reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Může to být zdrojem?

Misoka (6)|17.1.2007 17:06
Může mi někdo poradit?

Mám :
Pentium D 820 / 2,8 MHz
RAM 2 x 512 MB / 400 MHz
VGA sapphire X 1300 XT 256 MB (AGP)
SATA Samsung 120 GB
MB Asus P2VDC-X (VIA PT 880 Ultra)
Zdroj Fortron 350W P4 12 cm, řízený ventilátor - typ neznám, ale je dost lehký.

Když hraju hry (hraju pouze strategie) tak se mi to po určité době buď kousne nebo restartuje. Nevím jestli to není slabým zdrojem, protože VGA jsem dal novou paměti otestoval?
Dík za případné odpovědi!
P@pi (1519)|17.1.2007 17:30
Teoreticky může, ty paměti jste otestoval nebo ne? Nejde to z vaší odpovědi vyčíst :p.
SmartMole (297)|17.1.2007 17:30
Měl jsem podobný problém a bylo to prachem zaneseným chladičem na GK. Prach jsem odstranil a pak vše běhalo v pohodě.
Takže bych to viděl na přehřívání GK. Jaké má teploty v zatížení?
Misoka (6)|17.1.2007 19:00
GK to nebude je nová týden stará. U těch pamětí jsem to špatně napsal , pochopitelně jsem měl to napsat zvlášť, paměti jsem několikrát otestoval, ty běží bez chyby.
SmartMole (297)|17.1.2007 19:05
To že je nová neznamená, že se nemůže přehřívat. Může být špatně upevněný chladič, můžete mít v PC prostě horko atd...

Co se týče toho zdroje, tím to může být také, ale chce to postupně vyloučit. Zjistěte si ty teploty nebo zkuste v sestavě jiný zdroj.
wizaard (913)|17.1.2007 20:28
[QUOTE=SmartMole]To že je nová neznamená, že se nemůže přehřívat. Může být špatně upevněný chladič, můžete mít v PC prostě horko atd...

Co se týče toho zdroje, tím to může být také, ale chce to postupně vyloučit. Zjistěte si ty teploty nebo zkuste v sestavě jiný zdroj.[/QUOTE]
Sázel bych především na grafiku (přehřívání - upevnění chladiče), eventuálně nějaký SW problém, nebo ještě eventuálněji zdroj, ale ten by měl dostačovat.
pas!k (3765)|18.1.2007 07:13
MNo jako prvni krok bych videl necim zmerit teploty gpu pri zatezi a pak bych to resil dal ;)
Petr S. (1220)|18.1.2007 10:43
Osobně bych to viděl, buď na to přehřívání grafiky nebo na RAM (ale ty jsi už vyloučil, takže tady by být problém neměl). Nebo na ten zdroj, ale ten to spíš nebude, protože kdyby to bylo jím, tak by se PC vždycky jen resetovával - k zasekávání by nedocházelo...
xilas da rulla (14)|18.1.2007 11:04
známému to dělalo podobné věci, zkusil jsem jinou grafiku, paměti, zdroj a pak jsem koukal na desku, kde byly nafouknuté kondíky, pracoval s tim v této podobě asi ještě měsíc než deska odešla úplně, byla to deska od MSI a odešla cca po 2 letech, nic moc...
Petr S. (1220)|18.1.2007 11:18
Pravda, kondíky na motherboardu by to mohlo taky být... To mě nenapadlo. :idea
Misoka (6)|20.1.2007 10:28
Teplotu u VGA nevím jak bych změřil a moc nevěřím, že by byla špatná měl jsem tam jinou při které PC dělalo to samé a v jiném compu fungovala. To spíš bych věřil, že je v tahu ta základní deska a nebo integrovaná zvukovka (prvně se mě zboří zvuk a pak obraz). Ten codek je nějakej divnej, už jsem jich instaloval dost a s tímhle jsem se ještě nesetkal. Zkusím asi koupit zvukovou kartu.
Petr S. (1220)|20.1.2007 15:35
Tak jestli to tou grafikou není, tak pak už to vidím opravdu na tu základku. Na tu zvukovku to nevidím - každopádně možné je vše :cool: a tak můžeš ještě zkusit ji v Biosu vypnout. Ale nemyslím, že to pomůže.

Sám jsem řešil jeden problém se základní deskou s integrovanou grafikou a ta dokonce nechtěla brát náhradní grafiku v PCI slotu :hmm . Nevím sice proč, ale nepodařilo se mi ji rozchodit. Jednou sice ano, ale to se náběh PC zastavil s červeným pruhem a bylo to kaput :thumbdown

Takovýto problém by Ti u zvukovky sice pravděpodobně nehrozil. Chci tím ale říct, že pokud je chyba opravdu někde v základní desce, klidně i v tom kodeku, ač se mi to nezdá, tak se toho jen tak nezbavíš...
Misoka (6)|21.1.2007 12:59
O kodeku jsem myslel, že se může hádat s nějakým SW, ale teď už čím dál víc myslím, že je to MB, asi špatná série. Bohužel to nezjistím, protože tenhle typ desky se tady moc asi nekupuje, pokud si ho vůbec mimo mě někdo koupil. Každému říkám když nemáš na pořádný počítač tak radši nekupuj nic dokud na pořádný nebudeš mít a sám jsem se tím u upgradu svého PC neřídil a šel do shit desky :-)
Misoka (6)|21.1.2007 15:54
Teď jsem zkusil dát nový BIOS, tak uvidíme.
mech13 (5526)|21.1.2007 16:34
[QUOTE=Misoka]...[/QUOTE]
pro jistotu se podiv sem: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=24690#post24690
tady sem to necetl, mozna ze ti vetsinu z toho uz nekdo radil, ale za projiti to mozna stoji
Misoka (6)|4.3.2007 09:29
Tak nakonec to byly přeci jen ty paměti. Stačilo sundat jejich takt ze 400 MHz na 333 MHz a od té doby počítač běží bez problémů. Bohužel MemTest nic neukázal v něm běžely paměti bez chyb.