reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mrtvolka po flashování :-(

scratchy27 (315)|13.9.2009 19:28
Tak jednou to přijít muselo, říkal jsem si, když jsem se dnes po sestavení a kompletní instalaci nového router/proxy/folding serveru všimnul, že má deska celkem starý BIOS. Stáhnul jsem tedy hbitě nový ze stránek výrobce a jal se flashovat jako už mnohokrát předtím pomocí Award WinFlash (už slyším to lamentování : flashovat ve windows???, ale jak jsem psal, přeflashoval jsem takhle už opravdu hodně desek bez jakýchkoliv problémů). Přeprogramování i verifikace proběhly OK, pak následoval restart kompu, objevilo se logo grafické karty, PC pípnul a nic.... jen tma na obrazovce...
Čekal bych (u Awardu) alespoň hlášku typu BootBlock error a pátrání po disketě, ale nic. Zkusil jsem tedy ještě vymazat cmos, ale výsledek je stejný -> logo grafiky -> pípnutí a tma...

Nevíte někdo jestli a co se s tím dá ještě dělat když to ani neseekuje flopynu? Díky za každou radu ;-)

Jo, ještě dodám, deska je to DFI NF4 Ultra s CPU Athlon64 3000+
|Mio| (1333)|15.9.2009 09:31
No mrkni jestli je FLASH chip BIOSU v patici a jestli se da vyndat, zachrani te rucni preprogramovani, nebo jina flashka s BIOSem.


I kdyz je mi divny ze by ti ten BIOS verifikoval a stejne by to nefungovalo, zkus restnou CMOS vyndanim baterky na delsi dobu, mozna ze ti jen nemaka reset switch.

Popripade opakovane po tom chybovem pipnuti pouzit tvrdy reset, u DFI by to melo na poctvrte znamenat Load CMOs defaults
scratchy27 (315)|15.9.2009 15:08
[quote=|Mio|;292699]No mrkni jestli je FLASH chip BIOSU v patici a jestli se da vyndat, zachrani te rucni preprogramovani, nebo jina flashka s BIOSem.


I kdyz je mi divny ze by ti ten BIOS verifikoval a stejne by to nefungovalo, zkus restnou CMOS vyndanim baterky na delsi dobu, mozna ze ti jen nemaka reset switch.

Popripade opakovane po tom chybovem pipnuti pouzit tvrdy reset, u DFI by to melo na poctvrte znamenat Load CMOs defaults[/quote]

Taky mi to je divný, jak jsem psal, stalo se mi to poprvé. Když jsem nad tím tak přemýšlel, tak jediný rozdíl byl ve verzi WinFlashe. Doteď jsem používal verzi myslím 1.5 a teď mám verzi snad 1.92. Ale s tou už jsem taky před tím přeflashoval dvě desky a v pohodě...
Baterku jsem taky už zkoušel včetně ClearCMOS switche a hlavně, to pípnutí není podle mě chybové, je to klasický BEEP jako když startuje PC, jen prostě nestartuje :-)
Asi zkusím pohledat ještě nějakou desku která by měla BIOS v PLCC socketu a zkusím ho přeflashovat v jiné desce.

BTW zkoušel to už někdo? Vzít BIOS z jedné desky a přeprogramovat ho v desce typově jiné?
johny__g (6387)|15.9.2009 15:30
[quote=scratchy27;292800] BTW zkoušel to už někdo? Vzít BIOS z jedné desky a přeprogramovat ho v desce typově jiné?[/quote]

Řekl bych že tohle fungovat nemůže. Musí se jednat o shodnou desku.
astec (1823)|15.9.2009 15:32
[quote=scratchy27;292800]Taky mi to je divný, jak jsem psal, stalo se mi to poprvé. Když jsem nad tím tak přemýšlel, tak jediný rozdíl byl ve verzi WinFlashe. Doteď jsem používal verzi myslím 1.5 a teď mám verzi snad 1.92. Ale s tou už jsem taky před tím přeflashoval dvě desky a v pohodě...
Baterku jsem taky už zkoušel včetně ClearCMOS switche a hlavně, to pípnutí není podle mě chybové, je to klasický BEEP jako když startuje PC, jen prostě nestartuje :-)
Asi zkusím pohledat ještě nějakou desku která by měla BIOS v PLCC socketu a zkusím ho přeflashovat v jiné desce.

