reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fn tlačítka jasu displaye nefunguji

VencaX (3686)|12.9.2009 10:56
Dobrý den,

vlastním notebook Asus K50AB, ve kterém mám grafické karty - dedikovaná HD 4570 a integrovaná v desce HD 3200. V notebooku chci používat pouze tu dedikovanou, takže jsem si to nastavil v BIOSu a spustil moje Windows 7 64bit. Jenomže mi nešlo ovládat jas displaye. Zkoušel jsem různé ovladače(Originální, z support.asus.com i asustreiber.de) , různé kombinace, ale prostě ne a ne fungovat. Pokud jsem přepnul v BIOSu na tu integrovanou, tak to šlo v pořádku. Pak jsem zkusil kdy to od startu PC přestane fungovat. Bylo to při logu Windows. Takže si myslím, že je to pouze softwarová záležitost. Bohužel nevím, jak to uvést do stavu, kdy to bude fungovat. Mohl by někdo poradit?
r34ktor (7477)|12.9.2009 13:18
[quote=xmarek;291770]Cituji: Zdroj
...[/quote]
A jsi si jistý, že budou ovladače od Aceru fungovat na notebooku od Asusu?
xmarek (1676)|12.9.2009 13:24
Pročítal jsem si část diskuze a řešili notebook Asus, takže nevím. :notsure Zas tak do podrobna jsem to nestudoval. :mistake
VencaX (3686)|12.9.2009 13:40
[quote=r34ktor;291775]A jsi si jistý, že budou ovladače od Aceru fungovat na notebooku od Asusu?[/quote]
Taky by mě zajímalo, jestli budou Intel ovladače fungovat na ATI grafice :D
r34ktor (7477)|12.9.2009 13:56
Na webu Asusu je k dispozici hromada ATK utilit. Zkoušel jsi něco z toho na Windows 7?
VencaX (3686)|12.9.2009 14:07
To neni ATK utilitou. Pokud mám zaplou HD 3200 tak to funguje. Mam problém, pokud mám puštěnou HD 4570. Až potom to nefunguje.
r34ktor (7477)|12.9.2009 15:06
Zkoušel jsi to konzultovat s technickou podporou?
VencaX (3686)|12.9.2009 15:21
to jsem chtěl zkusit jako poslední možnost (jim taky trvá 2 dny než odpoví a volat se mi tam nechce), zkusím ještě reinstalaci Windows (protože mi to tu už začíná dělat blbosti a taky na Vistě to jelo vše OK)
VencaX (3686)|12.9.2009 17:51
Po reinstalaci ten samý efekt, ještě něco zkusím, ale docházejí mi nápady. Leda přejít zpět na Vistu a to se mi nijak moc nechce...

EDIT: Problém bude v hardwaru (u Vist je teď ten samý problém a to i u ovladačů, které mi jely normálně.)
K Em (4)|14.9.2009 00:21
Nejsem teda žádnej odborník spíš naopak ale taky si myslim že ovládání jasu displaye nemá s grafikou nic společnýho. Teda je jasný že asi jo když to s jednou funguje a s druhou ne ale zkusim bych hlavně hledat updaty ATK utility. (moc vážně mě neberte :) )
Dave666 (22)|3.11.2009 10:06
Zdravím, také jsem majitelem tohoto NTB a před 2 dny jsem na něj nainstaloval Windows 7 a vyskytl se stejný problém s horkými klávesami - nefungovaly jen ty na změnu jasu displeje. Včera jsem se s tím hodinu pral a nakonec jsem souboj vyhrál. Tady je mé řešení:

ČÁST 1:
1) Přejděte na stránky podpory ASUS (http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz, notebook -> K50 Series -> K50AB -> Windows 7)
2) Stáhněte si flashovací utilitu na BIOS (BIOS Utilities -> Windows BIOS Flash Utility for Win7 32/64 Bit)
3) Stáhněte nejnovější BIOS (BIOS -> BIOS 213), časem třeba bude i novější verze než 213
4) Stáhněte všechny ATK Utility
5) Stáhněte ovladač na grafiku (VGA)

