reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upload souboru pres ICQ

mara.doh (30)|17.1.2007 17:45
Ahoj, potřeboval bych poradit jak nastavit router, kdyz chci posilat soubory pres icq. kdyz totiz mam pocitac primo pripojeny, tak jde odesilani uplne v pohode. ale jakmile pripojim pres router, tak jde desne pomalicku, az se pomalu skoro ztrati.
Mam pripojeni od UPC.

Děkuju za radu Mara
Petr S. (1220)|18.1.2007 11:47
A posílání souboru funguje? Přenese se nakonec?

Zkus se podívat do nastavení routeru, jaké máš povolené porty? Pro správnou činnost ICQ bys měl mít povolen port 5190. Případně doporučuji vyzkoušet firewall na zkoušku úplně vypnout - samozřejmě jen na chvíli :) Viz. http://icq.atlas.cz/help/soubory.aspx#l2.

Pak bys mohl zkusit ještě naforwardovat nějaké porty v NAT a zajistit tak, aby když přijde packet na tento port byl směrován přímo na Tvůj počitač. Vyzkoušej ješte různě nastavit připojení v ICQ...
mara.doh (30)|23.1.2007 09:05
Tak ICQ uz mozna chodi. jednou to jde jindy se postupne ztraci rychlost.
Ale potreboval bych jeste vyresit uploadovani souboru na net - na e-disk nebo nahraj cz... Jde to,ale tak stridave, jako ze chvili to jede na plnou rychlost a pak to zas spadne na nulu. A takhle porad dokola.
Petr S. (1220)|23.1.2007 09:21
No a přes co posíláš ty soubory? Z jakého prohlížeče? Vyzkoušej jiný...

To ti dělá taky při připojení přes ten router? Normálně to jede?
pas!k (3765)|23.1.2007 12:28
v Prvni rade bych si stahnul manual k tomu routeru a trosku jej ponastavil .. pokud v sobe ma i firewall budes muset povolit porty pro aplikace kter ebudes chtit pouzivat..
mara.doh (30)|23.1.2007 15:34
Zkousel jsem jak pres IE tak pres operu a dela to vzdycky. firewall jsem v routeru vypnul co se tyce tech portu, tak jsem treba musel nastavovat porty pro Dc a tak. Ale nejak nevim, jak zjistim jakej port nastavit napr. pro e-disk.
mara.doh (30)|23.1.2007 15:34
jo a pokud jsem pripojenej primo bez routeru, tak vsechno chodi jak hodinky
pas!k (3765)|23.1.2007 19:22
[QUOTE=mara.doh]Zkousel jsem jak pres IE tak pres operu a dela to vzdycky. firewall jsem v routeru vypnul co se tyce tech portu, tak jsem treba musel nastavovat porty pro Dc a tak. Ale nejak nevim, jak zjistim jakej port nastavit napr. pro e-disk.[/QUOTE]
co pouzivas za firewall ? Muzes si treba pustit nejaky logovani kde uvidis jaky port je vyzadovan .. nebo si najit info k urcitemu softu kde by melo byt napsany ktere porty potrebuje.
Petr S. (1220)|23.1.2007 21:36
Tak mě tak napadlo: Zkoušel jsi, příp. máš v routeru nastavené klonování MAC adresy Tvého počítače?
wex (115)|23.1.2007 22:29
Jaký máš router? Já mám SMC 7004VBR Barricade a mám s ním v poslední době dost problémy (klesání, rychlosti, někdy se mi nenačte ani webová stránka, ale ICQ se drží...), pomáhalo vytažení routeru z elektriky, ale v poslední době už ani to. Zkoušel jsem nahrát nejnovější firmware a nepomohlo to :mad: Asi ho rozdupu a pořídím jiný.
mara.doh (30)|24.1.2007 17:51
Jo klonování MAC mam jinak by to preci nechodilo vůbec...Router mam ovislink IP-1000R
Petr S. (1220)|24.1.2007 22:47
Jo, já vím :cool: Víš jak to ale chodí, tonoucí se stébla chytá :notsure