reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Živí vás hardware?

husky14 (4214)|11.9.2009 09:53
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Živí vás hardware?

Na Světu hardware a jeho diskusním fóru se setkáváme z různých důvodů, hodně se jich týká právě hardwaru. Je to jen váš koníček, nebo se hardwarem zabýváte i v profesním životě? Měli byste zájem se prodejem a opravami PC nebo třeba recenzováním hardwaru živit? Ať už jsou vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
johny__g (6387)|11.9.2009 10:23
Naštěstí ne. To bych tu nebyl, měl bych HW plný zuby z práce.
speedsnail (4876)|11.9.2009 10:48
johny q tak to si řekl přesně :] Taky to naštěstí mám jako koníčka.
Dojigiri (1629)|11.9.2009 11:59
Tak tak, nápodobně :D ... mě živí software :p (programování)
kevin00 (10238)|11.9.2009 12:05
Já to mám jako většího koníčka :) Mám hlavní zaměstnání jako elektrikář a jako vedlejší činnost práce v krámu s VT - prodej / servis (pouze jako externí zaměstnanec). Takže všeho chuť :D
Vezir (120)|11.9.2009 12:07
Také se musím přidat k těm, kteří mají jinou obživu, nicméně kdyby mě někdo nabídl zaměstnání kde bych s HW dělal, asi bych se nebránil. Raději bych dělal něco co mě baví, ale znáte to, lepší něco nežli nic.
xmarek (1676)|11.9.2009 13:58
Naštěstí nebo bohužel :D mě živí programování. Hardware mám pouze jako koníčka. Jednu dobu mě částečně živil i hardware, ale naštěstí z jiné oblasti (automatizace, tj. PLC, Roboti a podobné s*ačky).
Woyta (284)|11.9.2009 14:08
Me zivi CAD design. Kdybych ale pred par lety vedel trochu vic o sitich tak dnes prodavam HW a stavim site.
Pak jsem sel jeste na chvili studovat a skoncil jsem v konstrukci.
Sem tam neco za uplatu spojeneho s PC udelam. Par placenych clanku mam za sebou.
Na PCT me naleznete v sekci chlazeni ale to je dobrovolna cinnost.
Snakex (1)|11.9.2009 15:13
Ano, živí mě vývoj hardware... Ovšem PC spravuji jen známým a to je někdy mnohem horší, než navrhnout kus hardware, třeba s AVR :-)
LionM (4)|11.9.2009 15:16
Pokud bych měl přidat vlastní slovo do pranice, opravami a prodejem PC se neživím, mám to spíš jako přivýdělek. HW je tedy pro mě spíš koníček. Recenzovat nový HW by byla pro mě skvělá věc, každá zkušenost (i koruna) dobrá.
Liqid (410)|11.9.2009 15:40
Tak HW hlavne jako konicek ke kteremu jsem se dostal diky programovani od ktereho jsem uz taky utek :-) Kazdopadne jsem si uvedomil ze chci radsi delat s lidma nez masinama takze zdravotnictvi to je muj job
MartyMcFly (222)|11.9.2009 15:54
Zdravím,
Otázka jestli mě živí hardware u mě dost podstatná. Osobně bez hardware nemůžu pracovat, protože se specializuji na bezdrátové sítě a servery, ale také z dost podstatné části mě živí i aplikační serverový software, který nasazuji.

Howk.
Sommer (384)|11.9.2009 17:55
Hardware mám jako koníček, ale vypadá to, že mě brzy bude nepřímo živit :)
16cmfan (2153)|11.9.2009 18:14
Taky ja koníček a do bodoucna...hmm nevim, nikdy nehovor nikdy :)
grapherX (888)|11.9.2009 18:18
Zatím naštěstí ani nepracuji :D , ale asi bych se práci s HW nebránil. Ale zase všeho moc škodí. Takže bych to spíše bral jako vedlejšák. ;)
Liutasil (63)|11.9.2009 18:19
Tak já jsem teprve student na gymnásiu a HW mám jako koníček ....
Ale rád bych si našel nějakou brigádu se zaměřením na HW (klidně napr. jen assistovat/prodávat HW atd. ) - brigád je ale všeobecně teď celkem málo a přímo v tomto "oboru" jsem nic nenašel :-D ......
( Nad budoucností - jestli bych chtěl dělat v oboru HW - zatím je ještě asi brzy, ale kdybych si měl vybrat, tak ano, chtěl bych dělat v tomto oboru (jenže bude asi pekelné studovat vysokou IT :-D )
astec (1823)|11.9.2009 18:34
Kdyby mne mněl živit HW tak umřu hladem... Hyper super markety a božská A.... vedou
Tonda1993 (6)|11.9.2009 18:35
Tak to mě hardware neživí zatím chodím na SŠ, ale kdy by se my nabídla možnost v tom dělat tak to beru bez přemýšlení, recenzovat komponenty, skládat pc to je můj sen...:-D
mech13 (5526)|11.9.2009 18:35
[quote=Liutasil;291610]... ano, chtěl bych dělat v tomto oboru (jenže bude asi pekelné studovat vysokou IT :-D )[/quote]

