reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde spustit video TS

lacream3 (142)|9.9.2009 17:00
Prosim vas o radu,nemozem spustit na ziadnom z mojich prehravacov Windows Media Player 11,Real player 12 a Nero Show Time video vo formate TS nahraneho zo sat.Neviem absolutne co sa stalo,krasne mi to prehravalo na WMPlayer 11 a Nero ST a zrazu nic.Posiela ma to na web,hlasi,ze program nepodporuje taky format a pod.No mne to krasne slo.Tak som preinstaloval moje kodeky KLittle codeck pack fuul ,skusil som aj balicek cccp a absolutne nic,vyskusal som vsetko mozne ,no nechapem to.Taktiez som zistil,ze mi uz neprehrava ani videa,ktore som mal ulozene vo formate SFK.Preto vas velmi prosim o radu,kde moze bit ta chyba.Pomozte prosim.Dakujem
EditorPO (2819)|9.9.2009 17:20
Kym zistis pricinu, tak vyskusaj VLC player. Skontroluj si v nastaveniach playera asociacie multimedialnych suborov.
lacream3 (142)|9.9.2009 17:52
to som tiez kontroloval,vsetko je ok,netreba mi VLC ,ale tie co pouzivam,ved tie mi krasne fungovali,no zrazu nic,taktiez ten subor TS mi fungoval,pri editacii v Nero Vision a teraz tiez nic
EditorPO (2819)|9.9.2009 18:02
Spomenies si, ze po akej cinnosti to prestalo fungovat? Inak, mas asi pekny bordel v kodekoch. Vsetky odstran a stiahni si K-Lite Mega Codec Pack. Pri instalacii je moznost opravit poskodene kodeky. Pozorne vsetko citaj a neodklikavaj mechanicky. Nastavenia kodekov nechaj podla instalatora, maximalne si pridaj tie,ktore potrebujes.

Mimochodom VLC je super. Nepotrebuje externe kodeky.
lacream3 (142)|9.9.2009 20:03
tak bordel,to som si teda urobil a poriadny,no vsetko som zasa dal pekne od zaciatku,je tam iba K Little Codeck Pack ako predtym,no stale nic,furt je to to iste.Keby som len vedel,kde som urobil chybu,viem,ze som skusal prehravace pre digitalne vysielanie a prehratie Mpeg TS formatov a ich spracovanie pre ine formaty a mne sa zda,ze od vtedy to zacalo.no tie su uz tiez davno prec.KLKpack som nainstaloval uz dnes po tom vsetkom,no ja nechapem,absolutne to nechapem...skus este poradit
lacream3 (142)|9.9.2009 20:43
tak a nainstaloval som aj VLC Player ,tam to nejde spustit absolutne vobec,ale co nejde ani MP4 video,MKV,AVI... ide len zvuk a pozadie je zelene,obraz nikde...co to je ??? uz nechapem nicomu
pavel_p (993)|9.9.2009 23:12
Také jsem to jednou řešil u nějakého brutálního FullHD BR Ripu (6GB/40min) a pomohl CCCP+ZoomPlayer nebo myslím i KMPlayer - ten dost kašle na legalitu kodeků (copyright, licence, neuvedené použití...) a je asi jediný, čím přehraju zvuk z mobilu :(. VLC je asi nejlepší, ale neporadí si se vším (i když skoro). Bohužel se nastavení kodeků dá pěkně dodrbat a pak je to magie :(
EditorPO (2819)|9.9.2009 23:53
Ako som pisal, tak pri instalacii K-Lite Mega Codec Pack sa ta pyta, ci ma opravit poskodene kodeky. Vsimol si si to? Dal si opravit?
lacream3 (142)|10.9.2009 08:00
prepac,ale opravu kodekov pri instal som nenasiel,kde to presne je ?
Dojigiri (1629)|10.9.2009 10:40
Případně lze ještě zkusit Media Player Classic HomeCinema, má taky všechny kodeky v sobě, přehraje téměř všechno a pokud karta podporuje akceleraci videa (h.264, x.264), dokáže jí využít. A vypadá jako "starej" windows media player, čímž mi dost vyhovuje (s rozhraním VLC jsem se osobně moc nesžil :)).
lacream3 (142)|10.9.2009 11:02
skusal som uz vcera ten prehravac,tiez nic,neprehral subory TS
StD (1963)|10.9.2009 11:25
Zkus načíst ten videosoubor v programu GSpot, jak ho bude identifikovat a jaký Graph sestaví pro Rendering... Případné problemy s kodeky lze řešit i v něm (Merity kodeků apod.).

