reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Skype - blokovani

fanin (7)|15.9.2009 09:55
Ahoj mam problem se spustenim Skype v domene. Zrejme spravce domeny blokuje Skype - podle me v registrech. Nevi nekdo jak a kde se to v registrech da blokovat ? Co bych mel hledat a kde ? Pripadne co odmazat ?

Skype normalne fungoval pul roku a najednou prestal, neda se ani spustit z USB.

Kdyby nekdo vedel jak to odhalit, diky za kazdou radu.
Ihales (207)|15.9.2009 10:02
a co ti to napise eror nebo se jen nespusti?
Zoidik (1405)|15.9.2009 10:03
Asi bude blokovaný centrálně.... u nás ve firmě to udělali pomocí cisco security a stačilo přejmenovat spouštěcí program ze SKYPE.EXE na něco jiného a opět normálně fungoval
petr.svec (320)|15.9.2009 11:00
anebo můžou být blokované porty, které defaultně skype používá... taky by mělo stačit je změnit v nastavení
Zoidik (1405)|15.9.2009 11:06
[quote=petr.svec;292733]anebo můžou být blokované porty, které defaultně skype používá... taky by mělo stačit je změnit v nastavení[/quote]

Nejlépe na porty, které používá outlook, ty blokovat nemohou:)
fanin (7)|15.9.2009 14:23
To me prvni napadlo, prejmenovat to a presunout do jineho adresare..:)) Ale spravce je chytrejsi.

Zkusil jsem to teda prejmenovat a skype se spusti, ikona skype je v tray sektoru, napisu svuj login a password....ted se nedeje nic....jakmile najedu mysi na do tray na tu ikonu skype, tak najednou zmizi a je konec.

Vse spoustim z HDD, pac spousteni executable souboru z USB je potlaceno. Porty blokovat nemuze, pac skype jede pres port 80. Zrejme to bude zakazano nekde na urovni ActiveDirectory a na to je obycejnej kratkej.
Zoidik (1405)|15.9.2009 14:25
nicméně by jsi mohl USB verzi skypu skopírovat na HDD a pouštět to z něj co by se stalo. Bylo by to bez instalace a tudíž zápisu do registrů by jsi se měl vyvarovat.
fanin (7)|15.9.2009 14:40
[quote=Zoidik;292787]nicméně by jsi mohl USB verzi skypu skopírovat na HDD a pouštět to z něj co by se stalo. Bylo by to bez instalace a tudíž zápisu do registrů by jsi se měl vyvarovat.[/quote]


Jo tohle jsem taky zkousel. Skype se spusti, ikona skype je v tray sektoru, napisu svuj login a password....a ted se nedeje nic....jakmile najedu mysi na do tray na tu ikonu skype, tak najednou zmizi a je konec. Zrejme Cisco security agent jakmile zjisti proud dat s hlavickou skype, tak to shodi dolu a je konec. Tohle je neprustrelny....
Zoidik (1405)|16.9.2009 07:22
Teď si ho zkouším a také mi nejde.... když jsem ho začal používat, tak fungoval po přejmenování okamžitě. Teď už nechce.... Nicméně, by byla možnost upravit nastavení cisca, ale do jeho nastavení se nedostaneš :( Pokud někdo nedostane nějaký spásný nápad, asi se budeš muset smířit s tím, že ti nebude fungovat.
Dojigiri (1629)|16.9.2009 09:08
Leda asi nějakej SSH tunelling (musel by bejt nějakej PC venku).