reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

filmy hraji potichu, hudba nahlas

stix (70)|18.9.2009 15:07
zdravim, mam zakladni desku MSI 845PE Max/Neo (MS-6580) a na ni integrovanou zvukovku Realtek ALC650 @ Intel 82801DB ICH4 a k tomu reprobedny http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48166

nevim uz presne z jake priciny k problemu nastalo protoze sem filmy dlouho nesledoval ale ted uz tyden se snazim marne zjistit kde je problem. hudba mi hraje nadherne ale jakmile pustim film v divx nebo dvd tak neni skoro nic slyset, reprobedny musim zesilit skoro naplno abych dosahl stejne hlasitosti jako u hudby ani ne v polovine. zkousel sem projit vsechno nastaveni kodeku, preinstalovat je, hledal sem vsude mozne a na zadnou chybu sem nenarazil :(
mstejska (2912)|18.9.2009 18:53
Co máš za OS?
xmarek (1676)|18.9.2009 20:45
Pokud máte problém při přehrávání DivX filmů, tak se zkuste podívat na nastavení kodeků. K dialogovému oknu se dostanete tak, že spustíte film, pause a dole v liště by měly být dvě ikony (jedna pro film a druhá pro zvuk).


Samozřejmě vše záleží na kodecích které používáte. Takže uvedená rada asi není moc univerzální.
stix (70)|19.9.2009 16:53
mstejska: win xp pro sp3

xmarek: tohle uz jsem davno zkousel a bohuzel to nic nevyresilo :(
mstejska (2912)|19.9.2009 21:44
Tak s Win XP ti neporadím. Ve Win 7, mi právě ovládaní hlasitosti taky "blbne". Resp. Nastavuje se volume pro každý program zvlášť, a dálkové ovládání nastavuje hlasitost iMonu. Což je program právě pro dálkové ovládání. Takže nastavování master volume musím dělat myší. Tak jsem si myslel, že máš podobný problém.
stix (70)|20.9.2009 18:58
no sem uz z toho uplne v ..... stravil sem pres hodinu ze sem projel naprosto vsecko nastaveni co v os je a tyka se zvuku, zvukovky nebo repraku. preinstaloval sem kodeky, projel nastaveni vsech kodeku a taky vyzkousel nekolik programu a nastaveni v nich a porad stejnej vysledek, hudba hraje nadherne filmy nejsou skoro slyset :( i kdyz je treba film v divx a zvukova stopa ma stejnej format jako mp3 kterou si pustim hned potom, z toho sem nejvic vedle :cry :cry
machja (122)|20.9.2009 20:41
No teoreticky by to mohl být nějaký vir... Nebo nějaký neobjevený bug ve windowsech
stix (70)|20.9.2009 21:07
na vir bych to nevidel, pouzivam fw a nod a pravidelne kontroluju pomoci spybot, hijack this, malwares anti-malware a ad-aware. jestli je to neobjevenej bug tak se muzu jit .... :D :angry:runaway
Jandaskunk (2330)|20.9.2009 21:27
Nevim jestli to pomůže, ale tak vzhledem k zoufalé situaci....zkoušel jsi VLC player?? Ten používá kodeky vlastní, tak by se aspoň vyloučila (či potvrdila) možnost, že za to můžou kodeky...
stix (70)|21.9.2009 13:19
tak vlc sem vyzkousel az ted a stejny efekt takze kodeky nejspis na vine nebudou
speedsnail (4876)|21.9.2009 13:43
Mas u ovladače zvukovky výstup na 2.0 nebo 5.1? Nemůže to být tim že hudba ti hraje správně stereo, ale filmy mají prostorový zvuk a jelikož máš jen stereo reprobedny tak to nehraje jak má? Zkus tohle zkontrolovat. Jinak už mě nic nenapadá.. :-/
stix (70)|21.9.2009 13:50
reprobedny sou 5.1 a vystup mam na 5.1. ted sem ale dost v soku. zkusil sem ted zapojit stary reprobedny coz sou ty stejny ale starsi verze (nevim uz presne oznaceni) a najednou hraji v pohode. menil sem je protoze odesel bas a obcas vynechavaly, ted zjistuju ze to nejspis bylo ve stare kabelazi, pritom kdyz sem to kontroloval tak se to zdalo ok. ted mi to ale moc nejde do hlavy, ze by o nekolik let novejsi reprobedny meli sotva polovicni vykon nez jejich praprapredchudce??
Rosta43 (154)|21.9.2009 13:51
[quote=stix;294549]reprobedny sou 5.1 a vystup mam na 5.1. ted sem ale dost v soku. zkusil sem ted zapojit stary reprobedny coz sou ty stejny ale starsi verze (nevim uz presne oznaceni) a najednou hraji v pohode. menil sem je protoze odesel bas a obcas vynechavaly, ted zjistuju ze to nejspis bylo ve stare kabelazi, pritom kdyz sem to kontroloval tak se to zdalo ok. ted mi to ale moc nejde do hlavy, ze by o nekolik let novejsi reprobedny meli sotva polovicni vykon nez jejich praprapredchudce??[/quote]

