reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomala flashka po formatu na NTFS

Hangman (16)|12.9.2009 07:25
Ahoj lidi

potreboval bych poradit co se da delat v mem pripade. Koupil sem asi pred mesicem Corsair Flash Voyager 16GB :thumb a vse fungovalo nadherne, dokud sem dnesniho rana nechtel zkopirovat na flashku ISO soubor o velikosti 4.3GB coz samozrejme neslo jelikoz puvodni (nevim jestli tam je puvodne FAT32 , FAT nebo neco jineho) FS nepodporoval takze hledam, nasel sem v prispevcich od uzivatelu, ze se da pouzit usb_format.exe takze, stahnu to, rozbalim, pustim, format done. Ejhle najednou de NA flashku kopirovat max 9 MB/s :mistake oproti puvodnim pres 18 MB/sec :runaway ..... :cry
takze udelal jsem neco spatne? da se to nejak spravit?jak? popripade jak to vratim aspon do puvodniho stavu... ted uz mi nejde o to abych tam mel NTFS ale de mi predevsim o rychlost...

diky moc za rady a odpovedi
robky (3195)|12.9.2009 07:34
Malo by stačiť ju sformátovať normálne vo win - klikni na ten disk pravým a vyber formát ...

na prevod filesystému na NTFS nepotrebuješ používať žiadnu utilitku, stačí do príkazového riadku zadať príkaz convert X: /fs:ntfs, kde X=písmeno pridelené tvojej flashke ...
Hangman (16)|12.9.2009 07:41
bouzel me to WIN XP nenabidnul ve formatovacim menu, pouze FAT nebo FAT32 , jinak bych to samozrejme udelal pres WIN XP , zkousel jsem formatovat na FAT32 ve WIN XP ne pres tu utilitku a vysledek je stejne...stale pomale...
robky (3195)|12.9.2009 07:54
jasne, winXP ti ponúkne len fat/fat32 ....na prevod (ak budeš potrebovať) použi príkaz convert (je to bez straty dát)

vyskúšal by som v správcovi zariadení úplne odstrániť oddiel (partíciu) z toho kľúča, potom vytvoriť nový oddiel, naformátovať na fat32 ...vo vlastnostiach nastaviť Optimalizovať pre výkon ...

cez čo kopíruješ? priezkumník alebo napr. totalcommander ?
Hangman (16)|12.9.2009 08:04
pouzivam TC... vyzkousim to co rikas a uvidime...
Hangman (16)|12.9.2009 08:05
Sakra sem v praci...zapomel sem ze na to tady nemam prava...
Marenek (239)|12.9.2009 11:45
- jistě, na fat32 se dá uložit soubor max 4 GB.
- NTFS na malé disky není vhodné a i kvůli rychlosti je leckde doporučováno provozovat malé SSD na fat32. což třeba udělá z nepoužitelného křápu acer one plně fungující mašinku.
- když používáš TC, měl sis ten soubor raději rozdělit na dva kusy a měl bys po problémech.
- obecně použitelnější je velký fajl rozdělit nějakým archivátorem. bez komprese.
- ale proč to i po přeformátování jede pomalu, to nevím ;)
speedsnail (4876)|12.9.2009 12:17
Při kopírování přes TC je ve starších verzích nutné v možnostech / kopírování, zapnout "kompatibilní režim pro USB disky". Jinak obecně různé formáty (fat, ntfs) jsou různě rychlé, takže vyzkoušej disk znovu naformátovat na fat32 a kopírovat přes průzkumníka.
Hangman (16)|12.9.2009 12:22
no format na fat32 napomohl, spis je to jeste o neco pomalejsi. a TC na to nema vliv, predtim sem kopiroval v TC taktez a valilo to jak bic
r34ktor (7477)|12.9.2009 13:27
Zkus si pohrát v nastavením velikosti alokační jednotky. Také před formátováním zruš zatržítko u volby Rychlé formátovaní.