Jinak já osobně bych si do mašiny, na které pracuji s videem zásadně nepustil dvě (2) VĚCI: NERO a JAKÝKOLI CODEC PACK! :runaway Ani WMP k životu nepotřebuji a nemám ho nainstalovaný... :thumbdown
lacream3 (142)|10.9.2009 12:52
Posielam ti ten obrazok z g spot-neviem co s tym a co to znamena.Porad prosim Ta.
Image_00002.JPG
StD (1963)|10.9.2009 14:22
Klikni si v položce menu System na volbu Codecs - měla by se ti pak rozbalit tabulka nainstalovaných kodeků s barevným odlišením (viz legenda dole) a hledej ten DirectShow filtr, který je vyznačen červeně (s chybou).

Edit: Instaloval jsi do OS něco zásadního (aktualizace apod.)? Pokud to do určité doby přehrát šlo, tak bych se asi na pracné hledání příčiny vykašlal a jednoduše použil Bod obnovy systému...

BTW: Jestli nevíš, jak DS v OS funguje, tak se mrkni na Wiki sem:
http://en.wikipedia.org/wiki/DirectShow
lacream3 (142)|10.9.2009 15:32
a ked na to kliknem tak sa ten kodek da nejako opravit,alebo co s tym je,preinstaloval som WMplayer 11 a stale nic,aj ked je ten subor Mpeg TS oznaceny a asociovany s tym programom stale nic.V tom programe GSpot je hromada oznacena v cervenom,da sa s tym daco urobit,okrem preinstalovania Windowsu.Na moje nestastie som vcera mazal vsetky hluposti v pc a zasa upratoval po tom vsetkom instalovani a naopak,tak som dal aj zmazat vsetky body obnovenia syst. Ja viem som poriadny hlupak,ale pomoz ak mozes.Vdaka
StD (1963)|11.9.2009 08:05
[quote=lacream3;291323]...V tom programe GSpot je hromada oznacena v cervenom,da sa s tym daco urobit,okrem preinstalovania Windowsu...[/quote]

Dá, ale musí se v Options - Settings zapnout Expert Mode. Potom lze hodnoty Meritů v Registru OS měnit, ale osoba, která to bude dělat, musí vědět co činí (je to na vlastní riziko). Po těch Codec-packách tam máš asi hromadu konfliktních stavů, to se není co divit, když se to plácá jedno přes druhé.

Pro laika bude rychlejší zkusit nejprve "úplně" zlikvidovat Nero, tj. včetně smazání všech klíčů v Registru obsahujících klíčová slova Ahead a Nero (ručně nebo pomocí čisticích programů k tomu určených). Když to nezabere, pak A) Bod obnovy OS nebo B) Obnova OS z Image disku nebo za C) Reinstall OS.
Tak si vyber. V každém případě ti to budiž poučením do budoucna, že se instalují kodeky vždy jen podle potřeb (tvých nebo zpracovatelských programů). Takový "všeználek Nero" si při plné instalaci včetně Vision a dalších modulů uzurpuje vše pro sebe...
EditorPO (2819)|11.9.2009 21:48
Budem sa asi opakovat, ale odinstaluj vsetky kodeky a nainstaluj mega pack, ktory som spominal vyssie. Pocas instalacie ti ponukne opravu nainstalovanych poskodenych kodekov a zapisov v registroch.
Ivo Mašek (507)|11.9.2009 22:41
[quote]nainstaluj mega pack[/quote]
To není dobrý nápad.
robky (3195)|12.9.2009 09:12
[quote=Ivo Mašek;291676]To není dobrý nápad.[/quote]

