reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung 204B x Samsung 225BW

Machecnik (8)|17.1.2007 21:02
Dobrý den, potřeboval bych poradit. V LCD monitorech se moc nevyznám a recenzi jsem našel pouze te 204B, kde ho popisuji velice pozitivne, az na pozorovaci uhly ... Me vsak laka spis ten vetsi, to je jasny :), proto bych rad vedel, jestli si myslite, ze , kdyz si priplatim 1000CZK, tak dostanu monitor s hruba stejnymi vlastnostmi, co se tyka odezvy, s tim ze bude mit 2 palce navic plus bude sirokouhly? Nebo je samsung 204B lepsi? ...

Hledam monitor hlavne na HRANI (FPS, tzn. potrebuji dobrou odezvu) a na SLEDOVANI FILMU. Premyslel jsem jeste o samsungu 215TW, ale ten je moc drahy :( a taky jsem o nem slysel skrze fenomenu input lagu (kteremu ale moc neverim, neni to spise o nastaveni ovladacu grafiky?)
Withman (1337)|17.1.2007 21:07
Osobně si myslím, že oba monitor budou mít tutéž, nebo hodně podobnou obrazovku. Zaleží na tom, zda chceš širokoúhlý, nebo jestli chceš klasický monitor. To je první věc.

Druhé věc je, že na tom větším budeš mít větší "pixely", tj. obraz nebude tak jemný jako na té 20", to je stejný rozdíl jako 17" a 19" LCD, oba mají stejné rozlišení, jen 19" má větší rozteč bodů ("větší pixel).

Pokud bych si měl vybírat z těchto dvou, tak půjdu do té 20", mám raději klasické než širokoúhlé. ;)
Machecnik (8)|17.1.2007 21:59
Je pravda, ze ta 22" ma o neco vetsi roztec, radove o 0,03mm ... taky nizsi jas, a svitivost, ale nejak si nemuzu pomoct, ale ta 22" me laka vic? Da se na sirokouhlych monitorech normalne parit hry? Ono me to laka hlavne kvuli filmum. Taky velikost displeje, zajimalo by me, ktery z nich je vyssi, nejak to nemuzu najit :( ...

A dela ten papirovy jas a roztec velky rozdil?
Withman (1337)|17.1.2007 22:41
Na filmy to bude dobré, ale počítej s tím, že si asi nebudeš dávat všechny filmy na fullscreen, jelikož to rozlišení videa bude docela "mizerný", pokud tedy nebudeš mít nějaké HD ripy v neoseké verzy, které mají XX GB. ;)
Machecnik (8)|17.1.2007 23:04
Takze moc velke monitory jsou v dnesni dobe jeste na skodu?
Abych se priznal na komplu koukam hlavne na divx.

Jeste jsem koukal na LG L2000C, co si myslite o nem? Hodi se technologie IPS na hry? Neni NT nebo NT+ lepsi? A na filmy? Barevne na tom bude ips asi o hodne lip, ze?
Withman (1337)|17.1.2007 23:14
[QUOTE=Machecnik]Takze moc velke monitory jsou v dnesni dobe jeste na skodu?
Abych se priznal na komplu koukam hlavne na divx.

Jeste jsem koukal na LG L2000C, co si myslite o nem? Hodi se technologie IPS na hry? Neni NT nebo NT+ lepsi? A na filmy? Barevne na tom bude ips asi o hodne lip, ze?[/QUOTE]

Je to jednoduché. Pokud mám víc pěnez na to, abych si koupil monitor, tak bych již vůbec neuvažoval o TN. S-IPS či S-PVA mají výborné podání barev a i odezva je již bez problémové, takže bych se jich nebál.

No DivX mají horší rozlišení, takže když se to dáte na fullscreen, tak to asi nebude moc pěkné, také záleží jak daleko budete od monitoru. ;)
Machecnik (8)|17.1.2007 23:59
No, cenove je podobny ty 225BW...

akorat se bojim, ze IPS nebude na hry tak dobry jako NT ...
Withman (1337)|18.1.2007 00:08
[QUOTE=Machecnik]No, cenove je podobny ty 225BW...

akorat se bojim, ze IPS nebude na hry tak dobry jako NT ...[/QUOTE]

Proč.???
Machecnik (8)|18.1.2007 00:42
NT maji lepsi odezvu? Nikde sem nevidel ten monitor zrecenzovany.
Withman (1337)|18.1.2007 07:34
[QUOTE=Machecnik]NT maji lepsi odezvu? Nikde sem nevidel ten monitor zrecenzovany.[/QUOTE]

No to je pravda, ale uvědom si, že i S-IPS nebo S-PVA plně dostačujou v odezvě.

TN má hrozné barvy, kdybych si měl koupit monitor a měl bych na něj více peněz, tak bych nikdy o TN nepřemýšlel.
Machecnik (8)|18.1.2007 19:12
Ok, tak díky za rady :)