vysoka v oboru IT nema se zamerenim tohoto serveru skoro nic spolecneho, na vysce to je o teorii a hlavne programovani, dozvis se co za bloky obecne jsou v CPU a jak pri programovani pracovat se sdilenou pameti mezi procesy, ale ani prd o tom jake jsou zrovna na trhu procaky nebo chipsety. vyska IT je o necem uplne jinem (bohuzel)

jinak zatim mam za sebou bc a pokracuju na ing, v praci se venuju necemu jinymu (SW charakteru) a jestli bych se HW chtel zivit tezko rict... bavi me to, ale asi by me to preslo kdybych se v tom hrabal od rana do vecera...
czhunter (775)|11.9.2009 18:42
Ještě toho trochu :p
Neživí a snad ani nikdy živit nebude.
Liutasil (63)|11.9.2009 19:07
[quote=mech13;291613]vysoka v oboru IT nema se zamerenim tohoto serveru skoro nic spolecneho, na vysce to je o teorii a hlavne programovani, dozvis se co za bloky obecne jsou v CPU a jak pri programovani pracovat se sdilenou pameti mezi procesy, ale ani prd o tom jake jsou zrovna na trhu procaky nebo chipsety. vyska IT je o necem uplne jinem (bohuzel)
....
[/quote]

Ja to myslel jako predbezne. Preci jen myslim, ze to co umim z vlastnich zkusenosti a nebo z for a recenzi ze stranek SWH (a podobnych) je temer absolutni minimum z toho, co po tobe budou chtit v ruznych pracich/nebo co umej odbornici ..... Na vysoke se tedy spise naucim SW (teda asi bych se snazil navolit si co nejvice predmetu do HW), ale aspon budu mit prehled i o te druhe strance PC (ktera me teda tolik ani nebavi...) ..... mozna pujdu jinam (na nejakou elektro technickou apodob. - mam na to pres 3 roky ;-))....
Jen jsem chtel rict, ze bych byl rad, kdybych se zivil/ (momentalne) privydelaval v praci s HW .......
mech13 (5526)|11.9.2009 19:23
no ze se tam naucis s sw taky moc nepocitej, pokud nefandus linuxu nebo vyvojovym prostredim;)

cca 70% je programatorina, 15% site a pak nejaky ten zbytek pak i s hardwarem... ale hardware na urovni hradel max funkcnich bloku pripadne assembleru, ale ne neco v praxi pouzitelnyho (pokud nehodlas nekoho spiclovat pres COM nebo SATA port)
Liutasil (63)|11.9.2009 19:56
ok ..... tak to asi nic :-D (programovani zkousim letos, takze nvm, ale z vlastni zkusenosti vim, ze HW mw bavi vic :-) )
Nvm jestli to tady muzu/em resit (aby to nebylo spamovani), ale co by jsi ty doporucoval za vejsku , kdyz se zajimas o HW pocitace a ohledne tohodle (technologie, vseobecne veskery HW okolo pocitace atd.)?
astec (1823)|11.9.2009 20:09
[quote=Liutasil;291639]ok ..... tak to asi nic :-D (programovani zkousim letos, takze nvm, ale z vlastni zkusenosti vim, ze HW mw bavi vic :-) )
Nvm jestli to tady muzu/em resit (aby to nebylo spamovani), ale co by jsi ty doporucoval za vejsku , kdyz se zajimas o HW pocitace a ohledne tohodle (technologie, vseobecne veskery HW okolo pocitace atd.)?[/quote]

