reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Diskuze k anketě na SHW (Srovnávací test LCD)

Karel Polívka (1485)|1.7.2006 11:25
V případě velkého srovnávacího testu LCD panelů bych upřednostňoval:
  • Dražší 17"
  • Střední třídu 19"
  • Vyšší třídu 19"
  • Střední třídu 20"
  • Širokoúhlé 20"
Jajator (38)|4.7.2006 23:49
ja urcite sirokouhle 20" nebo 22". nevim jak nekdo muze pouzivat 5:4 ctverce
Abel (97)|5.7.2006 10:44
ja bych urcite bral nejakou tu vyssi tridu devatenactek, ale taky bych rad videl test nejakych tech dvaadvacitek, samozrejme widescreen...
Smeli (2302)|5.7.2006 12:12
Jelikož bych rád v dohledné době koupil LCD, tak bych asi uvítal wide 20":cool:
Honny (262)|5.7.2006 18:25
17"ky ne:) to je už malý... jinak je mi to vcelku jedno...
Jihni (10)|5.7.2006 18:53
Budu kupovat něco, co se dá lehce přenášet, takže bych uvítal 17" ;)
JonSnih (1)|5.7.2006 21:21
[QUOTE=Jihni]Budu kupovat něco, co se dá lehce přenášet, takže bych uvítal 17" ;)[/QUOTE]


Kdybych si kupoval LCD, tak bych šel do kvalitního 17" panelu s PVA technologií (FS P17-2). Zde mám jasno.

V anketě jsem zaškrtnul, že mám zájem o test 19" LCD střední třídy (předpokládám cenu mezi 10 000 - 15 000 Kč), zde je testů, dle mě, málo. Ale jsem i pro test širokoúhlých 20" LCD.

Nová metodika testování LCD nemá chybu. A proto: čím víc recenzí, tím líp.
pegy (757)|6.7.2006 01:07
Nuz Ja by som privital test 17" alebo 19" strednu triedu :)
Protlak (7)|6.7.2006 11:54
4:3 20" kvuli rozliseni 1600x1200 :rolleyes:
Wlcheck (86)|6.7.2006 13:28
preferuji širokoúhlý 20" a standardní 19" ...
cz_max (1)|6.7.2006 15:48
a co takhle 19" wide?
Abel (97)|6.7.2006 17:02
co takhle teda udělat nějaký MEGATEST lcdček, kde by byla střední třída 19, vyšší třída 19, střední třída dvacítek plus nějaké ty dvaadvacítky. a všechno by bylo jak normal, tak i s widescreen alternativou... pokud teda máte na takový obří test možnosti, peníze, lidi, čas a chuť :)

prostě takový Ultimate Megatest of LCDs :)
Karel Polívka (1485)|6.7.2006 17:09
[QUOTE=Abel]co takhle teda udělat nějaký MEGATEST lcdček, kde by byla střední třída 19, vyšší třída 19, střední třída dvacítek plus nějaké ty dvaadvacítky. a všechno by bylo jak normal, tak i s widescreen alternativou... pokud teda máte na takový obří test možnosti, peníze, lidi, čas a chuť :)

prostě takový Ultimate Megatest of LCDs :)[/QUOTE]
Se současnou testovací metodiku je srovnávací test takovýchto rozměrů jednoduše nemožný (problémem je čas potřebný k jeho realizaci) - bylo by to na úkor kvality a tudy podle mého cesta nevede.
Abel (97)|6.7.2006 17:20
[QUOTE=Karel Polívka]Se současnou testovací metodiku je srovnávací test takovýchto rozměrů jednoduše nemožný (problémem je čas potřebný k jeho realizaci) - bylo by to na úkor kvality a tudy podle mého cesta nevede.[/QUOTE]

já vím že by to bylo asi šílené, ale byl by to prostě takový typ testu "pro všechny". ale ne, seriózně - vyšší třídu 19 a 20 widescreen.
Markusak (1)|7.7.2006 07:37
Určitě se přimlouvám za 19" panely. Bylo by zajímavé srovnat dražší kusy MVA panelů (Eizo, Samsung aj.) s levnějšími (Belinea, BenQ aj.).
Perfect (158)|7.7.2006 08:12
Já určitě:

  • Střední třídu 19"
pleva (9)|7.7.2006 09:59
nechci házet 17" do starého železa, ale protože ceny 19" klesly velmi blízko 17" a nikdo nemůže říci, že je omezen velikostí (hloubka obřích beden CRT odpadá), tak si myslím, že by byl pěkný test lepších 20-22 a běžných 19.