mají.
stix (70)|21.9.2009 13:53
tak to opravdu nechapu jaky ma toto pro vyrobce smysl :( no nic, nejspis se vratim k puvodnim a budu doufat ze tyhle se mi podari prodat s co nejmensi ztratou :(((
speedsnail (4876)|21.9.2009 14:09
Takže problém s různou hlasitostí vyřešen? Nějak sem zatím nepochopil kde byl zakopanej pes :]
stix (70)|21.9.2009 14:36
jj, vyresen. problem byl ze Genius SW-HF 5.1 5005 sou smejd a jejich starsi verze je 2x vykonejsi
speedsnail (4876)|21.9.2009 14:52
Ale tak to sis hudbu pouštěl na starší sestavě (nahlas) a filmy na novější (potichu?). Stále totiž nějak nechápu původní prohlášení:
[quote]hudba mi hraje nadherne ale jakmile pustim film v divx nebo dvd tak neni skoro nic slyset, reprobedny musim zesilit skoro naplno abych dosahl stejne hlasitosti jako u hudby ani ne v polovine.[/quote]
Předpokládal jsem že to zkoušíš na stejné sestavě, stejných reprobednách.. :notsure

No to je fuk, nemusíme se v tom rejpat když už je to vlastně vyřešený, ale nějak to pro mě postrádá smysl. A já nemám rád věci kterým nerozumím :)
stix (70)|21.9.2009 14:59
na stare sestave bylo vse ok, problemy sem zaregistroval az u nove. jen me nenapadlo ze ta novejsi ktera je vlastne od stejnyho vyrobce a stejnej model jen o par rad vyzsi bude mit slabsi vykon. proc takhle blbnula ze nekde jela hlasiteji a jinde ne nevim, i u hudby kde fungovala celkem dobre se to neda srovnavat s tou starsi ktera je mnohem lepsi. jeste me ted napadlo zkusit do staryho subwooferu zapojit reprobedny z nove sestavy co to udela :P du vyzkouset ;-)
Logout (4018)|21.9.2009 14:59
Taky bych neodmítnul bližší vysvětlení... Aby ses s vyhozenim těch novejch neunáhlil...

edit:
Tak se to teda chová nebo nechová takhle? :-)
nová: film potichu, hudba nahlas?
stará: film nahlas, hudba nahlas?
EditorPO (2819)|21.9.2009 15:03
Ono to bude tym rozdielom 5.1 > 2.0

Pozri sa do nastaveni vlastnosti zvuku, pripadne priamo do zvukovej utility, ake repro mas nastavene. Povypinaj vsetky mozne Dolby a ine rozsirenia.
stix (70)|21.9.2009 15:10
Logout > jj, chova se to tak jak pises

EditorPO > uz sem tu psal, v konfiguraci ac97 mam 5.1 a ve win taky

speedsnail > zkusil sem ted reprobedny z nove sestavy pripojit k subwooferu ze stare sestavy a film i hudba hraji ok tak jestli nebude neco spatne v subwooferu z te nove sestavy
Jandaskunk (2330)|21.9.2009 16:16
Jestli je problém jak popisuješ, že hrajou ty sestavy jinak jen u filmů, tak tam bude spíš nějaký problém s nastavením, případně nastavením samotného subwooferu, čí různýma efektama.....každopádně to ale nevypadá na problém nižšího výkonu nových reproduktorů, to by hrálo špatně oboje a ne jen film....
Logout (4018)|21.9.2009 16:28
Hele, zkus najít film, co má 2.0 zvuk. Hraje taky potichu?

