Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 38

Téma: FAQ: PC se samo restartuje, je nestabilni

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od SmartMole
    ...
    jo, to vypada jako rozumne navrh kam s tim do soucasnych kategorii se to moc nikam nehodi, neco na to asi bude potreba vytvorit a toto zni jako dobre napad. stejne se k tomu bude muset vyjadrit vedeni fora, jestli to jenom nekam soupnout, nebo jestli se udela nova kategorie
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Též se mi to zdá jako velice dobrý nápad

Jen tak dál pane

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Skvelý nápad, slušné prevedenie. . Len to ešte umiestniť tak, aby si to čo najviac ľudí čo majú problém prečítalo. Určite by som to nedával do threadu FAQ lebo ten asi číta málokto, ináč by na celom fóre bolo asi menej threadov.

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Se musím přiznat, že ačkoliv jsem celkem dlouho přemýšlet a asi ještě chvíli budu, nenapadá mě nic, co by se tam dalo doplnit. Jen tak se mi stalo už hodněkrát, že jsem šel opravovat pc, které se podle uživatele chovalo totálně nestabilně a mě během celo-denního testování neprovedl žádnou chybu :-)))). A jakmile jsem ho vrátil zpět na pracoviště, ha chyba.

No teď mě napadlo, že někdy může za nestabilutu a síťová karta.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Teď musíme vymyslet, co ještě poupravit, ale hlavně, kam následně tento FAQ umístit, aby i nový uživatel, který bude hledat pomoc tohoto typu, hned věděl, kam se podívat...

EDIT: na chvíli se odpojuji, elektřinu sice filtuji přes UPSku která nestíhá přepínat mezi sítí a baterií, internet jde svižně, ale začalo se tu u mě děsivě blejskat, na chvíli odpojím net nerad bych usmažil desku
    No kdyz premyslim nad tim kde by to melo byt aby si toho opravdu lidi vsimli napada me jen primo nekde na uvodu shw Proste udelat tam blok se seznamem tehle temat s popisem ze pokud ma nekdo nejaky problem tady je seznam jak postupovat ..

Registrace
    Nov 2006

Tak jsem si vzpomněl na jednu pikantnost, který mi vyprávěl známý, když byl opravovat jeden PC...

Nějací lidé si ho pozvali ke kompu aby jim ho opravil, on si ho vzal do servisu, spustil a zjistil, že s ním nic není. Tak ho vzal zpátky k nim, řekl že s ním nic není a schválně ho ještě vyzkoušel. Jenže když připojil všechny komponenty tak zjistil, že PC opravdu nefunguje...

Tak nad tím bádal a nakonec zjistil, že je špatná klávesnice...

A co z toho plyne? Že závada může být opravdu kdekoliv

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mech13
    jo, to vypada jako rozumne navrh kam s tim do soucasnych kategorii se to moc nikam nehodi, neco na to asi bude potreba vytvorit a toto zni jako dobre napad. stejne se k tomu bude muset vyjadrit vedeni fora, jestli to jenom nekam soupnout, nebo jestli se udela nova kategorie
    Viděl bych to následovně - udělat novou sekci "Problémy s PC (HW/SW) a jejich řešení" v kategorii "Hardware" (a umístit ji v rámci této kategorie na 1. místo).

Zde by bylo vytvořené nové téma obsahující upravenou variantu bobocem. Toto téma by bylo uzamčené (mohli by jej upravovat pouze moderátoři) a nastavené jako důležité.

Jako druhé důležité téma v pořadí by zde bylo vytvořeno rovněž uzamčené téma "Databáze řešení problémů" přesně podle toho, co navrhoval SmartMole, takový koncept vypadá vážně dobře.

Souhlas?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka
    Souhlas?
    ja su jednoznacne pro zni to velice dobre

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka
    Souhlas?
    jsem taky pro... opravdu dobry napad...

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Tak jsem moc rád, že Mechův nápad se realizoval, takhle nějak jsem si to představoval, báječné

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od dzandra
    No teď mě napadlo, že někdy může za nestabilutu a síťová karta.
    to by se tam mohlo pridat... co Vy na to?

