Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 74

Téma: Oči a jaká technologie LCD je nej?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

No tak to je super a teď babo raď...(!).

Mě ten dell ultra sharp přijde až moc drahý a nemyslím si že bych osobně rozdíl v barvách poznal.

Takže bych šel raději do něčeho levnějšího, jako je ten t220... jenže když vy mi ted říkáte tohle, tak... :-/.

Ale tak třeba je t220 prostě vyšší lepší třída a a samsung by si to do něj nedovolil dávat jiný typy panelů než ty původní a dobrý... nakonec právě proto je ten panel tak známej, že má dobrý barvy,
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Jednoduše Samsung nemá takové kapacity panelů a ten rozdíl v ceně není tak velký a 2243BW je taky známý, ty panely budou všude stejný, buďto narazíš na Samsung nebo na nějakej jinej, ale zas takový rozdíly v tom nejsou...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Samsung měl kdysi problém s tím, že cpal ne-svoje panely do 226BW (byly od AU Optronics) a byl z toho takový prů*er, že u 226CW dával záruku na to, že používá svůj panel. IMHO už nebude riskovat další blamáž a používá kvalitní panely.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Tož 2243BW nebo T220?

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od roamn Zobrazit příspěvek
    Tož 2243BW nebo T220?
    Co se ti víc líbí, nebo se ti líp hodí do interiéru .

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Deeeane ty mas NECa (teda aspon myslim) - muzes mu prosim vysvetlit jaky je rozdil v uhlech a barvach oproti TN panelum? Ja osobne bych si TNko poridil jen kvuli rychlosti, kterou ovsem na grafiku nepotrebujes, zato barvy ano. K cemu je pak panel, kterej zari, ma prepaleny barvy a buhvi jak je to s kvalitou
    PS: Jsem take grafik/konstrukter a za TNko bych si nedovolil vyhodit penize (musim si je sam vydelat)

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Deeeane ty mas NECa (teda aspon myslim) - muzes mu prosim vysvetlit jaky je rozdil v uhlech a barvach oproti TN panelum? Ja osobne bych si TNko poridil jen kvuli rychlosti, kterou ovsem na grafiku nepotrebujes, zato barvy ano. K cemu je pak panel, kterej zari, ma prepaleny barvy a buhvi jak je to s kvalitou
    PS: Jsem take grafik/konstrukter a za TNko bych si nedovolil vyhodit penize (musim si je sam vydelat)
    Tak samozřejmě, že jsou non-TN-ka - až na odezvu - lepší. Taky jsou poněkud dražší. To si musí tazatel rozmyslet sám, jak hodně věrné barvy potřebuje. Podle jeho vlastního vyjádření mu příjdou TN-ka, která viděl na vlastní oči dobrá.
    Pozorovací úhly jsou podle mě poněkud přeceňovaná marketingová záležitost (viz ty hlouposti o 170° u TN). Řešit je má IMHO smysl jen když na tom budeš někomu něco prezentovat a dotyčný(ní) bude(ou) sedět vedle tebe. Pak je potřeba, aby barvy vypadaly dobře a věrně i z úhlu. Když u toho člověk sedí sám, tak vždycky napřímo a tam není potřeba úhly řešit.
    Takže - pokud na to jsou peníze, tak určitě xVA nebo IPS. Koupí TN přinejhorším zjistí, že příště už ne. A nebo zjistí, že mu to stačí....

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    ... Řešit je má IMHO smysl jen když na tom budeš někomu něco prezentovat a dotyčný(ní) bude(ou) sedět vedle tebe. Pak je potřeba, aby barvy vypadaly dobře a věrně i z úhlu. Když u toho člověk sedí sám, tak vždycky napřímo a tam není potřeba úhly řešit...
    No, já třeba nemám u PC hlavu pořád ve stejný výšce, chci se před monitorem nějak uvelebit, určitě sedávám jinak když browsím/píšu, jinak když hraju a jinak když třeba koukám na film. Sice sedím pořád "na středu", ale hlavu mám různě vysoko (když se v židli pěkně sesunu a natáhnu jsem podstatně níž, než když datluju) a vertikální úhly řeším. Prezentace mě nezajímají, ale při "takovém tom domácím žvýkání" jsou mi dobrý pozorovací úhly víc než vhod.
    Naposledy upraveno uživatelem meeee: 21-09-2009 v 09:50 Důvod: písmenko, mrcha, vypadlo