petr003 (3)|9.2.2010 22:53
Ahoj stalo se mi něco podobného, naformátoval jsem 16GB flash disk (Patriot XPorter XT Boost) na NTFS pak změřím rychlost a jede to o dost pomalejc. Nikde sem zatim nenašel vhodný řešení. Když jsem rychlost měřil poprvé (to byla ještě ve FAT32) tak jela 15mb/s a po naformátování na NTFS jede už jenom 8-10 mb/s. I když ji dám naspátek FAT32 jede furt 9mb/s. Po důkladnějším prozkoumání z ní vyšlo že systém souborů je vlastně FAT32 LBA. Při pokusu změnit na FAT32 tam jiný nebyl než FAT32 LBA. Opravdu nevím jak to změnit zpět.
Dojigiri (1629)|10.2.2010 11:02
A velikost alokační jednotky máš kolik? Docela dost na ní záleží, čím větší, tím lepší (rychlejší - zase na druhou stranu větší "odpadní velikost" u malých souborů, protože každej i ten nejmenší soubor zabere minimálně velikost alokační jednotky - ale pokud tam půjdou větší soubory, není to problém). Pokud si nechal výchozí, davá tam myslím tak 1kB-4kB, je lepší zvolit ručně větší, 16 nebo 32 pokud lze.
petr003 (3)|10.2.2010 14:23
Velikost alokační jednotky je výchozí 8kB a ve Windows formátování ji nemůžu změnit. Používám ještě Win XP.
petr003 (3)|10.2.2010 20:58
Problém vyřešen. Pro všechny kteří mají problém s touto chybou tak naformátujte flashce systém souborů FAT32 a velikost alokační jednotky na 4kB. Ve Windows XP to provedete: klik pravym tlačítkem myši na Tento Počítač - Spravovat - Správa Disků - Naformátovat - a nastavit Velikost alokační jednotky na 4096 - OK
a je to!

Díky za radu.
Reputační body +
hl.hl (1387)|10.2.2010 21:42
A jakou velikost mely kdyz jsi to mel pomale?

Jinak reputacni body udelis az budes mit 15 prispevku. Viz pravidla fora.
phenom683 (1)|21.6.2010 15:46
[quote=petr003;347256]Ahoj stalo se mi něco podobného, naformátoval jsem 16GB flash disk (Patriot XPorter XT Boost) na NTFS pak změřím rychlost a jede to o dost pomalejc. Nikde sem zatim nenašel vhodný řešení. Když jsem rychlost měřil poprvé (to byla ještě ve FAT32) tak jela 15mb/s a po naformátování na NTFS jede už jenom 8-10 mb/s. I když ji dám naspátek FAT32 jede furt 9mb/s. Po důkladnějším prozkoumání z ní vyšlo že systém souborů je vlastně FAT32 LBA. Při pokusu změnit na FAT32 tam jiný nebyl než FAT32 LBA. Opravdu nevím jak to změnit zpět.[/quote]

Tak isto mám tento flash disk.Kupil som ho s Bazos.sk.Bol naformatovaný na NTFS,jeho rychlost pri kopirovani bola okolo 600 kb/s.Hlavne na začiatku to bežalo okolo 10000Kb/s ,ale asi po piatich sekundach to kleslo na 600kb/s.Nedalo mi to spat,ved predca tak rýchly disk nemôže ist tak pomaly.Riešenie je take:Ak mate WIN XP ten vám dovoluje naformatovat na dva formaty FAT 32 a NTFS,ani jeden s nich nieje vhodny.Preto každy väčši kluč treba naformatovat na formám exFAT.
1.Stiahnete si zaplatu ktora,tuto možnost do WIN XP pridava
2.Nainštalujete uvedenu zaplatu,reštartujete PC,date formalne naformatovat,objavy sa medzi ponukou FAT 32,NTFS,aj exFat.
3.Naformatujete ako ex FAT a disk aspon mne ide ako ma,kopirovanie okolo 10MB/s
Tento formát prečita WIN vista a 7,na každy WIN XP musite tuto zaplau nainštalovat,inak Váš kluč neprečita !