Popř. když přepneš v ovládacích panelech zvuk na 2.0, nezvedne se hlasitost?

Máš vůbec ty 5.1 dobře připojený? Nezesiluješ jen přeslechy z jinýho díry pro jack?

Když necháš připojený 5.1, ale vždycky místo jednoho kanálu (předky, boční, center/sub) vyměníš kabel a místo toho tam píchneš ty starý 2.0, hraje ten kanál vždy dobře (tzn. hlasitěji než ostatní kanály, který jsou podle Tebe moc tichý)?

Nemáš náhodou blbý kabely na připojení repráků? Zkus repráky připojit (klidně jen jeden kanál) pomocí kabelu ze starejch repráků, nezlepší se to?
stix (70)|21.9.2009 19:38
Jandaskunk > kdyby to bylo v nastaveni tak nechovaly by se stejne obe sestavy?

Logout > myslim ze se moc nechapem. stara sestava byla 5.1, nova je taky 5.1. kabely sem koupil novy s vetsim prurezem a uz je mam roztazeny po pokoji (za nabytkem atd) takze sem ted zkousel jen na nich. takze kabely stejny, nastaveni v pc stejny, zkousel sem film ve stereu, film v 5.1 a hudbu. u stare sestavy vsecko ok a u nove sou filmy silene potichu. kdyz bych to srovnal se starou tak je i hudba o neco tisi ale ne zase tak moc znatelne. zas totalni lama nejsem, kdyby to nebyla takovahle nepochopitelna zahada tak se tu takhle neptam :P

tak se mi jeste podarilo zjistit presny oznaceni stare sestavy a dohledat takze:
stara sestava: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22684
nova sestava: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48165

podle technicke specifikace by mel byt rozdil jen ve vykonu subwooferu
mpitman (206)|21.9.2009 20:16
[quote=stix;294749]Jandaskunk > kdyby to bylo v nastaveni tak nechovaly by se stejne obe sestavy?

Logout > myslim ze se moc nechapem. stara sestava byla 5.1, nova je taky 5.1. kabely sem koupil novy s vetsim prurezem a uz je mam roztazeny po pokoji (za nabytkem atd) takze sem ted zkousel jen na nich. takze kabely stejny, nastaveni v pc stejny, zkousel sem film ve stereu, film v 5.1 a hudbu. u stare sestavy vsecko ok a u nove sou filmy silene potichu. kdyz bych to srovnal se starou tak je i hudba o neco tisi ale ne zase tak moc znatelne. zas totalni lama nejsem, kdyby to nebyla takovahle nepochopitelna zahada tak se tu takhle neptam :P

tak se mi jeste podarilo zjistit presny oznaceni stare sestavy a dohledat takze:
stara sestava: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22684
nova sestava: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48165

podle technicke specifikace by mel byt rozdil jen ve vykonu subwooferu[/quote]

Tak mezi temito je papirove opravdu rozdil jen ve vykonu subwooferu, ale novy je naopak vykonejsi... Jinak pokud jsi zkusil vymenit jen subwoofer a nechal satelity z nove sestavy a problem to vyresilo, tak je IMHO jednoznacne neco spatne s tim novym subwooferem - bud si pohrat s nastavenim nebo ho jit reklamovat (pokud je tedy jeste v zaruce).
Logout (4018)|21.9.2009 21:43
Aha, nějak jsem z předchopzího myslel, že starý byly 2.0.

Asi si to už dělal, tak buď to zkus, nebo to ber jako rekapitulaci: Tzn. strčíš kabel do novýho, hudba hraje nahlas, strčíš do starýho, pustíš film, furt nahlas, vrátíš do novýho, potichu? Přičemž všechno ostatní je stejně, tzn. vyměňuješ pouze subwoofer, veškerý kabely, satelity zůstávaj stejný?
Jestli je to tak, tak to opravdu vypadá na chybu subu...

