reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

už nevim čím to vyčístit

schurys (43)|13.9.2009 17:37
zdravim
Potřebuju radu.Čistil jsem monitor okenou s alkoholem a na obrazovce se mi vytvořili fleky.Nevím čím to mám vydrhnout.Neví někdo o nějakym přípravku co to vyčistí nebo nebude lepší novej monitor??? Předem díky
mstejska (2912)|13.9.2009 18:31
Je to LCD nebo CRT?
Janeks (221)|13.9.2009 18:36
je to v sekci pro CRT takže co to asi bude... :-D
mstejska (2912)|13.9.2009 18:39
Na CRTčka mám EMTEC Screen cleaning. Píšou na něm ale "nevhodné pro LCD"
xmarek (1676)|13.9.2009 18:49
CRT monitory používají jako svrchní vrstvu antireflexní fólii. Pokud se Vám tam na flecích zobrazuje něco jako moaré, tak jste s největší pravděpodobností tuto vrstvu poškodil. V tom případě to vyčistit nelze. Maximálně tu vrstvu můžete strhnou, ale tím docílíte jen to, že budete mít monitor jako zrcadlo.
Jiziii (796)|13.9.2009 18:53
no já co mám na svým CRT monitoru antireflexní vrstvu tak je to k zlosti, stářím popraskala a udělal fleky a sundat nijak nejde ani umejt benzínem hledal sem i na netu a zjistil sem akorát ze se s tim musím smířit
speedsnail (4876)|13.9.2009 19:23
Přikláním se k teorii xmarka.. vypádá to, že alkohol naleptal antireflexní vrstvu a nejde tedy o fleky které by šly umýt.. (proto se monitory čistí vodou nebo speciálními přípravky)..
mstejska (2912)|13.9.2009 19:33
Můžeš to vyfotit?
astec (1823)|13.9.2009 20:25
[quote=xmarek;292149]CRT monitory používají jako svrchní vrstvu antireflexní fólii. Pokud se Vám tam na flecích zobrazuje něco jako moaré, tak jste s největší pravděpodobností tuto vrstvu poškodil. V tom případě to vyčistit nelze. Maximálně tu vrstvu můžete strhnou, ale tím docílíte jen to, že budete mít monitor jako zrcadlo.[/quote]

Stopro. Mám jich ve skladě také několik co takto odešli díky jedné akční kosmetičce podlahových krytin (ofic. název pro uklizečku). Je to vidět, když se na vypnutý podíváš z boku a pomalu budeš měnit úhel pohledu.
schurys (43)|14.9.2009 15:01
podle mě to bude ta antireflexni folie:( takže to jsu asi v prdeli,co?:(
astec (1823)|14.9.2009 15:06
[quote=schurys;292422]podle mě to bude ta antireflexni folie:( takže to jsu asi v prdeli,co?:([/quote]

Tonevím kde, ale toto se asi nedá opravit
tomasjerry (78)|14.4.2010 10:33
Jednoducha, smradlava a ako vravyte vi zdlouhava operacia, ale da sa to, na dvoch som to dal dole. Acetonom.
Postup:
1 Otocit monitor tak, aby sme mohli naliat suvyslu vrstnu acetonu na postihnutu plochu. Pozor plastovy ramcek treba oblepit najlepsie 2 vrstvy izolacnej pasky (cierna alebo modra - najlepsie gumova). Potom naliat acetom max vrstva 2 milimetre. Zakrit sklom. Presach izolacnej pasky by mal byt vecsi aby sa dalo na to polozit to sklo. Nechat posobit tak 3-9 hodin. Pozor ak by doslo k naleptavniu ramceka proceduru okamzite prerusit. Zabranit odparovaniu a udrziavat vrstvicku (nevhodne v noci). Po vyliati alebo odpareni acetonu necistit vodou ani pripravkami obsahujucu vodu. Najlepsie technickym benzinom. Takto som vycistil (rozpustil) foliu na jednom monitore DELL. Na monitore EIZO som ju iba naleptal, zmekla a dala sa spachtlou odstranit (ako ked zoskrabavate namrazu s predneho skla). Odporucam vsak potom okamzite nalepit novu. Pozor Aceton je silne skodlivy, jeho vdychovanie moze poskodit pluca, proceduru robit najlepsie vonku, alebo v dobre vetranych priestoroch. Dufam, ze som na nic nezabudol.
johny__g (6387)|14.4.2010 11:38
Pěkně staré téma, ale postup zajímavý. Jen asi nebude fungovat na CRT s invar obrazovkou. Předpokládám že jak ten DELL tak EIZO byl s Trinitronem.
tomasjerry (78)|15.4.2010 08:26
Ten dell urcite nie, ale Eizo ano ten bol trinitron.
dracihnev (170)|7.8.2010 09:13
já mám na svoje lcd osvědčený a jednoduchý postup: vezmi to obyčejným vlhkým nebo lehce mokrým hadrem a pak suchou švédskou utěrkou a utřít to...vždy 100% účinné

edit: aha je to crt...no tak zkusil bych to samé ale za výsledek neručím