BTW zkoušel to už někdo? Vzít BIOS z jedné desky a přeprogramovat ho v desce typově jiné?[/quote]

A co na tojít od z druhé strany.
Kouknout se jestli nový Biou podporuje procesor
vyndat vše nepotřebné
zkusit desku u sousedů třeba i s jiným procesorem
xmarek (1676)|15.9.2009 15:33
Tato metoda se nazývá horké flashování.
astec (1823)|15.9.2009 15:40
[quote=xmarek;292810]Tato metoda se nazývá horké flashování.[/quote]

jo to jde, ale jako poslední záchrana. Ale už jsem odpálil takto desku
scratchy27 (315)|15.9.2009 15:46
[quote=xmarek;292810]Tato metoda se nazývá horké flashování.[/quote]

Hups, tak to fakt vypadá že by to mohlo jít i s jinou deskou, teď už jen doma nějakou najít :-)
|Mio| (1333)|15.9.2009 20:27
Co zkusit jeste jinou grafickou kartu? To pipnuti mate.

Jinak ten hot flash je pro identickou desku.
scratchy27 (315)|15.9.2009 21:54
Problém je v tom, že si na disketu vůbec "nešáhne", prostě jen ukáže logo grafiky, pípne jako by najížděl, ale monitor jen zčerná a nic se neděje :-(

[quote=|Mio|;292913]Co zkusit jeste jinou grafickou kartu? To pipnuti mate.

Jinak ten hot flash je pro identickou desku.[/quote]

Právě, mate. Kdyby se to aspoň chovalo "normálně" a prostě to nedělalo vůbec nic, ale já holt musím mít něco extra :-( Jinak tu grafiku jsem zkoušel, nějakou starou NumberNine ještě do PCI slotu a chovalo se to stejně - akorát to ukázalo jiné logo u grafiky.
Dojigiri (1629)|16.9.2009 09:22
Měl jsi určitě bios pro správnou desku? (nebyla v tom Win programu nějaká "autodetekce", která se občas nepovede?)

Btw. mě se něco podobnýho stalo kdysi u desky MSI, kdy jsem stáhnul nejnovější bios skutečně pro danou desku (přesnej model i přesnou revizi) a po ručním (bezchybným) update jsem pak měl dost velký problémy tam dostat zpátky ten starej - pc se teda naštěstí rozbíhal, ale choval se divně (i po resetu biosu), např. vůbec nedetekoval pevný disky, klávesnice chvíli fungovala a chvíli ne, do Biosu se vůbec nešlo dostat apod. (ale z diskety se to naštěstí rozběhlo takže jsem byl schopnej po určitým úsilí to vrátit). Od tý doby MSI moc nevěřím :D
Logout (4018)|16.9.2009 11:24
Ještě zkus PC oholit, vyndat všechno nepúotřebný, nechat jeen modul paměti, PCI grafiku a tak nastartovat.
odb (505)|17.9.2009 18:17
[quote=Logout;293096]Ještě zkus PC oholit, vyndat všechno nepúotřebný, nechat jeen modul paměti, PCI grafiku a tak nastartovat.[/quote]

To by som urcite skusil, ak ti to normalne pípne a naskoci logo GK , tak az uplna mrtvolka to nieje. Vyskusaj vsetky mozne komponenty zamenit za ine a hlavne nechat tam len jeden modul RAM. Mal som skusenost s jednou doskou Asus soc. AM2, kde po flashi BIOSu, nechcel PC koretne nabehnut (snaha tam bola) a problem bol, v tom, ze s novym BIOSom nechcel koretne fungovat DCH a musel som vratit stary a pockat na novsi BIOS, kde uz zase fungoval.