A jak se to chová, když v PC nastavíš, že máš 2.0 repráky? Hrajou i pak filmy potichu?
stix (70)|21.9.2009 21:56
presne tak, vsecko necham stejny, vymenim jen sub a u novyho filmy potisejc, u staryho ok. jeste sem se jinde dozvedel ze vzhledem k tomu ze sem je kupoval od prekupnika na aukru (novy, jeste nevybaleny) tak je mozny ze sou dovazeny odnekud kde maji jiny zvukovy normy a nejsou urceny pro nas trh jen mi nejde do hlavy ze i kdyz film a hudba pouzivaji stejny zvukovy kodek a povedl se mi pro test najit i film a hudbu kde byl zvuk naprosto stejny (kodek a jeho verze, bitrate atd, pouzil sem stejny prehravac) a stejne hudba hrala dobre a film ne tak tohle uz je opravdu dost nepochopitelny. skoda ze to neni aspon naopak, i kdyz nemam sluch profika tak na efekty u filmu si dost potrpim ale u hudby bych to prekousl :p jak to tak vypada tak uz se to asi nevyresi, abych nemusel zakladat novy vlakno tak bych jeste diskuzi trochu obratil. nejspis se tyhle reprobedny pokusim prodat s co nejmensi financni ztratou a jeste neco nasetrim tak bych se zeptal co byste doporucili za zvukovou kartu a reprobedny tak do 5000 - 6000kc pro co nejvernejsi zvuk u filmu? bylo by mozny se s touto cenou vejit i do sestavy co by mela dekoder ze sterea do 5.1 kvuli vyuziti pro tv?
Logout (4018)|22.9.2009 10:03
Pokud bys chtěl dobrou zvukovou kartu, tak Ti na reprobedny zbyde 2000-3000 a za to neseženeš kvalitní bedny. Takže IMHO kup kvalitní bedny a nech si integrovanou kartu. Nový integrovaný zvukovky (HD audio) už nejsou zdaleka takový šmejdy, jako dřív.

A ještě zkus přepnout v počítači zvuk na 2.0 výstup, co to udělá?
stix (70)|22.9.2009 10:11
kdyz prepnu na 2.0 tak se jen zhorsi kvalita, s hlasitosti to neudela nic

jeste sem pres noc ale narazil na dalsi zajimavost, mpeg1 layer3 pri 192kbs constant bitrate hraje dobre u hudby i filmu ale pokud je variable, nebo jiny datovy tok tak je film zase potichu :confused: opravdu uz mi to prijde jakoby to bylo proklety protoze to uz snad opravdu neni mozny :D
Logout (4018)|22.9.2009 11:33
Hele, stáhni si nějakou live distribuci linuxu a zkus to v něm. Ať vyloučíme nějaký softwarový chyby....
stix (70)|22.9.2009 11:37
ok, behem vecera se ozvu. myslim ze nejakou bych tu mel mit ale uz sem 26h nespal a i kdyz zatim nezaspavam tak uz sem hrozne linej nad necim premyslet :D
Logout (4018)|22.9.2009 11:38
brou noc :-)
stix (70)|23.9.2009 02:58
tak sem se k tomu dostal zase az v noci, vyzkousel sem knoppix 5.3 live dvd a stejny vysledek. potom sem si zkusil pohrat s nastavenim a najednou se to zdalo celkem hlasity tak sem zkusil opet nechat vse jak bylo a prepojit reprobedny z nove sestavy do subwooferu ze stare a malem sem ohluchl :runaway :D

takze zaver bude asi takovej ze Genius SW-5.1 Home Theater hrajou lip nez jejich nastupce Genius SW-HF 5.1 5005 wood silver a nebo druha moznost ze ten sub z novych co mam tak je vadnej. kazdopadne tech par dni pokusu me natolik odradili ze novejsi poleti, necham si starsi a radsi budu jeste nejakou dobu setrit na neco poradnyho :cool:
Logout (4018)|23.9.2009 11:34
Spíš to reklamuj, jestli se to takhle chová, tak je ten sub fakt vadnej. Přinejhošim Ti přijde zpátky ten samej, že je Ok, ale spíš se s tim nebudou pátrat, pošlou Ti prostě novej kus, kterej to třeba nebude dělat...