Sám mám EIZO 19" a nové LCD pár let kupovat nebudu. Asi není nejlepší, ale dokud vedle nepostavím vyšší třídu, neprozřu :-)
Bezy (17)|9.7.2006 11:08
Já bych jednoznačně uvítal recenzi střední a pokud možno i lowend třídy 19" panelů. K běžnému domácímu PC je to nejlepší volba a 19tkový test bude mít nejvíce čtenářů. Je hezké si prohlídnout test nějaké 20" za 15k, ale pak bych stejně nejen sobě koupil k PC z finančních důvodů něco v ceně 7-9k.
Pro mě má smysl jen middle-lowend test a myslím že i pro většinu čtenářů, highend a middleend panely se recenzují mnohem častěji. A lidí kteří si koupí lowend bude mnohem víc než zájemců o middle-highend.
Samozdřejmě se rád podívám i na highend test, ale bude to spíš jak když se dítě kouká na hračku co mu rodiče nekoupí. :-)
Perfect (158)|9.7.2006 12:48
[QUOTE=Bezy]Já bych jednoznačně uvítal recenzi střední a pokud možno i lowend třídy 19" panelů. K běžnému domácímu PC je to nejlepší volba a 19tkový test bude mít nejvíce čtenářů. Je hezké si prohlídnout test nějaké 20" za 15k, ale pak bych stejně nejen sobě koupil k PC z finančních důvodů něco v ceně 7-9k.
Pro mě má smysl jen middle-lowend test a myslím že i pro většinu čtenářů, highend a middleend panely se recenzují mnohem častěji. A lidí kteří si koupí lowend bude mnohem víc než zájemců o middle-highend.
Samozdřejmě se rád podívám i na highend test, ale bude to spíš jak když se dítě kouká na hračku co mu rodiče nekoupí. :-)[/QUOTE]

Jj v tomdle bych souhlasil. Aktuálně přemýšlím jestli koupit LCD nebo raději mb + cpu + gpu...
unrealboy (7)|9.7.2006 13:00
Určitě se také přimlouvám k testu střední třídy 19" monitorů. Jinak by mě zajímalo, kdy takovýto test hodláte uskutečnit, zda to bude v dohledné době (2-3 týdny)?
andre_z (2)|9.7.2006 15:13
[QUOTE=svethardware]Určitě se také přimlouvám k testu střední třídy 19" monitorů. Jinak by mě zajímalo, kdy takovýto test hodláte uskutečnit, zda to bude v dohledné době (2-3 týdny)?[/QUOTE]
No vzhledem k tomu, ze se teprve ptaji. Pak budou kontaktovat velke distributory...nez se jim ozvou zpet. Domluvy se na podminkach. Pak bude stejne zalezet co nakonec bude skladem a poslou. Pak nez se MEGATEST udela. Tak mesic je idealni doba.

Jinak sem urcite pro TEST 19" palcovych od LOW-HIGHend. TEST 22" palcu by nebyl taky spatny, ale jak uz tu nekdo psal......pokochame se, ale malokdo koupi.
Bezy (17)|10.7.2006 20:45
Byl bych rád kdyby se do testu dostaly i širokoúhlé 19"
Konkrétně tyto dva, sice nemají DVI, což se mi nelíbí, ale pokud by parametry byly solidní(na TN) stejně bych mezi nimi vybíral:

Hyundai ImageQuest X90W
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38183

Acer AL1916Ws
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34243

Případně jejich varianty s DVI jestli existují,
děkuji :-)
mr-alien (22)|11.7.2006 11:35
Rozhodne by ste mohli spravit test 19. Mohli by byt aj nejake wide+pivot. Ale urcite by som dal aj klas. 4:3 Co sa tyka ceny, skuste sa zamerat na cenovu hladinu 8000 - 15 000 SKK. Drahsi monitor je aj tak zbytocny koli rychlemu pokroku. Co sa tyka znaciek, vyberal by som medzi tymi co sa dobre predavaju ale dal by som tam aj podla vas "slusne" monitory (nemyslim tym EIZO...) Normalne "masove" znacky. Tiez by nebolo zle nejake zbezne vysvetlenie, co je aky parameter, na co sluzi ake hodnoty su pripustne - proste klasika.
Lapak_oldd (68)|11.7.2006 11:38
ja bych uvital testy nejake te stredni tridy, protoze takovy ty testy panely za 30000,- sou pro normalniho cloveka celkem k nicemu, protoze si je stejne nikdy nekoupi, a prave tyhle testy by meli pomahat ve vyberu spravneho panelu pri koupi...
Karel Polívka (1485)|13.7.2006 02:24
Pokud půjde vše podle plánu, tak bude avizovaný srovnávací test na stránkách SHW cca v polovině srpna, možná o něco málo dříve.
Haldy (1)|6.8.2006 11:13
Hodne bych v testu uvital tento monitor: Acer LCD 19" AL1923. Ma vynikajici vlastnosti (aspon podle vyrobce) a da se sehnat uz za 8600 s dph, coz je vzhledem k jeho vlastnostem uplne super. Prirovnal bych ho k Fujitsu-Siemens P19-2, ktery je podle vsech testu i osobnich zkusenosti opravdu vyborny, ale levneji, nez za 11 450 jsem ho nenasel :(.
mr-alien (22)|7.8.2006 13:44
HAHAHA, jedine tak sa da vystihnut moja reakcia na vasu snahu o test LCD. Myslim tym, to ak monitory ste zaradili do testu. Neviem podla coho vyberate ale nejak vam to moc nejde.

