Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 74

Téma: Oči a jaká technologie LCD je nej?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Deee-aN> http://www.tftcentral.co.uk/articles/6bit_8bit.htm ... 6b, 8b, 10b, TN, PVA, IPS ... dá se to různě kombinovat. Samozřejmě některý kombinace jsou běžnější, jiný vzácný, nkěterý se nepoužívají vůbec. Ale není to nijak spojený.

roamn> O jakou technologii jde se dá poznat okem, stačí pohnout hlavou. TN žloutne zhora, černá zespodu a šedne ze stran.
    Tvůj poslední odstavec má zásadní myšlenkovou chybu - zapomínáš, že existují "umělé" obrazce, kde jsou barvy se známou vlnovou délkou (to je definováno v těch standardech jako sRGB nebo AdobeRGB) a na nich se měří odchylky. To jestli krajinku někdo viděl naživo je úplně jedno.
    Jestli má TN barvy "lepší" ... to máš jako s vínem. Laici si obvykle vybírají sladký vína, odborníci nad tím můžou jen kroutit hlavou. TNka mají obvykle defaultně víc saturovaný barvy, takže vypadají "barevnější, veselejší a hravější", většina lidem to vyhovuje.

Tak na umělé obrazce nezapomínám, slyším o tom poprvé. To s těma vínama je taky pravda a je to jak jsem říkal "audiofilní", někdo to prostě ani poznat nemuze chutovými bunkami...

Chci se zeptat, jestli muzu někde naživot vidět E-IPS vs. nějaký lepší TN, protože mi přijde že ve většině prodejen mají vystavený a zapnutý jen tn-ka.

A dále, můžu to takhle vubec v prodejně někde srovnávat? protože některý monitor může být špatně nastavený, nějaký děcko si s tím předtím hrálo atd. takže se chci zeptat:
    1) kde to můužu vidět ¨(a jestli vubec někde) (ips vs,. tn)
    2) všichni říkají at si to sám odkoukám, ale má to vubec cenu a vypovídající hodnotu kvůli tomu že ty mnoitory na prodejně nemusí být dobře nastavený?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Zkus nějaký obchod který se zabývá přímo počítačema....pokud jsi z Brna nebo Ostravy, tak můžeš zajít třeba do Alfacompu, tam by ti to měli ukázat, samozřejmě s defaultním nastavením a dva stejný obrazy (například plocha nebo nějaký obrázek)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    Zkus nějaký obchod který se zabývá přímo počítačema....pokud jsi z Brna nebo Ostravy, tak můžeš zajít třeba do Alfacompu, tam by ti to měli ukázat, samozřejmě s defaultním nastavením a dva stejný obrazy (například plocha nebo nějaký obrázek)
    Do ostravy to mám blízko. Ale nehodlám to tam kupovat, to tam mají vystavený běžně v prodejně nebo jsou tak super ochotní že to ukazují i jen tak na požádání :-)?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od roamn Zobrazit příspěvek
    A tiskárna ti tiskne věrně :-)? To posuzuje kdo? to se jako udělala fotka místnosti někdy a v té místnosti se to vytisklo a pak se to zkoumala fotka a reál? protože jedině podle mě lze takhle porovnat věrnost barev... žádný jiný způsob podle mě neexistuje... každá tiskárna tiskne jinak...
    Já netisknu, takže to neřeším . Aby tiskárna tiskla co nejvěrněji to jsi do ní poslal, k tomu slouží právě ty ICC profily.

Podle tebe jsou barvy lepší na iPS, rozdíl vidíš, můžeš pls říct o kterých panelech konkrétně mluvíš a jak se ty barvy liší (zkus to popsat nějak slovně pokud to pujde, vím ž to je těžký ale zkus to aspon)
    Mám NEC 20WGX2 Pro (S-IPS) a obraz na něm prostě vypadá lépe (živěji, čistěji...), než třeba na Samsunzích a HP (TN) u kamaráda v reklamce. Jemuž to ale vůbec nevadí v úspěšném podnikání (Corel, Photoshop). U IPS tam ty barvy prostě jsou, TN je domíchává - nebo aspoň v drtivé většině případů .

Deee-aN> http://www.tftcentral.co.uk/articles/6bit_8bit.htm ... 6b, 8b, 10b, TN, PVA, IPS ... dá se to různě kombinovat. Samozřejmě některý kombinace jsou běžnější, jiný vzácný, nkěterý se nepoužívají vůbec. Ale není to nijak spojený.
    Díky za odkaz. Zajímalo by mě, jestli se to prodává. Je tam i pěkně ukázaný dithering.

EDIT: @ roamn: na krámech to nikdo nešteluje. Uvidíš tam tovární nastavení. Pak viz digitalversus.com

Registrace
    Mar 2009

Nikdy jsem tam nebyl, jsem z východních čech byl jsem akorát v Alfě v Brně, ale ne na monitorech. IMHO by ti to měli ukázat, protože ten obchod má dobrý reference v tom, že jsou dost ochotní a nemůžou potencionálního zákazníka jen tak odbýt

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    Je tam i pěkně ukázaný dithering.
    Akorát co vím, tak dneska se takový dithering nepoužívá (že by se vedle sebe střídaly pixely různých barev), používá se metoda, kdy se barvy s vysokou frekvencí střídají (když ti někdo bude před očima rychle kmitat červeným a žlutým kolečkem, uvidíš oranžovou).

