reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ZyXel P660HW-T3 v2 a wifi

Hanys55 (7)|20.9.2009 12:47
Zdravím mám takový dotaz, půjde s toto zařízení nastavit jako přijímač wifi.
Myslím to tak že to přes utp připojím k PC a přes jeho wifi se připojím do sítě wifi kterou už máme doma....
pokud ano tak by mě zajímalo jak
předem díky za jakoukoli odpověd....
EditorPO (2819)|20.9.2009 14:12
musel by sa dat prepnut do klient modu, co sa u tohoto modelu neda ..... :) este snad flashnutim nejakeho upravovaneho firmware, ale pochybujem, nakolko to nie je klasicky router
Hanys55 (7)|20.9.2009 14:46
to je ovšem škoda to mi hatí všechny plány.
bhujanga (62)|20.9.2009 17:55
Webove rozhranie toho moc pre konfiguraciu neponuka. Zkus nadstavenie pomocou "prikazoveho riadku" cez telnet. Aj ja by som toto zariadenie potreboval nadstavit ako wifi klienta. Podarilo sa mi ho ale nadstavit len do WDS modu a funguje mi s ASUS WL-600g . Teoreticky by sa mal dat nadstavit aj ako klient (ak som spravne pochopil).

bash-3.1$ telnet 192.168.1.2
Trying 192.168.1.2...
Connected to 192.168.1.2.
Escape character is '^]'.

Password: ************
Copyright (c) 1994 - 2006 ZyXEL Communications Corp.
P-660HW-T> wlan opmode
Usage: 1->ap mode 3->wds mode 4->ap client 5->virtual ap mode
P-660HW-T> Connection closed by foreign host.

Sem tam daco este skusam, ale zatial ziadny uspech. V textovom rozhrani zariadenia sa moc pohodlne nepracuje (chyba historia prikazov a automaticke doplnovanie TAB-kom). Vzdy ak chces pouzit nejaku "polozku" musis k nej zadat kompletnu cestu napr. "wlan wds enable 1 1" nestaci len "wds enable 1 1". Zistil som ale, ze nemusis zadavat kompletny nazov poloziek ale len tu cast ich nazvu ktora ich jednoznacne urci v danej kategorii napr. namiesto "wlan wds enable 1 1" len "wl wd en 1 1". Ak je v danej kategorii viac poloziek ktore zacinaju na "w" a napises len "w" znamena to prvu najdenu polozku zacinajucu na "w". Zoznam prikazov systemu ZynOS najdes v dokumumentacii k serii P-660HW-T od Zyxelu, pripadne pri zadani neexistujuceho prikazu sa vypisu prikazy danej kategorie.

Ak by som na daco prisiel, dam vediet, ale pochybujem ze to bude v nejakej rozumnej dobe :thumbdown

Nejaky alternativny firmawre sa do nho tusim flashnut da ale nie je to clekom jednoduche, pretoze tak ako pisal EditorPO, nie je to "klasicky" router.