reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Modem+router v jednom na O2

Jandaskunk (2330)|21.9.2009 17:10
Zdravim, potřeboval bych poradit s výběrem kombinovaného ADSL modemu+routeru pro připojení na O2 ADSL 8Mbit. Zařízení by mělo být normálně na pevnou síť přes kabely (ne wifi, jedině pokud by bylo něco výhodnějšího s wifi, tak klidně, ale musí mít i klasické přípojky). Kupoval bych to nejraději v alfacompu. Slyšel jsem, že ty modemy co nabízí O2 nejsou nic moc (hlavně Huawei).

Dále bych byl rád, kdyby mě někdo poradil jak to připojit (pokud to tu není už na foru), chtěl bych si to nainstalovat sám, abych nemusel platit 2000 za instalaci. Prý bych to snad i zvládnul, jen bych potřeboval vědět trochu postup co na to potřebuju atd. :D

Děkuju všem za rady ;)
matyyy (2527)|21.9.2009 17:24
si nějaký vyber potřebuješ adsl2+(dneska už všechny)

k nastavení do prohlížeče zadáš 192.168.16.1 (nebo podobnou co bude v návodu)
a pak se proklikáš k tomu nastavení, co ti dali kyslíci
astec (1823)|21.9.2009 22:45
[quote=Jandaskunk;294657]Zdravim, potřeboval bych poradit s výběrem kombinovaného ADSL modemu+routeru pro připojení na O2 ADSL 8Mbit. Zařízení by mělo být normálně na pevnou síť přes kabely (ne wifi, jedině pokud by bylo něco výhodnějšího s wifi, tak klidně, ale musí mít i klasické přípojky). Kupoval bych to nejraději v alfacompu. Slyšel jsem, že ty modemy co nabízí O2 nejsou nic moc (hlavně Huawei).

Dále bych byl rád, kdyby mě někdo poradil jak to připojit (pokud to tu není už na foru), chtěl bych si to nainstalovat sám, abych nemusel platit 2000 za instalaci. Prý bych to snad i zvládnul, jen bych potřeboval vědět trochu postup co na to potřebuju atd. :D

Děkuju všem za rady ;)[/quote]

Nedej na o co čteš. Vše je poruchové a nedokonalé. Byť je to z Alfy, nebo z Alzy.... Mašiny z O2 mají tu výhodu že je nainstaluje i člověk, kteý neví nic o PC. Jsou nakonfigurovány z výroby. A stopro je nainstluje každý co nefrajeří a čte návody
Jandaskunk (2330)|21.9.2009 23:24
Jo, já to budu nakonec brát od O2, protože voni maj zlevněnej i ten Zyxel, já myslel že jen ten Huawei
kevin00 (10238)|21.9.2009 23:25
[quote=Jandaskunk;294853]Jo, já to budu nakonec brát od O2, protože voni maj zlevněnej i ten Zyxel, já myslel že jen ten Huawei[/quote]

Já jsem Ti to říkal, že to všechno dostaneš od nich :p :D
Jandaskunk (2330)|21.9.2009 23:27
Nedostanu, musim koupit :DD
kevin00 (10238)|21.9.2009 23:30
[quote=Jandaskunk;294859]Nedostanu, musim koupit :DD[/quote]

Tak to je jasné, kdo Ti dá dneska něco zadarmo. Ale nemusíš nikde nic shánět.
IMHO pokud by jsi měl nějaké problémy, aspoň technik na zákaznické lince bude školen pro Tvé zařízení. S "ne-o2" hardwarem Ti asi moc neporadí.
Jandaskunk (2330)|21.9.2009 23:34
Však neboj, budu to brát od O2, teď před chvílí mě zas blbnul lehce net, už jen pořešit jejich tarify s telefonem u firemního zákazníka (dost špatnej výběr, takže to nejspíš bude nakonec bez telefonu anebo na osobního)....a pak objednat, snad pak už to bude OK pokud to nepošlou na blbou adresu, jako niky :D
kevin00 (10238)|21.9.2009 23:41
Tož hodně zdaru při výběru :p :D