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Akorát co vím, tak dneska se takový dithering nepoužívá (že by se vedle sebe střídaly pixely různých barev), používá se metoda, kdy se barvy s vysokou frekvencí střídají (když ti někdo bude před očima rychle kmitat červeným a žlutým kolečkem, uvidíš oranžovou).
    Jj, vím. Tou starou metodou kdysi "míchal" barvy Paintbrush.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

to roamn:
    Myslím si, že srovnání Hi-fi a LCD panelů je na místě. Jsou prostě jedinci kteří nejsou schopni rozeznat rozdíly, které jsou na první poslech (pohled) patrné. Ve svém okolí znám lidi, kteří si pořídí špunty od Geniusu a jsou spokojeni. Někomu nestačí sluchátka za 10k. Stejné je to i s LCD. Nemá cenu někoho přesvědčovat, že je IPS lepší pokud není schopen rozdíly vidět.
    http://www.svethardware.cz/technologie-lcd-panelu/14465

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Také plánuji koupi nového LCD a zajímal mě stený problém, ale dostalo se mě stejné odpovědi. Nicméně přečetl jsem si pár recenzí a nejvíce se mi líbil cPVA panel. Má nejlepší podání černé, skvělé (přirozené) barvy, pozorovací úhly, kontrast a oproti IPS i malou spotřebu. Nevýhodou je ale pomalá odezva, která není moc vhodná pro hraní FPS či závodních her (obojí bohužel hraji, takže mám dilema :/ )

Jinak u tohoto konkrétního modelu Samsung SyncMaster F2380 se dá svěle nastavit poloha. Na alfě ho mají az necelých 7k.

Nováček Avatar uživatele Lea_old1dm
    Registrace
    May 2006

Pokud bude člověk koukat do monitoru denně více než 12 hodin, asi bude skoro jedno o jaký typ jde.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

a co tento monitor, ten bych taky mohl brát ne??

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B000HYL

?

(samsung t220)?

Registrace
    Mar 2009

a co tento monitor, ten bych taky mohl brát ne??

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B000HYL

?

(samsung t220)?
    Ten mi připadá zbytečně drahý a přitom není tak polohovatelný jako levnější Samsung 2243BW, navíc tebou zmíněný je nedostupný momentálně. A vyšší má akorát dynamický kontrast, což v praxi zas tolik neznamená.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Zkus nekde sehnat Eizo S2031W - je to par mesicu zpatky co jsem ho kupoval v Mironetu za necelych 9k. Je to sice starsi model, ale hrave strci do kapsy novejsi IPSka
    Ja osobne bych pro grafiku TN nechtel ani zadarmo, uz jen kvuli cerne barve a uhlum, Samsungu bych se vyhnul (mam jeden SPVA a ty barvy - hlavne cervena - jsou prepaleny takovym zpusobem, ze rajce vypada jako jahoda) - holt dan za horsi elektroniku...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Zkus nekde sehnat Eizo S2031W - je to par mesicu zpatky co jsem ho kupoval v Mironetu za necelych 9k. Je to sice starsi model, ale hrave strci do kapsy novejsi IPSka
    Ja osobne bych pro grafiku TN nechtel ani zadarmo, uz jen kvuli cerne barve a uhlum, Samsungu bych se vyhnul (mam jeden SPVA a ty barvy - hlavne cervena - jsou prepaleny takovym zpusobem, ze rajce vypada jako jahoda) - holt dan za horsi elektroniku...
    No mě to přijde až moc a mám strach že bych to nepoznal ten rozdíl v barvách. Z grafiků co znám mi většina říká že stačí tn, že mají tn a jsou v pohodě (a všichni se grafikou živí), jen jeden mi říká že se na tn nedá dívat.

Chtěl bych se zeptat na ten B2243, slyšel jsem že má úplně stejný panel jako vychvalovaný T220, je to pravda? mě to totiž moc nepřijde, je o dost levnější než t220. Bral bych ho asi radši než t220, protože má lepší polohovatelnost. Ale jde mi o to zjistit, jestli je to opravdu jinak stejný panel?

Registrace
    Mar 2009

Panel může být stejný a nemusí, Samsung do svých monitorů dává různé panely, ale není to vždy ten typický Samsung panel, ale například CMO panel apod. a je IMHO jedno jestli T220 nebo 2243BW.

Já například doma mám 2243BW a panel CMO, přítelkyně má ten samý monitor ale panel Samsung.

U T220 se podle mě platí za design a za ten větší dynamický kontrast, který doopravdy nevyužiješ, protože jsem to zkusil s dynamickým kontrastem (2243BW ho má taky) a výsledek je přepálená obrazovka a ještě navíc blikající (mění kontrast nevim podle čeho). Což podle mě je lepší polohovatelnost daleko důležitější

Ty panely se řešily v tomto tématu: http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=37911 kde řešili Samsung T260HD

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. UHS-I technologie
    Od SkyVessel v sekci Flash disky, pam. karty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-11-2012, 17:50
  2. GeForce: SLI technologie u nVidie
    Od marwe007 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-02-2011, 18:46
  3. LCD: technologie LCD