reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Počítač zamrzá..

petrnson (10)|20.9.2009 15:53
Dobrý den,
potřeboval bych poradit se záseky počítače, který do nynější doby běžel bez problémů. Momentálně jsem na live Slaxu jelikož ve windowsech bych tuto zprávu nedopsal.

První zásek počítače vypadal tak, že se místo kurzoru zobrazil čtvereček o velikosti přibližně 1x1 cm. Chvilku sním šlo hýbat a pak se zasekl i on. Nezbývalo než restartovat. Poté vše již běželo jak má.

Za pár dní vypadal další zásek obdobně, akorát po restartu se nic nezobrazilo, monitor psal "žádný signál". Vím však, že windows naběhl. (podle zvuku). Poté jsem znovu restartoval, vypnul, restartoval... a nic. Otevřel jsem tedy PC a hmatem jsem zkontroloval teplotu komponentů, zdála se být jako obvykle. Zkontroloval jsem připojení kabelů. Zkusil monitor na jiném PC a šel bez problémů. Po opětovném zapnutí žádná změna. Vyndal jsem grafiku, znovu vložil.. nic. Nakonec jsem její kontakty očistil lihem zapojil a ejhle obraz. Po nastartování windows se nejen na ploše zobrazují černé lineární čáry - obrázek v příloze.

Od tohoto okamžiku se počítač každou chvíli sekne a nezbyde nic jiného než reset. Čtvereček okolo myši se už nezobrazuje.

Prosím Vás, jde s tím ještě něco dělat?

Počítač je přes 4 roky starý: Procesor: Intel celeron 2,66Ghz, 512 Mb SDRAM DDR, Grafika Ati radeon 9550, seagate 160Gb ATA, Gigabyte GA-8IP775(-G) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio), Windows XP
cary.PNG
Jandaskunk (2330)|20.9.2009 16:24
Podle všech indicií bych to viděl na grafickou kartu. Jaké teploty ta grafická karta má? Dá se zjistit např. v tomto programu http://www.techpowerup.com/downloads/1379/TechPowerUp_GPU-Z_v0.3.4.html . Dále pokud máte možnost, tak bych zkusil grafickou kartu v jiném PC, či jinou grafickou kartu do vašeho PC.
Deee-aN (3834)|20.9.2009 16:45
[quote=Jandaskunk;294332]... http://www.techpowerup.com/downloads/1379/TechPowerUp_GPU-Z_v0.3.4.html ....[/quote]
OT: máme tu sekci Download a v ní je GPU-Z také...:idea;):D:D:D
Jandaskunk (2330)|20.9.2009 16:56
[quote=Deee-aN;294335]OT: máme tu sekci Download a v ní je GPU-Z také...:idea;):D:D:D[/quote]

OT: aha, nj já vím...mě to přišlo rychlejší vyhledat to na netu než tady :D:D, ale to je jedno, samozřejmě ať stahuje odtud, nemusí nikam chodit :D
Logout (4018)|20.9.2009 17:37
Na 90% to bude odvařená grafika. Máš možnost vyzkoušet nějakou jinou?
edit: pozdě...
petrnson (10)|20.9.2009 20:05
GPU-Z jsem vyzkoušel, ale teplota tam nikde nebyla. (ani v záložce sensors). Již dříve jsem to zkoušel přes různé programy jako nxsensor, everest a další jim podobné, ale bez úspěchu.

K dispozici mám pouze grafiku do slotu PCI (z dob, kdy měl procesor takt 150 Mhz), ale ta se mi rozběhnout nepodařila. Zkusím se zeptat v okolí, zda by někdo neměl AVG grafiku či počítač s AVG slotem.
Logout (4018)|20.9.2009 20:20
Co znamená nepodařila? Když ji dáš do desky a vyndáš tu AGP, stane se co?
machja (122)|20.9.2009 20:34
Jo, to bude určitě grafika. Zkus si od někoho půjčit GPU. A napiš výsledek z GPU-Z(snad se to tam objeví).
Jinak by to mohlo být ještě procesorem ale to je tak z 1%.
Tomiks (1)|20.9.2009 22:11
Dobrý den,
potřeboval bych poradit se svým PC, v poslední době když ho zapnu, tak mi ze začátku běží v pohodě, ale po nějaké době se mi zasekne a nemůžu dělat nic jiného, než tak možná jezdit myší po obrazovce. po několika sekundách se PC odsekne a valí noormálně, ale za několik minut se to stane zase, a takhle je to teď pořád dokola, už nevím co s tím mám dělat, tyto problémy jsem se svým PC ještě nikdy neměl, byl bych moc rád, kdyby mi někdo poradil, co s tím mám udělat.

Děkuji předem za odpověď a pomoc
Logout (4018)|20.9.2009 22:23
Tomiks: a co takhle napsat aspoň trochu, co to je za počítač? Zas TAK dobrej hacker nejsem, abych to zjistil jen z tvojí přezdívky... :-)

PS: No dobře, sem, ale todle neni žádná výzva... :-)
petrnson (10)|21.9.2009 17:10
Tím "nepodařila" jsem myslel to, že když jí dám do desky a vyndám tu AGP, nic se nestane. Neboli monitor je úplně bez signálu.
Logout (4018)|21.9.2009 18:21
Takže počítač naběhne, ale na monitoru (připojenym k tý grafice :-)) nic neni?
Zajímavé...
Zkusils přepnout v biosu (jestli tam je taková položka) init display first na PCI?
petrnson (10)|27.9.2009 09:45
V Biosu jsem žádné nastavení tohoto typu nenalezl. Jinak jsem zjistil, že když v ATI CATALIST Control centru nastavím Color quality na "medium:16bit", tak se to již neseká a v při běžné kancelářské práci již nejsou vidět vodorovné čáry. Avšak, je to na úkor grafického zobrazení.
Logout (4018)|27.9.2009 12:15
Hmmm, podle toho bych to tipoval na to, že odešla jedna paměť na grafický kartě. Tzn. grafika. IMHO nic jinýho než vyměnit grafiku se s tim nedá dělat. Jestli chceš mít stopro jistotu, že je grafika na vyhození, tak tu grafiku vyzkoušej v jinym PC.
petrnson (10)|20.10.2009 18:51
Tak jsem po měsíci zkusil ze zvědavosti vrátit hodnotu zpět na 32bit a vše jede jako dřív. Jak je to možné netuším, snad to na chvíli vydrží. :-)
petrnson (10)|7.11.2009 18:15
Tak už grafická karta odešla úplně, sehnal jsem náhradní nVidii 6600, je sice slabší, ale jde.