reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NAS pro doma

Setik (23)|15.9.2009 20:47
Zdravim,
resim doma problem, nechci mit stale zapnuty pc abych se dostal na filmy a fotky kdekoli ve wifi siti, ta spotreba uz me zacina pekne stvat. Dosti uvazuji o koupi NAS serveru. Hlavni naplni serveru by bylo uloziste filmu, fotek, ftp server a urcite torrent client, ostatni veci jako zaloha firemnich dat by byla spis dodatkova. recenzi na NAS servery jsem si uz par procetl, ale popravde si nejsem absolutne jisty jaky bych si mel vybrat, jiste by stacil jednodiskovy, RAID nepotrebuju. Tiskarnu jiz pripojenou do site mam, takze i tohle odpada.
Mozna jedine by bylo, ze by byl zapojeny na pude, ktera neni izolovana, takze v zime tam bude celkem zima a v lete celkem teplo, ale premyslim, ze bych do spis hodil nekam jinam.

Otazka zni jaky NAS by jste mi doporucili?
dzandra (1368)|15.9.2009 20:54
Nevím kolik chceš investovat, ale já bych šel jedinně do
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=CS407e&SearchType=1&SearchSubmit=1

Dáš tam 4 sata disky a máš to navíc v RAID5

I když v práci ho mám v černé a ta mu sluší více
Setik (23)|15.9.2009 21:22
No cena neni rozhodujici, ale NAS pro 4 disky mi pripada zbytecny stejne bych raid nepouzival, max kdybych si poridil NAS na 2 disky tak bych casem vyuzil moznost RAID 1, ale to by bylo jen mozna...
dzandra (1368)|15.9.2009 21:42
[quote=Setik;292947]No cena neni rozhodujici, ale NAS pro 4 disky mi pripada zbytecny stejne bych raid nepouzival, max kdybych si poridil NAS na 2 disky tak bych casem vyuzil moznost RAID 1, ale to by bylo jen mozna...[/quote]

Však ty disky tam můžeš mít dva nebo jeden. Jde o to , že když to chceš zaplácat kupou dat, tak by se záloha hodila. Když koupíš 4x750GB máš 2,1 Gb v RAID5 a to už o něco přijít musí být kumš. Navíc nastavení raid na tom synology je pro úplné blce a celkem má supr administraci přes web rozhraní