reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zabezpečení WinXP proti "rejpalům"

sebloeb (26)|18.1.2007 10:49
Zdravim vsechny a obracim se na Vas s dotazem:
Potrebuju zabezpecit prezentacni PC do Infocentra. Na plose budou odkazy na ruzne prezentace a uzivatel se nesmi dostat nikam dale. Muzete mi poradit,jaky zpusobem (ci spise programem) bych docilil nastaveni,ze: nude skryta nabidka START a na plose bude neaktivni prave tlacitko mysi??? Plocha bude zobrazovat pouze ikony prezentace + zaheslovany program,pomoci ktereho to nastaveni urobim...???poradite?
mech13 (5526)|18.1.2007 11:00
vyzkousel bych vytvorit na to uzivatele a trochu si pohral s: start->spustit->"gpedit.msc"->konfigurace uzivatele->sablony pro spravu - tam bys neco mohl najit...
pas!k (3765)|18.1.2007 11:09
[QUOTE=sebloeb]Zdravim vsechny a obracim se na Vas s dotazem:
Potrebuju zabezpecit prezentacni PC do Infocentra. Na plose budou odkazy na ruzne prezentace a uzivatel se nesmi dostat nikam dale. Muzete mi poradit,jaky zpusobem (ci spise programem) bych docilil nastaveni,ze: nude skryta nabidka START a na plose bude neaktivni prave tlacitko mysi??? Plocha bude zobrazovat pouze ikony prezentace + zaheslovany program,pomoci ktereho to nastaveni urobim...???poradite?[/QUOTE] Bude to pc v siti ? Bude s ehlasit do nejake domeny ? Pokud se to hlasi na nejakej w2003 server da se temer vse posetrit pres group policy
sebloeb (26)|18.1.2007 11:27
nn. PC bude bez site....a nejaky osvedceny programek by nebyl???ale zkusim to nastaveni win - diky
sebloeb (26)|18.1.2007 11:28
kdyz udelam nastaveni pres win, uz to nedam zase zpet doporadku,ptz tam musi byt jenom jeden ucet...
Petr S. (1220)|18.1.2007 11:53
Můj známý měl ve své internetové kavárně podobný program, ale ten toho tolik neuměl, víceméně jen zamknout a odemknout PC v požadované chvíli na žádost serveru.

Ale jednou jsem byl v Pardubicích v netovce a tam používají přesně takový program, který by se Ti hodil... Zeptají se Tě co chceš dělat a podle toho Ti zapnou různé služby - povolí nabídku start, pravé tlačítko myši, ikonku Tento počítač na ploše atd... Bohužel si ale jméno toho programu již nepamatuji, byl jsem tam asi před 5 lety :rolleyes: Ale pokusím se něco najít a ještě dám vědět. :notsure
pas!k (3765)|18.1.2007 11:57
[QUOTE=sebloeb]nn. PC bude bez site....a nejaky osvedceny programek by nebyl???ale zkusim to nastaveni win - diky[/QUOTE]
Mno najednu stranu je to skoda ale na druhou stranu to nektere veci zjednodusuje .. Zeptam se jeste jinak .. budou na disku v tom pc nejaka jina dulezita data kam chces zamezit pristup nebo ti jde vylozene o to aby ti nekdo nerypal ve win profilu a proste mel moznost spoustet pouze vde tri ikonky ktery budou na plose ?
mech13 (5526)|18.1.2007 12:03
[QUOTE=sebloeb]kdyz udelam nastaveni pres win, uz to nedam zase zpet doporadku,ptz tam musi byt jenom jeden ucet...[/QUOTE]
tak to pak zformatujes:) to tam nemuze byt zaheslovane admin a k tome nejake verejne bez hesla?
jeste muzese skusit: Konfigurace pocitace-Nastaveni systemu Windows-Nastaveni zabezpeceni-Mistni zasady-Prirazeni uzivatelskych prav nebo tak neco...
Petr S. (1220)|18.1.2007 12:33
Tož jsem něco našel :) Kurnik, ja jsem ale dobrej :D :D

Pro tento účel můžeš použít např. program Strážca systému, ten ale nemá tolik možností jako Lock Down My Computer - ten umí přesně to co potřebuješ.

Umí skrýt nabídku Start, skrýt položky na ploše, zakázat odhlašování či vypínání uživatele, skrýt disky ve Tvém počítači nebo třeba zakázat ukládání změn při vypnutí :thumb Je toho mnooohem víc, jak se dozvíš na té odkazované stránce. :idea

Umí toho strašně moc, jak vidíš na té odkazované stránce. Je to sice placený program ale podle mě na to kolik toho umí je to krásná cena - 12,16 EUR - v přepočtu něco kolem 330 Kč... :inlove
sebloeb (26)|18.1.2007 13:46
diiiky moc!! tyjo,ses dobrej! :) zkusim to a doufam ze mi to vyresi problem!!!zaslouzis si medaili:D
sebloeb (26)|18.1.2007 14:15
Program vypada uplne skvele, ale potreboval bych vyresit jeste problem s košem na plose. To by stacilo vyresit jenom pomoci upravy v registrech win. Zkusite jeste poradit i s timhle???
Petr S. (1220)|18.1.2007 14:26
Problém s košem na ploše? Myslíš jako ho skrýt?

Pokud máš na mysli jen zakázání funkce koše - soubory mají být rovnou odstraňovány permanentně, tak to by ten prográmek měl umět...

Jen se optám: Když jsi ten prográmek vyzkoušel, jaká omezení má ta demo verze?
sebloeb (26)|19.1.2007 10:30
zkousim "strazca systemu",a vypada to,ze omezeni jsou jenom v tom smyslu vyprseni casu trial verze. nic jineho jsem nenasel. Jdu se ted podivat na ten druhy programek.
sebloeb (26)|19.1.2007 10:50
Jo,tak uz jsem vyzkousel Lock Down - je xkrát levnejsí nez ten slovensky a ma milionkrat vic nastaveni nez ten slovensky. Je to DEMO omezene tim zpusobem,ze z toho nepreberneho mnozstvi je povolena jenom polovina nastaveni! Jednoduse vyresene - kazda druha nabidka neni aktivni,ale za tu cenu je to mocný nástroj. Jdu ho objednat :p
Petr S. (1220)|19.1.2007 19:18
Taky se mi Lock Down zdá mnohem lepší. Docela pěkná vychytávka :thumb

Nechci aby to vyznělo jako reklama, ale ta cena je fakt krásná ;)
Alky (1)|25.1.2007 23:15
[QUOTE=sebloeb]Jo,tak uz jsem vyzkousel Lock Down - je xkrát levnejsí nez ten slovensky a ma milionkrat vic nastaveni nez ten slovensky. Je to DEMO omezene tim zpusobem,ze z toho nepreberneho mnozstvi je povolena jenom polovina nastaveni! Jednoduse vyresene - kazda druha nabidka neni aktivni,ale za tu cenu je to mocný nástroj. Jdu ho objednat :p[/QUOTE]



no jo len ten slovensky je urceny na ine veci a je velmo sikovny