tak mu poraď niečo lepšie ...:hmm
zatiaľ sa mi ako najrozumnejšie riešenie javí to Editor-ove ....sám používam "mega pack" a nezaznamenal som žiadny problém a to ani pri prehrávaní alebo prevodoch videa ...samozrejme pokiaľ tam natlačil kopu iných packov a prehrávačov, nemusí si s tým K-lite poradiť ... ale prečo to nevyskúšať pred prípadnou reinštaláciou os:notsure
StD (1963)|12.9.2009 09:18
@Robky a EditorPO: Oba se na to díváte z pohledu "Gamesistů" - my s Ivem s tím máme své dlouholeté zkušenosti úplně z jiné oblasti, a tam si podobný přístup dovolit prostě nemůžeme. Každý sází na svou "jistotu". Sorry za OT. :thumb
robky (3195)|12.9.2009 09:28
jasne, ale pre bežného usera (ako som aj ja :D) to je najjednoduchšie riešenie ...
StD (1963)|12.9.2009 09:35
@Robky: Nevím proč se opakuješ, nicméně já už mu poradil - jako první se zbavit ve video-řetězci PC Nera... (a soudě podle délky jeho odmlky, tak to buďto zabralo, nebo s tím dosud zápasí.)
Navíc tazatel ještě nespecifikoval, CO v tom Transport Streamu má... Vsadim botky že jde o HD a co mu asi z toho předchozího nastavení přestalo fungovat si také dovedu představit (FFDShow) - a i to LZE řešit bez balíčků pro "one-click-deb*ly"...
kevin00 (10238)|12.9.2009 10:32
Já bych postupoval v duchu EditoraPO a Robkyho: odinstalace všech kodeků pomocí Revo Uninstalleru, vyčištění systému pomocí Ccleaneru, při spouštění systému zakázat vše od Nera a nainstalovat čistou instalaci K-Lite Mega Codec Pack.
IMHO nejjednodušší a nejrychlejší možnost, jak vše dát do pořádku. Poté bych teprve "laboroval" v registrech či formátoval HDD.
StD (1963)|12.9.2009 19:40
[quote=kevin00;291722]Já bych postupoval v duchu EditoraPO a Robkyho: odinstalace všech kodeků pomocí Revo Uninstalleru, vyčištění systému pomocí Ccleaneru, při spouštění systému zakázat vše od Nera a nainstalovat čistou instalaci K-Lite Mega Codec Pack.
IMHO nejjednodušší a nejrychlejší možnost, jak vše dát do pořádku. Poté bych teprve "laboroval" v registrech či formátoval HDD.[/quote]

Hmm, pěkná "akademická rada" hodná Marie Antoinetty před popravou..., hlavně když nevíš, co v tom Transport Streamu má. Co takhle počkat, až se vyjádří tazatel...

V oblasti videa tu na můj vkus příliš rychle "tasíte Colty aniž by jste věděli, na koho střílite", a to se mi zákonitě nelíbí. V životě jsem nic z vyjmenovaných zázračných čističů á la Vanish nepotřeboval. Tak klid.
kevin00 (10238)|12.9.2009 20:03
[quote=StD;291891]Hmm, pěkná "akademická rada" hodná Marie Antoinetty před popravou..., hlavně když nevíš, co v tom Transport Streamu má. Co takhle počkat, až se vyjádří tazatel...
V oblasti videa tu na můj vkus příliš rychle "tasíte Colty aniž by jste věděli, na koho střílite", a to se mi zákonitě nelíbí. V životě jsem nic z vyjmenovaných zázračných čističů á la Vanish nepotřeboval. Tak klid.[/quote]

Radíme, co se nám v naší praxi nejvíce osvědčilo. Neradíme žádný "klikni sem a klikni tam a tady něco zaškrtni - hmm reinstalluj si OS", protože jsme to nikdy nepotřebovali. Vystačíme si s našimi laickými nástroji "typu Vanish" a vše nám funguje :thumb
robky (3195)|12.9.2009 20:23
[quote=StD;291891]Hmm, pěkná "akademická rada" hodná Marie Antoinetty před popravou..., hlavně když nevíš, co v tom Transport Streamu má. Co takhle počkat, až se vyjádří tazatel...

V oblasti videa tu na můj vkus příliš rychle "tasíte Colty aniž by jste věděli, na koho střílite", a to se mi zákonitě nelíbí. V životě jsem nic z vyjmenovaných zázračných čističů á la Vanish nepotřeboval. Tak klid.[/quote]

Nikto na teba a tvoje rady neútočí ani ti nikto neberie tvoj nepísaný titul "videoguru" ....Ale tvoja averzia napr. voči Neru je zjavná - naviac ak autor dotazu používa NeroVision na editáciu, tak odinštalácia a vyčistenie od všetkého, čo má v názve ahead a nero sa mi zdá neopodstatnená ...
EditorPO (2819)|12.9.2009 21:23
Ja pouzivam mega pack a este som sa nestretol s problemami nieco prehrat, ci uz sa to tyka videa alebo audia. Pouzivam aj Nero. Multimedia vacsinou prehravam pomocou JetAudio, pripadne VLC.
Na inych kompoch riesim problemy s kodekmi podobnym sposobom ako som navrhoval. Proste odinstalujem stare kodeky, vycistim system, naistalujem mega pack, necham opravit poskodene kodeky a vzdy to zabralo.

