislo notebooku, aby tam byly videny puvodni parametry?
diky[/quote]

Stejný počet otáček - to jako stejný jako originál disk nebo stejný jako ten vyměněný disk, takže zase 7200? Stránky HP si snad najít umíš, ne?

http://welcome.hp.com/gms/cz/cs/sz2/hho/notebooks_tabletpcs.html
wenfeli (15)|2.11.2009 22:55
Tak tentokrát to sice trvalo, ale opětovná výměna disku, počet ot. zase 7 200, ale konečně je to paráda, žádné drnčení.
Díky za rady!
Logout (4018)|2.11.2009 23:04
Tak ať slouží