Pokud vím, tak žádná taková není. Jedině praxe
czhunter (775)|11.9.2009 20:15
To je hlavně přeci úplnej nesmysl, aby se na VŠ učilo něco, co bude za pár týdnů, přinejlepším měsíců, beznadějně zastaralý.
Ale je to na jiný téma.
mech13 (5526)|11.9.2009 20:18
resilo se treba zde https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=3546 nebo zde https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=38027 ale i vickrat, kdyztak budem pokracovat jinde
Lea_old1dm (18)|11.9.2009 21:13
Neživí (to jen bastlím doma), jsem zahradnice, ale dělám jako operátor HelpDesku.
Ivo Mašek (507)|11.9.2009 21:23
Tak mě živí software. A zároveň se s ním morduji jako s koníčkem pro radost druhých. Přidat k tomu ještě "železo", tak si už zpívám v Kosmonosech. :D
vlask (42)|11.9.2009 23:14
Hmm tak to tu jsem prvni z tech nestastniku co je to zivi? :D Specialne na mne padne vsecko co lidi dokazou doma pokazit nebo se jim pokazi. Takze na servise delam vsecko z cehoz muzu rict ze tak 50/50 je to vymena vadnych zdroju (a jimy dale odpalenych komponent), pripadne prestavby a zbylych 50 procent opravy padlych windows a odspywarovavani. Plus sem tam nejakej ten novej pocitac - 2-3 kousky tydne. Cloveku to pak sice totalne znechuti veskere hratky s domacim pc, na taktovani uz davno kaslu. Ale na druhou stranu je to porad lepsi nez delat napr. prodavace HW. Tam totiz cely den stojite za pultem, za 2/3 dne vas uz boli v krku z toho mluveni a kdyz zrovna nejsou totalni navaly zakazniku, tak jsou pro zmenu obdobi totalni nudy, kdy si jen clovek znudene procita novinky apod. na kase. Do toho si prihodte obcas zakazniky co chodi jen na rozumy a rikate jim to same uz potreti jen jinak a oni furt nechteji odejit a nejlepsi perlicka je kdyz dorazi mistni napul bezdomovec s taskama narvanyma bordelem z popelnic. To se pak neda ani po pul hodine vetrani poradne dychat. O nasranych zakaznicich co vas preventivne sprdnou kvuli reklamaci hned jak vlezou do prodejny a vyrvavaj veci na ktere nemaji narok dle zakona uz ani nemluvim. Takze u mne to maj nejhorsi prodavaci. Schytaj to nejhorsi. Na druhou stranu nechtel bych ani delat profi skladace ve VO - co sem slysel tak tam clovek prijde, sesklada co nejvic pc a de dom - takova pasova vyroba musi byt hrozna nuda. Takze nakonec jsem i rad za ten servis, protoze se to tak ruzne strida a je u toho aspon trochu zmena (casto k horsimu :P).
PS: a pro sberatele jako jsem ja, to ma jeste jednu vyhodu, lidi vam nechaj spoustu vadnych grafik co uz nejsou v zaruce zadarmo :D
Hangman (16)|12.9.2009 08:16
Harware me zivil, delal jsem servisaka NTB pro ACER CZ.. nejsem na to hrdej ani trosku...ACER SUCKS!!!je fakt ze vas pak nejaky to vrtani v pc a vsem ostatnim prejde..... ted uz jen soft v IBM
Neregistrovaný (0)|12.9.2009 09:52
ja naštěstí taky ještě studuji ale bohužel elektrotechnickou prumku takže mě ten hardware asi čeká možná v trošku jiném odvětví než přímo PC ... ale čeká...
Neregistrovaný (0)|12.9.2009 13:50
Už neživí. Od té doby, co se HW rozdělil na CPU AMD a Intel a vývoj v oblasti HW nabral rychlejší obrátky jako celek, se mi přestalo ekonomicky rentovat držet skladem a nakupovat už jenom pouhé komponenty na vytypování vadných dílů. Tedy překotné uvádění novinek čím dál většího počtu různých výrobců byl můj konec.
Tarman (35)|12.9.2009 14:09
No ve své práci dělam správce počítačů (nebudu psát sítě, to zrovna nedělam). A jako občas pro známé sem tam něco sestavim a za pomoci SHW jsem v obraze co je dobré koupit za železo za což mu velký dík.
Dash (60)|12.9.2009 15:19
Pro mě je HW a i SW spíš koníček, nebo ještě přesněji trávení volného času .... rád se pohrabu v kompu, rád řešim nějaký problém, vylepšuju, vymýšlim co jak by se dalo vyleppšit, aby to fungovalo líp, ale na druhou stranu živit se tím a zažívat ty tlaky do mozku, pokaždé když ne a ne přijít na to správné řešení, každý den .... to bych asi nechtěl :D