Zaujimave ovsem je to, ze ti nejde prehrat subory ani pomocou VLC, ktory vlastne externe kodeky nepotrebuje a TS zo satelitnych kariet prehrat ma. Problemy mas aj s inymi formatmi videa, takze sa to netyka len TS.

Oprava kodekov je pocas instalacie mega packu. Staci len davat pozor co odklikavas, citat vsetky hlasky a ponuky, vybrat tu spravnu moznost. Taktiez ti dava moznost doinstalovat niektore kodeky, ktore sa v klasickej instalacii nenachadzaju.

Skontroluj si instalaciu DirectX. Start > spustit > dxdiag

@StD: s tvojim nazorom suhlasim len ciastocne. U novoinstalovanej masiny, ked vies co chces s videom robit, nainstalujes len potrebne konkretne kodeky a oblubene programy. Viac na to sahat nebudes a bude to slapat k tvojej plnej spokojnosti. U masiny, ktora je prepchata roznymi prehravacmi a packami, s ich naslednou odinstalaciou (vacsinou nekorektnou), odinstalacia Nera asi nepomoze. Kodeky tym neopravis.
StD (1963)|12.9.2009 23:19
Hele pánové, nezdá se vám, že rozebíráte něco, o čem toho víte opravdu trochu málo na rychlé rozsudky? @Robky- netoužím po nějakém "titulu" (jenom proto, že nic jiného s PC nedělám) a vložil jsem se tu do toho jen proto, aby si tazatel zanalyzoval situaci GSpotem, což se stalo. Vy mu nabízíte "hotová řešení" - OK, už se k tomu nehlásím a mlčím, dokud nebude blíže specifikován stav. Tak tu zbytečně nebrečte nad rozlitým mlékem a počkejte, až vám někdo řekne kam až vyteklo...

A to, že Ahead sux, ví každé rozumné poučené dítě... :cry Ovšem každému co jeho jest, a ještě nevyšla žádná směrnice EU zakazující prodej a šíření tohoto SW, nebo mi něco uniklo? :D
lacream3 (142)|13.9.2009 12:44
Tak a som tu,prekonal som a urobil celu preinstalaciu Windows a vobec nic sa nezlepsilo,je to stale to iste,uz nicomu nerozumiem,radili ste mi odinstalovat Codeck pac,ja som to uz urobol davno este pred preinstalovanim.Odinstaloval som K little codeck pack programom Revo uninstalerom,presiel som ho aj c cleanerom,potom este Advanced system care a nepomohlo nic.Tak som zvolil preinstalovat na novo Windows a na moje pocudovanie tiez vobec nic.Nainstaloval som tam iba K-Little Mega codeck pack,Real Player SP+,Windows Media Player 11 a Nero 8 Ultra All,Aimp2 Beta a nakoniec z prehravacov Power DVD 8.To vsetko som mal aj predtym a slo to,ale co sa udialo teraz nechapem.Neprehrava mi stale Mpeg SFK,Mpeg TS.Neviete o nejakom dobrom navode v CZ,Sk o instal.K-Little mega codeck pack,ja som uz hladal po celom nete a nic.Ako dalej...?
StD (1963)|14.9.2009 07:35
[quote=lacream3;292068]Tak a som tu,prekonal som a urobil celu preinstalaciu Windows a vobec nic sa nezlepsilo,je to stale to iste,uz nicomu nerozumiem,radili ste mi odinstalovat Codeck pac,ja som to uz urobol davno este pred preinstalovanim.Odinstaloval som K little codeck pack programom Revo uninstalerom,presiel som ho aj c cleanerom,potom este Advanced system care a nepomohlo nic.Tak som zvolil preinstalovat na novo Windows a na moje pocudovanie tiez vobec nic.Nainstaloval som tam iba K-Little Mega codeck pack,Real Player SP+,Windows Media Player 11 a Nero 8 Ultra All,Aimp2 Beta a nakoniec z prehravacov Power DVD 8.To vsetko som mal aj predtym a slo to,ale co sa udialo teraz nechapem.Neprehrava mi stale Mpeg SFK,Mpeg TS.Neviete o nejakom dobrom navode v CZ,Sk o instal.K-Little mega codeck pack,ja som uz hladal po celom nete a nic.Ako dalej...?[/quote]