1. Preco tam neni Samsung? (ste urcite zpozorovali tie "vasnive" reakcie pod clankom). Nechapem..date tam LG a nie samsung? Traaapne..

2. Jeden clovek tam spominal Acer AL1951Cs, tiez ma napada preco ste nevybrali tento typ.

3. Philips - Hyundai si miesto najde a phil nie? Kto uz si len dnes kupi taky monitor ze Hyundai, radsej si pripatime 5 "korun".

Tak isto nechapem co tam robi HP no ale dobre. Asi nechodite moc medzi "normalnych" ludi, co?
Za co vas mozem pochvalit je ten Siemens a benq a belinea (benq oblubeny medzi ludmi) a ten siemens urcite dopadne ako jeden z najlepsich a belinea som zvedavy ako dopadne.
Dufam ze Samsung sa vo final. verzii objavy, radsej vyhodte nejaky z tych shitov co ste tam nasekali.

Verim tomu, ze nehovorim iba sam za seba ale za sirsie spektrum, tych ktory ziju v SR a CR :)
Karel Polívka (1485)|7.8.2006 14:30
[QUOTE=mr-alien]HAHAHA, jedine tak sa da vystihnut moja reakcia na vasu snahu o test LCD. Myslim tym, to ak monitory ste zaradili do testu. Neviem podla coho vyberate ale nejak vam to moc nejde.

1. Preco tam neni Samsung? (ste urcite zpozorovali tie "vasnive" reakcie pod clankom). Nechapem..date tam LG a nie samsung? Traaapne..

2. Jeden clovek tam spominal Acer AL1951Cs, tiez ma napada preco ste nevybrali tento typ.

3. Philips - Hyundai si miesto najde a phil nie? Kto uz si len dnes kupi taky monitor ze Hyundai, radsej si pripatime 5 "korun".

Tak isto nechapem co tam robi HP no ale dobre. Asi nechodite moc medzi "normalnych" ludi, co?
Za co vas mozem pochvalit je ten Siemens a benq a belinea (benq oblubeny medzi ludmi) a ten siemens urcite dopadne ako jeden z najlepsich a belinea som zvedavy ako dopadne.
Dufam ze Samsung sa vo final. verzii objavy, radsej vyhodte nejaky z tych shitov co ste tam nasekali.

Verim tomu, ze nehovorim iba sam za seba ale za sirsie spektrum, tych ktory ziju v SR a CR :)[/QUOTE]
Na takovéto výpady odmítám reagovat, nestojí za to (vše potřebné jsem napsal do diskuze pod úvodním článkem). Být Vámi, zamyslel bych se nad formou vašich příspěvků - pokud máte zájem o diskuzi, budete muset změnit svůj přístup, jinak budou Vaše příspěvky pouhopouhé "výkřiky do tmy", ať už jsou opodstatněné či nikoli.

Se vší úctou a respektem,
Karel Polívka
radekhulan (215)|17.8.2006 13:43
Test 19" LCD je s novou testovací metodikou perfektní, člověk se o LCD dozví pravdu :-) Vzhledem k tomu, že ceny 19" LCD drtivě klesají, nemá smysl testovat 17". Nicméně, právě proto hodně lidí začíná koukat i po 20", 1600x1200. Bude test i těchto monitorů?
Liquid (1)|12.5.2007 22:50
Bylo by super kdyby tady konečně byl test těch 22 palcových LCD monitorů (hlavně novinky od LG, pak samsungy...samozřejmě widescreen). :)))