ČÁST 2:
1) Povypínejte spuštené programy včetně ATi Catalyst Control Center
2) Rozbalte z archívu stažený BIOS a spustťe flashovací utilitu
3) Ve flashovací utilitě potvrďte varování a vyberte soubor aktuálního BIOSu
4) Po té, co utilita zkontroluje zvolený soubor, klikněte na tlačítko FLASH!. Na chvíli (může být i pár minut) dojde k zamrznutí systému, rozhodně neprovádějte restart!
5) Po dokončení flashování se systém vypne
6) Po opětovném zapnutí vlezte do nastavení BIOSu (kl. F2) a zkontrolujte nastavení, zejména grafická karta je zvolená defaultně HD3200
7) Po přihlášení do Windows sice systém nainstaluje nějaký ovladač na grafiku, ale ATi CCC nahlásí chybu ovladače, nyní tedy přichází na řadu instalace staženého ovladače (doporučuji i v případě, že instalace proběhne korektně)
8) Nakonec nainstalujte všechny ATK utility, pokud něco bude hlásit, že už to je nainstalováno, doporučuju utilitu odinstalovat a znovu nainstalovat (i když já to neudělal)
9) Proveďte restart
10) Nyní by již všechno mělo běžet tak jak má
hawker (4)|25.4.2010 10:23
mam stejny problem jen s rozdílem : muj notebook je HP compaq 6735s , kazdopadne sem zkousel ridit se pokyny z predesleho prispevku ale nefunguje to , flashovaci utilita mi pise : V tomto pocitaci neni podporovana sluzba WMI pro tuto verzi programu HPQ flash.pouzijte nizsi verzi programu nez je 4.0. (jenze ani ty nefungují)..... jeste jeden poznatek tu mam...zkousel sem v BIOSu zakazat modem...ale ani po te nefunguje... (Fn Klavesy na ovladani jasu FUNGUJI pouze v tu dobu , kdy jsem v BIOSU nebo nabiha windows...jakmile nabehne uz to nejde - zkousel sem to i manualne v ovl. panelech..ale ukazatel es proste nechce hnout)..... ovladace bych mel mít všechny potrebne..
Prosim poradte nekdo
DrZelenka (2491)|25.4.2010 10:46
[quote=hawker;370601]mam stejny problem jen s rozdílem : muj notebook je HP compaq 6735s , kazdopadne sem zkousel ridit se pokyny z predesleho prispevku ale nefunguje to , flashovaci utilita mi pise : V tomto pocitaci neni podporovana sluzba WMI pro tuto verzi programu HPQ flash.pouzijte nizsi verzi programu nez je 4.0. (jenze ani ty nefungují)..... jeste jeden poznatek tu mam...zkousel sem v BIOSu zakazat modem...ale ani po te nefunguje... (Fn Klavesy na ovladani jasu FUNGUJI pouze v tu dobu , kdy jsem v BIOSU nebo nabiha windows...jakmile nabehne uz to nejde - zkousel sem to i manualne v ovl. panelech..ale ukazatel es proste nechce hnout)..... ovladace bych mel mít všechny potrebne..
Prosim poradte nekdo[/quote]

BIOS NEflashujte z prostredi windows!!! V pripade, ze windows udelaji jakoukoliv chybu, tak se BIOS flashne spatne a pokud ntb nema zalozni, tak bude nefunkcni! Podle me je flashovani z prostredi BIOSu jednodussi ,spolehlivejsi a rychlejsi (u gigabyte desky jsem si udelal 10MB partition na disku, nahral tam patricny soubory, nabootoval flash utilitu z BIOSu a behem 3 minut bylo hotovo, zadne problemy s kompatibilitou programu)
hawker (4)|25.4.2010 12:49
to sem ted zkousel....ale zadna zmena...porad jas nefunguje... nevite co s tim dal??
Paluk (12)|25.4.2010 14:55
Tak jsem taky zjistil, že na mém notebooku HP 6730i ty klávesy na ovládání jasu nefungují.... :cry
je zde integrována grafická karta Intel® Graphics Media Accelerator 4500 a používám W7, mám nainstalován originální ovládač Intel :confused:
hawker (4)|25.4.2010 19:58
takze situace po reinstalaci (zkousel sem i 64bit i 32bit verze Win 7 ultimate) se nezmenila...fn klavesy ovladani jasu nefunguji a manualne v ovl. panelech taky nejde (v biosu a pri nacitani win7 jdou) , zkousel sem quick lounch driver verzi Win7,Xp,Vista - zadna zmena... zkousel sem zakazat modem v BIOSu-zadna zmena..... ale asi pred 10ti minutama sem jen tak ze zkousky kliknul na zvyseni jasu a slo to...avsak jen zvysit...a po restartu = o5 nefunguje.... prosim uz fakt nevim co delat...