...tak to jsi to spáchal přesně tak, jak se to dělat NEMÁ! Když jsi měl jen WIN + ovladače + DirectX nově nainstalované, měl jsi nejprve použít nějaký přehrávač s internámi kodeky (MediaPlayerClassic HC, VLC apod.) pro ověření správné funkce DirectShow a teprve pak přidávat ostatní (třeba PwrDVD bych dal jako první a mělo by to stačit na všechno...) s průběžným ověřováním funkčnosti.
lacream3 (142)|14.9.2009 10:12
Napisali ste mi preinstalovat windows a tak som to urobil,nie,ale aj tak to uz potrebovalo preinstalovat,uz robil sem tam hluposti.No necakal som ,ze to nepomoze,tie prehravace co pises,som mal nainstalovane pred reinstalaciou,no v nich to neslo tiez,vlastne vo VLC playeri neslo vobec nic,iba ked zvuk,ale obraz z videa nebol vobec.Stale mi nieco hovori,ze to sposobuje Real Player,on si po nainsatalovani a po dalsej aktualizacii prida ,nove kodeky a tiez aj nejaky ovladac,no mal som ho uz odinstalovany cez Revo uninstaler a nepomohlo to tiez.Hovorim,teraz to mam ako este daleko predtym ked to fungovalo ,len to nefunguje.Nedaju sa tie dva kodeky este osobitne nejako doinstalovat ?
StD (1963)|14.9.2009 10:20
[quote=lacream3;292310]...ze to sposobuje Real Player...[/quote]

Ten přeci vůbec nepotřebuješ - pokud máš MPC, tak stačí nainstalovat Real Alternative (tj. dekoder pro RealMedia) a přehraješ RMsoubory přes MPC.
lacream3 (142)|14.9.2009 10:24
dobre,ale stale ostavaju tie dva subory TS a SFK,tie su pre mna dvolezite
StD (1963)|14.9.2009 10:37
TS = Transport Stream. Co máš uvnitř toho kontejneru, to je důležité vědět. Může tam být v SD běžný Mpeg2 nebo v HD prakticky cokoli.

Edit:
SFK = Sound Forge Audio Peak File
Audio Files
File Description: Stores the waveform image of an audio wave (.WAV) file saved by Sound Forge, Sony Vegas, or a Sony digital media device; created automatically when an audio file is opened with Sound Forge or Sony Vegas; stored in the same folder with the same name as the audio file, but with ".sfk" added after the original extension.

SFK files are used by Sound Forge and Sony Vegas to visually represent audio data, but are not meant to be opened or edited manually; SFK files do not contain any actual audio data.

If the related audio file is modified in a different program, you can regenerate the peak file by selecting "Rebuild Peak Data" from the Special menu in Sound Forge.

Sound Forge was previously developed by Sonic Foundry, which was acquired by Sony in May, 2003.
lacream3 (142)|14.9.2009 10:44
v jednom mam film zo sat. a v druhom iba jeden video klip-hudobny.To som stiahol na skusku zo sat.ci to funguje a da sa konvertovat.Funguje to v programe VideoRedo na upravu a pekne konvertuje do Mpeg2. No ako spominam prehravat sa tento subor TS uz neda ,no dalo sa,Taktiez som to pekne upravil Ts ko v programe Nero Vision a nasledne vypalil na dvd.Funguje to aj Convert X to DVD,no bez moznosti upravy,ako vystrihnutie reklam a pod.Jednoduch samotne ts prehrat Nejde a Nero mi ho uz ani ako pridanie suboru nezoberie.
StD (1963)|14.9.2009 10:51
Jestli je v tom Mpeg2, tak to musí přehrát každý player i bez koknverze. Stačí přepsat příponu na *.mpg (Mpeg Program Stream).

Jinak na střih je sice spousta prográmků, ovšem ideální je Womble Mpeg Video Wizard.

Edit: Jestli ten klip není příliš velký, tak ho někam uploadni a já si ho stáhnu k analýze.
lacream3 (142)|14.9.2009 11:00
Prosim Ta este mi porad ako prepisat tu koncovku TS na mpeg,uz som to skusal no stale zmenim iba nazov suboru
StD (1963)|14.9.2009 11:34
Třeba v TotalCommanderu: jednoduše kliknu 2x na soubor (s prodlevou, aby se nespouštěl) a přepíšu co chci... Nebo můžeš "Uložit jako" přes kopírování nebo přesun. Možností je dost (Průzkumník Windows - pravý klik na soubor - vybrat Přejmenovat).
renfix003 (1)|2.1.2017 16:40
dobrý den já keď si stiahnem nejakú pesničku alebo video da mi to značku .mp4.sfk,flv alebo pz a neviem cez čo to prehrať
johny__g (6387)|4.1.2017 14:15
VLC player?
officir (3)|11.1.2017 20:43
bsplayer,vlc player
vlc i bs player si tahají ovladače samy :)