kor dělat servisního technika nebo tak něco :D .... jako přijet do domácnosti a slyšet ... ono mi to najednou nejde .. a co jste s tim dělal, niiiic, normálně to přestalo fungovat ... pak otevřete case a tam metr prachu :D ... nebo další a další případy :D
EditorPO (2819)|12.9.2009 17:01
Takže asi tu patrím medzi menšinu, ktorú hardware živí. Najprv to bolo mojím koníčkom, som vlastne samouk. Vyštudoval som blízky obor - telekomunikácie.
Po období koníčkovania a odchodu zo štátnej správy som začal pracovať v oblasti predaja počítačov a kancelárskej techniky. Nejakú dobu som pracoval ako servisný technik u jedného predajcu VT, ale to ma moc neuspokojovalo a taktiež som mal výhrady voči jeho obchodnej politike. Potom to bol jeden miestny ISP. Tu som získal veľa skúseností z oblasti výstavby a spravovania metalických, wifi a optických sietí. Z tejto oblastiy mám aj zopár certifikátov. Neskôr providera kúpil veľký národný ISP, ktorý mal na tieto práce svojich zamestnancov a tak som sa postavil na vlastné nohy.
Začínal som jednotlivými kusmi PC, kopíriek, faxov ale neskôr som sa snažil skôr o ucelené zákazky. Teda nielen dodávka počítačov, ale kompletne s nábytkom, inštaláciou siete, zavedenie internetu. Po rôznych verejných súťažiach sa mi vyprofilovala skupina zákazníkov, o ktorú sa starám. Zákazníkov si vyberám, sú to hlavne väčšie firmy, pre ktoré je ale výhodnejšie využívať služby externistu. Sú z rôznych oblastí podnikania: automobiloví predajcovia, realitné kancelárie, stavebné firmy, finančníctvo.... Táto pestrosť klientov má pre mňa veľa výhod, ktoré viem ďalej zúžitkovať.
Nepotrebujem žiadnu kanceláriu a interných zamestnancov. V prípade potreby mám aj externých spolupracovníkov, ktorých kvalitu práce poznám a môžem sa na nich spoľahnúť.
Reklama? Najlepšou reklamou je dobre odvedená práca, fungujúca technika a prípadný rýchly servis. Dobré referencie sa šíria samé.
Ešte som zabudol na herné servery a vlastnú lokálnu TV, ale to je už iná kategória :).
flanker (1579)|12.9.2009 18:49
mě hardware neživí, ale nebyla by to špatná představa se v tomto oboru pohybovat i profesně.
hawkeye9898 (818)|12.9.2009 20:40
hardware ako konicek, hlavne ma zaujalo chladenie v bedni samotnej a ako vplyva rozmiestnenie jednotlivych ventilatorov na komponenty atd...

a zivy ma software :) resp jeho testovanie
odb (505)|13.9.2009 12:03
Tak trochu zväcsim mensinu. HW ma zivy. Nie zase uplne je tam aj sprava Windows, Linux a HW SW podpora pre vyvoj nasich produktov (samozrejme aj vsetkeho mozneho okolo PC). PC ma poriadne uchvatil, ked ma na strednej posadili za 386 s farebnym monitorom. HW mam velmi rad a sprtam sa v nom vo volnom case, aj bokovky pre znamych a neznamych. Suhlas s EditorPO najlepsia reklama je kvalitne odvedena praca a rychly servis. Zacal som s poskladanim PC pre kamarata a pomaly sa to rozbehlo. Niekedy je toho strasne vela, ze musim aj odmietat. Nieje lahke pracovat v tomto odbore, hlavne s ludmi co nic o tom nevedia alebo co si myslia, ze vedia. Popripade s ludmi, co nic nevedia a su k tomu na pozicii, na ktorej o tom rozhoduju.

Skola ma o PC dokopy nic nenaucila (moze len zakladne principy ako sa uz spominalo), vsetko som sa naucil sam. Hlavne ma naucili problemy. Ak by ich nebolo, tak nic neviem. Zlata era HW uz skoncila. Dnes je len par vyrobcov, velmi rychlo sa to meni a HW straca svoju atraktivitu z dob prveho pentia, voodoo, sound blaster...




to EditorPO : asi nas zivy to iste mesto :) , tak nech sa nam v nom dari aj nadalej.
www.dancomp.cz (0)|13.9.2009 18:13
Mne HW živí - bohužel a bohudík zároveň. Bohudík proto, že dělám práci která mě baví a do práce tedy chodím rád (to byl nakonec důvod, proč jsem před 4 lety obchod otevřel). Bohužel proto, že se jedná o předimenzovaný obor s obrovskou konkurencí a s nejnižšími maržemi vůbec. Kdyby jsme od začátku nebyli zaměřený jak na prodej, tak i na služby, už by jsme pravděpodobně na trhu neexistovali, stejně jako 15% podobných obchodů, které se v 1. pololetí 2009 díky krizi položily.
PavelTl (32)|14.9.2009 07:45
Já jej mám jen jako koníčka, občas něco postavit nebo poradit pro přátele. Živí mě konstrukce a programování.
Cev (101)|21.9.2009 04:30
Mně živil HW mnoho let, pak jsem od toho více méně nedobrovolně odbočil, ale velmi rád bych se k práci s velkým podílem HW vrátil.