Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 74 z 74

Téma: Oči a jaká technologie LCD je nej?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od roamn Zobrazit příspěvek
    Jaký nejlevnější panel tedy , který se vyrovná (aspon z velké části vyrovná) CRT monitoru by jste mi doporučily?
    Po nekolikate doporucuju Dell 2209WA (horsi podsviceni, barvy ok, rychlost ok), z drazsich (10k) pak SPVA Eiza S22neco (pomalejsi, nicmene obrazove absolutne bez vyhrad) nebo SIPS NECky. Podotykam, ze ja na panely koukam vedle sebe a ne jednotlive (Eizo 20" SPVA + Samsung 21" SPVA)
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Kde jsou ty doby, kdy CRT monitor stal 20k a mel uhlopricku 17palcu... Kde jsou?!?
    Kdyz neco stoji 3k, ma to dvacet palcu na uhlopricku, tak je to spotrebni zbozi a nechapu, ze kvuli tomu je jeste nekdo schopnej vysilovat, ze mu to prijde hrosi jak na CRT...

Kontrolni otazka: kdysi delala monitory firma BARCO a takovy Personal Calibrator (21inch, CRT) se platilo kolik?
    A PROC je prestala delat?

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od hyro Zobrazit příspěvek
    Kontrolni otazka: kdysi delala monitory firma BARCO a takovy Personal Calibrator (21inch, CRT) se platilo kolik?
    A PROC je prestala delat?
    Platilo se kolem 60tis, musel jsi slozit zalohu atd. Proto jsme presli k Eizu Nicmene v dnesnich dobach uz nemusis resit geometrii (proto Eiza Trinitrony), dneska spis barvy, moznosti nastaveni + nejakou tu vybavu. Dneska je to sice o neco levnejsi nez drive, ale stale plati, ze levny veci jsou proste levny (za to si dosadte slovo podle fantazie) a neda se od nich ocekavat nic moc dobreho. Jednoduse bych si dnes nekoupil zadnej monitor pod 6tis, natoz pak nejaky zpraseny TNko (klidne me kamenujte a oponujte ze nemate penize - ja zas nemam penize na vyhazovani)

edit: Jeste bych k tomu dodal, ze se to do lidi musi troubit horem-spodem-bokem, ale stejne si koupi ten co chteli a na rady nedaji. Bohuzel se vetsinou spali, ale na druhou stranu uz to podruhe neudelaji (ti duvtipnejsi)
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 08-10-2009 v 15:29

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Tak ten dell ultrasharp se crt vyrovná už jo??

Ještě se chci zeptat, u toho mého samsunga pozoruju že některžý obrázky jakoby jeli skoro jen v 256 barvách, jsou barevně tak divně zdeformovaný... to tak jako má být jo, u Tn lcd..? To je ten obraz až tak špatnej??

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Nemáš vadný kus?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    Nemáš vadný kus?
    A to poznám jak?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

A to poznám jak?
    No, já viděl T240 a na TN to bylo dobré. V postované recenzi nepíšou nic o totálně rozhozených barvách. Pokud je takové máš, může jít o vadný kus. A nebo už možná chápeš, co jsme tu měli na mysli věrností barev.
    Ještě můžeš zkusit reinstal všech ovladačů (LCD, GPU).

Registrace
    May 2008

Tak ten dell ultrasharp se crt vyrovná už jo??

Ještě se chci zeptat, u toho mého samsunga pozoruju že některžý obrázky jakoby jeli skoro jen v 256 barvách, jsou barevně tak divně zdeformovaný... to tak jako má být jo, u Tn lcd..? To je ten obraz až tak špatnej??
    CRT vs LCD se neda porovnavat. Ja presedlaval ze skoro nejlepsiho Eiza na mainstream SPVA Samsung takze jsem byl zklamanej, hlavne co se tyce uhlu a barev. Volil jsem proste mensi zlo. U levnejch Samsungu je patrny dithering - do TN davaji hodne, hodne odflaknutou elektroniku a navic nikde nepisou jestli jsou panely 6, 8, 12bit. Jediny TNko s 12bit dela zrejme jen Eizo (k nemu bych mel vyhrady jen diky uhlum, barvy jsou vzhledem k vybornemu nastaveni od vyroby pomerne slusne). Dell 2209WA se CRTcku nevyrovna, pokud jsi mel ten dvoubarevnej Hyundai tak ho ovsem strci do kapsy ve vsech smerech

edit: dithering vypada podobne jako na tyhle fotce s tim, ze neni tak patrny (to zkresluje fotak na makro + jeste proti svetlu)
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 12-10-2009 v 18:49

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

No mě přijde, jakobych měl ve windows nastavený jen 256 barev :-D... (přitom tam má 32 bit hloubku, nebo prostě tu nejvyšíí co jde, což je myslím 32 bit), ale barvy mi přijdou fakt skoro jak 256 ... je to jako když vezmete "normální" obrázek a v nějakém editoru ho hodíte do 256 barev... Třeba ten avatar Ela Bund z toho seriálu ženatý se zavázky, tady na tom novém vypadá hrozně, přesně jakoby měl jen 256 barev...

Registrace
    May 2008

Třeba ten avatar Ela Bund z toho seriálu ženatý se zavázky, tady na tom novém vypadá hrozně, přesně jakoby měl jen 256 barev...
    To animovany gify vetsinou mivaji, to neni chyba, ale vlastnost

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

On jestli nebude problém v přílišný dokonalosti LCD :-) - LCD má přesný ostrý ohraničený pixely. Naopak (obzvlášť strarej) CRT dost rád maže. Takže jestli máš horší oči, tak prostě u CRT si viděl přijemný rozpitý barevný přechody, zatimco u LCD vidíš ostrý hrany pixelů.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Dell 2209WA se CRTcku nevyrovna, pokud jsi mel ten dvoubarevnej Hyundai tak ho ovsem strci do kapsy ve vsech smerech
    Před pár dny jsem s ním vyměnil postarší Dell P1130. Zatím nemám pocit, že by byl v něčem horší.

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Prott Zobrazit příspěvek
    Před pár dny jsem s ním vyměnil postarší Dell P1130. Zatím nemám pocit, že by byl v něčem horší.
    Trochu jsem nepochopil co za co jsi vymenil, ale pokud si nepoznal rozdil mezi 17" Hyundai a 21" Dellem s Trinitronem tak je nejvyssi cas navstivit ocniho lekare (pokud neni ten Dell KO)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2007

Sorry, nenapsal jsem to dost jasně - samozřejmě jsem myslel tu 2209wa.

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

1. UHS-I technologie
    Od SkyVessel v sekci Flash disky, pam. karty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-11-2012, 18:50
  2. GeForce: SLI technologie u nVidie
    Od marwe007 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-02-2011, 19:46
  3. LCD: technologie LCD