reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem po půl roce s Vistou (chkdsk)

vsn (140)|14.9.2009 11:21
Ahoj,

mam cca pul roku vistu (sp2), posledni mesic mi pri startu pousti chkdsk ktere cca behem minuty projede a nabehnou visty, tak jsem to moc neresil.

vcera jsem si hral v virtual PC (kde se mi nedarilo nainstalovat ani visty ani W7) tak jsme nainstaloval VmWare workstation - stejny vysledek + nesly ani XP ... nekdy to padlo uz pri formátová "virtualniho HDD" nekdy az po instalaci to napsalo ze to nejde nainstalvoat na tento HW"

po instalaci wmvare se mi ve spravci objevil neznamy HW ktery ani po odinstalovani VMWare a Virtual PC nemizi a everest nerekne co to je ...


problém je ten, ze kdyz chci bod obnoveni tak mi Visty napisou ze mam smulu, ze musim provest kontrolu disku ... kterou nalanuje na dalsi start ... pri tom pak projede 2x po cca minute ale problem to nevyresi ... takze nemam sanci dat bod obnovy ...

zavirovany by to nemelo byt, tedko jsem to projel esetem

Používám RAID1 na AMD SB750 s diskama WD Black 1TB.

Obcas mi to posle tenhle mail:

Dear Sir/Madam,
Please check the following event.
receiveTime=2009/07/07 08:19:28
hostName=192.168.2.13
productType=AMD SB750 SATA Controller - Controller 1
description=Task 30 timeout on port 1 target 1 at LBA 0x010498b80 (Length 0x40).


díky ;)
kevin00 (10238)|14.9.2009 11:30
Proveď kontrolu pomocí příkazu chkdsk s parametrem /f a /r (chkdsk /f /r)
Proveď kontrolu pevných disků pomocí utility výrobce.
vsn (140)|14.9.2009 14:14
tech chkdsk /r jsem daval do prikazovy radky bez pismenka HDD, tak to zkusim jeste s ním to vdycky naplanuje na dalsi start Vist ...

ten HDD vyrobcem asi moc neotestuju kdyz je to v RAID1 ale v administraci RAIDU to ukazuje u obou disku healthy takze by to melo byt OK

edit:

tak jsem to zkusil, tedko to misto 3 částí chtelo dělat pet ale po 2 to zkoncilo :(

astec (1823)|14.9.2009 14:48
To by musel rozpojit RAID a otestovat jedem po druhém
vsn (140)|14.9.2009 16:08
a to delat nebudu ... si myslim, ze ten raid by si to mel pohlidat jestli jsou disky OK a pise, ze jsou OK spis nevim co s tim chkdsk :( formatovat se mi nechce
peters (28)|14.9.2009 17:03
Pokud si seš jistej, že HDD jsou po HW stránce OK, tak ten "chkdsk C: /R" udělej, ale při bootu z CD a volbě "Opravit pomocí konzoly", pokud to u Visty jde - snad jo.
vsn (140)|14.9.2009 18:28
u Visty právě že myslim ze to neni dat na prvni obrazovce R ... to bylo snad jen u XP ze kteryho bych to mohl zkusit ale otazka je, co by to udelalo ... (jestli neco kvuli raid)

v nejhorsim s tim takhle vydrzim do 22.rijna no :(
astec (1823)|14.9.2009 18:31
[quote=vsn;292439]a to delat nebudu ... si myslim, ze ten raid by si to mel pohlidat jestli jsou disky OK a pise, ze jsou OK spis nevim co s tim chkdsk :( formatovat se mi nechce[/quote]

Raid Ti nehlídá kvalitu disků, ale spolehlivost zápisu na oba disky. Proto jestli chceš otestovat utilitou výrobce disk, nebo pomocí chkdsk tak musiš rozpojit RAID. Nebo což je lepší odpojit jeden disk otestovat, připojit disky se sesynchronizují a pak na druhém disku.
vsn (140)|14.9.2009 18:50
raid by mi mel ohlidat aby bylo na obou diskach to samy a pokud neni tak neco zarve coz nerve a ukazuje u obou disku ze jsou zdravi a pole ze je taky OK