reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

reinstalace a nabidka 2 OS

wenfeli (15)|15.9.2009 00:20
Po reinstalaci XP se mi pred spustenim Windows nabidnou 2 stejne nazvy oper. systemu XP. Jak se te nabidky zbavit?
Dik
kevin00 (10238)|15.9.2009 00:38
Musíš editovat soubor boot.ini.

Soubor by měl obsahovat pouze tento text:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /fastdetect

Popis editace najdeš i ZDE.
wenfeli (15)|15.9.2009 21:05
Radeji zde uvedu, co se u me vyskytuje:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Takze to mam opravit podle navodu? Trochu me mate "NoExecute=OptIn"
Logout (4018)|15.9.2009 21:24
NoExecute=OptIn se týká DEP, to moc neřeš. Spíš jkde o to, že každej řádek se týká jiný partition, tak abys smazal ten správnej. Jak máš organizovanej disk a kde máš nainstalovaný widle. Pokud si nejsi jistej, tak sem dej screenshot ze správy disků (z nástrojů pro administraci).
wenfeli (15)|15.9.2009 23:18
Puvodne tu byly na disku 2 oddily, pri preinstalaci jsem zrusila oddily a ve sprave disku je ted jen jeden disk C.
Je pravda, ze kdyz si vyberu v poradi to druhe XP po spusteni PC, tak se W nespusti.
Nevim, zda to nemuze byt treba spatnym diskem, program CDI mi hlasi stav disku:pozor! a to:
pocet premapovanych sektoru, pocet podezrelych sektoru, pocet neopravitel. sektoru.
Disk jeste chci zkontrolovat...
Dojigiri (1629)|16.9.2009 09:14
Když se první položka spustí a druhá nespustí, tak smaž tu druhou (= tu, která se nespustí). Pokud je tam jenom 1 logická jednotka tak by to tak mělo být ok (předtím byl XP nainstalovanej na 2. oddílu?).

Špatným diskem zrovna tohle nejspíš nebude, to, že v boot.ini zůstávají předchozí systémy, je při určitých schématech přeinstalace vcelku běžnej stav.
wenfeli (15)|16.9.2009 11:43
Diky, je vyreseno, vse OK!