Registrace
    Jan 2008

Je pravda, že já u toho sedím pořád stejně a film si pustím v televizi, takže úhly neřeším. Je to na tazateli, jak to má on.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Přesně(!). Pozorovací úhly fakt totálně neřeším, budu před tím vždycky sedět jen já, prostoru tu mám dost (abych mohl sedět přímo předtím) a vždycky to bude jenom na stole, nikdy na tom nebudu sledovat filmy z postele atd. vždy budu sedět před tím, tzn pozorovací úhly jsou mi opravdu úplně fuk.

Jinak když panel září tak si to snad muzu stáhnout, jas ne? Když jsou barvy přepálené tak si snad můžu stáhnout kontrast ne? můžete mi někdo říct o čem tu tak mluvíte pořád s těma barvama? Přijde mi to jako fakt nějaký zhýčkanec, který říká že víno za 10 000$ prostě NEJDE pít, protože jdou pít až vína od 100 000$. TN panely má drtivá většina lidí, takže kdyby to bylo fakt tak špatné, tak si myslím že by se to nerozšířilo. Navíc zrovna ten T220 byl všude chválen za barvy a v recenzích bylo řečeno že jde o jedno z nejlepších podání barev, které se až blíží PVA technologii...

Nemáte tu někdo obrázek jak se ty barvy teda liší? vyfocené fotakem?? Nebo nemáte tip na prodejnu, třeba v ostravě, kde vedle sebe běží TN a IPS panel? abych se mnohlů podávat (třeba datart na náměstír atd.)?

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od roamn Zobrazit příspěvek
    Přesně(!). Pozorovací úhly fakt totálně neřeším, budu před tím vždycky sedět jen já, prostoru tu mám dost (abych mohl sedět přímo předtím) a vždycky to bude jenom na stole, nikdy na tom nebudu sledovat filmy z postele atd. vždy budu sedět před tím, tzn pozorovací úhly jsou mi opravdu úplně fuk.

Jinak když panel září tak si to snad muzu stáhnout, jas ne? Když jsou barvy přepálené tak si snad můžu stáhnout kontrast ne? můžete mi někdo říct o čem tu tak mluvíte pořád s těma barvama? Přijde mi to jako fakt nějaký zhýčkanec, který říká že víno za 10 000$ prostě NEJDE pít, protože jdou pít až vína od 100 000$. TN panely má drtivá většina lidí, takže kdyby to bylo fakt tak špatné, tak si myslím že by se to nerozšířilo. Navíc zrovna ten T220 byl všude chválen za barvy a v recenzích bylo řečeno že jde o jedno z nejlepších podání barev, které se až blíží PVA technologii...

Nemáte tu někdo obrázek jak se ty barvy teda liší? vyfocené fotakem?? Nebo nemáte tip na prodejnu, třeba v ostravě, kde vedle sebe běží TN a IPS panel? abych se mnohlů podávat (třeba datart na náměstír atd.)?
    Nevim, ale o zhyckanosti bych tu moc nemluvil, ono pokud ma monitor rozjete barvy jako nektera TNka co jsem mel moznost videt, tak u toho pak sedet je za trest. Da se to vetsinou trochu doladit, ale ne vzdy to jde. Na druhou stranu, kolega u toho monitoru bez problemu sedel a pracoval nez jsem ho na to upozornil (pak to, ale nevydrzel a jal se ladit :-)).

S tim podsvicenim bych te take rad vyvedl z omylu - kdyz jsem ja vybiral monitor byl to velky problem a i u drahych monitoru neslo nekdy podsviceni stahnout dostatecne aby se u nich dalo sedet i v noci bez lampicky (na nejakych 100cd/m2 a min). Navic v zavislosti na zpusobu ovladani jasu, pak casto leze dolu i kontrast a tak bud nechas jas vysoko nebo vyrazne snizis kontrast, pripadne zase snizis jas ale podsvetlovaci trubice pak zacnou blikat nizsi frekvenci (dost vysokou aby to nerusilo, ale preci jen pak rovnou muzes zustat cucet do CRT).

