Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: ubuntu a hry

Pravidelný diskutér Avatar uživatele MartyMcFly
    Registrace
    May 2007

To kanabis:

Největší problém je, že pokud nějakej BFU user jede podle nějakého how-to a vyskočí mu tam nějaká hláška, která v návodu prostě není tak se může jít klouzat, protože to do hromady buď nedá nebo s velkým googlením tu chybu přeskočí a má tam další, ale v optimálním případě třeba to dá - bůh ví.

Každopádně Linux je dle mě učený pro mírně pokročilé uživatele, kteří vědí jak co v počítači aspoň trochu funguje. Prostý laik a začátečník, který si řiká borec na pc to nemá šanci normálně dát. Ovšem předpokládám, že existují vyjímky.

Jak jsem již řekl tak Linux není dle mě primárně určený na hry a vůbec ne na ty nejfajnovější a nejnovější pecky, které jsou staré týden. Ano, někdo může říct, že existují možnosti jak takovou hru rozběhnout, ale otázka je jak a s jakým výsledkem.

Už nevím jaká to byla hra. Vím, že se to testilo před delší dobou, ale myslím, že to byl Assassins creed, který šel sice rozběhnout, ale nic ve hře nebylo pokryto texturamy a nebo pokud bylo hra se kousala. Tak v tomhle případě vidím jak si s tím začátečník poradí.

Howk.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele kanabis
    Registrace
    Aug 2008

Kolik BFUcek ale pouziva linux ze? Chtel jsem poukazat na to ze je tu moznost strcit do kompu nove DVD a po instalaci hrat. Samozdrejme ze Linux neni na hry. Vsem co Linux instaluju rikam ze Linux do "dokolany" na "vse" krom her. No... dokud bude fungovat OpenArena tak je na Linux her dostatek

Nováček
    Registrace
    May 2006

Záleží na tom, co má ségra ráda ta typ her. Já mám třeba rád strategie, takže Warzone 2100 (realtime) nebo Bitva o Wesnoth (tahová) se mě zalíbily. Mrkni na www.root.cz, tam jsou občas recenze nějakých linuxových her.
    Samozřejmě jsou dostupné klasické deskové hry typu šachy, karty, miny,..
    Pak je tu dos box a možnost v něm spustit klasické dosovské hry, některé mají lepší hratelnost než dnešní mega-super-video pecky
    Také existují emulátory starých 8 bitů, jejichž hry byly také velmi "návykové"

Jasně, výběr jako na Win to není a ještě dlouho nebude, každý OS je vhodný pro něco jiného

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2009

No třebas přes cedegu se dají rozject skoro všechny komerční hry, ale i linuxoví hry jsou dobrý....Spousta z nich je to to samé jen jiný název a GPL licence......A přes wine s aplikovaným xwine jsme zatím orzjel z cedek všechny hry

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

pokud máte zájem sledovat zprávy z linuxu, tak doporučuji
    http://www.phoronix.com/

je tam i speciální rubrika Linux Gaming

Pravidelný diskutér Avatar uživatele lukyss
    Registrace
    Apr 2009

už to má instnute,ale rozhodla se pro os XP