10) Poslední pomoc
    Pokud jste se dostali až k tomuto bodu a problém přetrvává, je velká pravděpodobnost, že Vám selhává hardware. Pokud se v počítačích příliš nevyznáte, zde nejspíš Vaše snažení končí a budete muset požádat o pomoc někoho povolanějšího.

Pokud se ale snadno nevzdáváte, muzete se pokusit o rozjeti PC v "minimalni konfiguraci" - tedy pouze zakladni deska, procesor, jeden pametovy modul, graficka karta a jeden pevny disk, na kterem je operacni system. Jinymi slovy: vse nepotrebne odpojte - DVD, FDD, zvukova karta, sitova karta atd. Pokud mate vic pametovych modulu, postupne je vystridejte vsechny a ve vsech pametovych slotech, ktere vase zakladni deska ma. Nezapomente na zarizeni integrovane na zakladni desce: ty se vetsinou vypinaji v BIOSu v casti "integrated peripherals". Takze na zakladni desce vypnete veci jako seriovy a paralelni port, zvukova karta, nepotrebne pridavne IDE radice apod.

Jestli se vase PC nechova stabilne ani v "minimalni konfiguraci", tak by nyní by bylo nejlepší sehnat si, například od dobrého známého, počítač, s co nejpodobnější konfigurací jakou vlastníte (stejná platforma...
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 28-01-2007 v 02:03

Obyvatel SHW Avatar uživatele SmartMole
    Registrace
    May 2006

Ale jo, proč ne...

Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od mech13
    to by se tam mohlo pridat... co Vy na to?
    ...
    Jo, přesně tohle mi v tom výčtu chybělo Jen jsem nemohl přijít na to co

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od SmartMole
    Ale jo, proč ne...
    Citace Původně odesláno od Petr S.
    Jo, přesně tohle mi v tom výčtu chybělo Jen jsem nemohl přijít na to co
    tak mohl by to tam nekdo pls hodit? dokonce sem se i obetoval a doplnil diakritiku + kousek jeste doplnil

Pokud se ale snadno nevzdáváte, můžete se pokusit o rozjetí PC v "minimalní konfiguraci" - tedy pouze základní deska, procesor, jeden paměťový modul, grafická karta a jeden pevný disk, na kterém je operační systém. Jinými slovy: vše nepotřebné odpojte - DVD, FDD, zvuková karta, síťová karta atd. Pro jistotu ještě uveďte BIOS do výchozího nastavení (buď bude někde v BIOSu položka "LOAD DEFAULTS", nebo na základní desce najděte jumper "CLEAR CMOS", v nejhorším odpojte zákkladní desku od el. energie a na pár minut ze základní desky vytáhněte baterku). Pokud máte víc paměťových modulů, postupně je vystřídejte všechny ve všech pamětových slotech, které Vaše základní deska má, klidně i na nižší frekvenci než pro jakou jsou certifikované (ano, i to někdy způsobuje nestabilitu...). Nezapomeňte na zařízení integrované na základní desce: ty se většinou vypínají v BIOSu v části "INTEGRATED PERIPHERALS". Takže na základní desce vypněte věci jako sériový a paralelní port, zvuková karta, řadič FDD, nepotřebné přídavné IDE řadiče apod.

Jestli se Vaše PC nechová stabilně ani v "minimalní konfiguraci", tak by nyní by bylo nejlepší sehnat si, například od dobrého známého...
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 29-01-2007 v 15:37

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. pc se samo restartuje
    Od medvideček v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 22-10-2013, 19:07
  2. PC se samo vypíná
    Od zaitbashu v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 12-02-2010, 11:01
  3. PC se samo vypne nebo ho nelze zapnout
    Od libmot v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 03-02-2009, 20:16
  4. PC se samo vypne asi po 30 vterinach
    Od Bacon v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 16-04-2007, 19:48
  5. FAQ: PC se samo restartuje, je nestabilní - co může být příčinou?
    Od mech13 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 18-01-2007, 12:09