Pozorovaci uhly pak, i kdyz sedis primo pred monitorem muzes treba u vetsich uhlopricek take pekne proklinat - pokud mas jednolitou plochu (treba modra plocha windows) a ty vidis jak ti meni od stredu ke krajum odstin...

Ohledne rozsirenosti TN - to je proste a jen cenou, kdyby byly nejlevnejsi S-IPS tak maji vsichni ty. Lidi co to takhle resi jako ty a ostatni na tomto serveru je minimum - ostatni proste prijdou do kramu, koupi nejlevnejsi monitor co se jim vzhledove libi a neresi to.Navic k hotovym sestavam a super "hernim" akcnim kouskum davaji obchody vetsinou ty nejlevnejsi TN.

Ja sam za sebe bych ti jendoznacne doporucil ten Dell Ultrasharp 2209WA co uz tu nekdo radil (pokud ti staci 22" a jeho rozliseni) - za ty penize (kolem 7tis.) nic lepsiho nenajdes. Sam jsem ho uz jednou doporucoval a instaloval znamym a je opravdu pekny.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od mpitman Zobrazit příspěvek
    ...
    Jsi muj clovek vcetne doporuceneho Dellu
    TNka jsou opravdu znouzectnosti, pro me primo zbytecnosti - ja je povazuju za absolutni minimum jako zobrazovadlo, ale pro vytvareni grafiky kde jiste budes potrebovat nejakou tu presnost v barvach jsou uplne mimo - stejne tak jako tvrzeni, ze TN dosahuji kvalit PVA panelu. Ja si k monitoru sednu tak je mi to zrovna pohodlne a ne vzy "naprimo" - staci, kdyz se opres do kresla a mirne se zhoupnes a veskery barvy jsou u TN do pytle. Pokud ti jde o penize tak ti doporucim mrknout se po CRT Eizo F931 (1600x1200@100Hz, bohate moznosti nastaveni atd.). Zrovna tak s klidem muzu rict, ze Samsung (SPVA) zari i na nejmensi brightness daleko vic, nez Eizo (taktez SPVA). Jsem mozna padlej na hlavu, ale kdyz chci videt cernou tak mi nestaci tmave seda s nadechem do modra (TN panely). Me je to teda uplne sumak co si koupis - jsou to tvy penize, ale pamatuj si, ze jsem te od TNka odrazoval

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

No jenže já se tu nebavím o všech TNkách, vy to pořád stahujete na všechny a snad i na ty nejlevnější... Já se tu bavím o T220 a ten z odborných recenzí vychází docela dobře co jsem četl a viděl. Vy tu pořád mluvíte jen o těch nejlevnějších TNkách... ty já ale kupovat nebudu.

Ach jo, to je boj, a já už novej monitor potřebuju, ten stávající cert začíná být cítit smradem :-) (spáleninou :-) ).

K tomu obrázku: No já tam vidím jen rozdíl s barevném nádechu a to podle mě jde vyrovnat buzd přímo na monitoru nebo ve windows (ono ty obrázky jsou taky dost malý, takže tam nejde skoro nic vidět).

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Skutečně nebude takový rozdíl mezi různýma monitorma TN než spíš jako rozdíl mezi technologiema (TN vs. SPVA například). Věř, že lidi co to tu píšou s tim mají letité zkušenosti a neradili by ti tady kraviny, pokud nechceš poradit, tak to napiš rovnou. Hádat se tady s tebou nikdo nechce, to není smyslem této diskuze...

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. UHS-I technologie
    Od SkyVessel v sekci Flash disky, pam. karty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-11-2012, 18:50
  2. GeForce: SLI technologie u nVidie
    Od marwe007 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-02-2011, 19:46
  3. LCD: technologie LCD