reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záludnosti Nvidia control panelu...

sokorotor (110)|18.1.2007 15:01
Nvidia nyní dodává se svými ovladači program Nvidia control panel.
Obdobu tohoto panelu má i Ati.

Díky control panelu lze výkon karty nastavit tak, aby odpovídal použité sestavě.
Ale pokud neznáte všechny názvy funkcí a co která funkce přesně ovlivní, může se vám stát (jako mě :[ ) že nastavení spíše omezí výkon než aby ho podpořily.
Příklad mluví za vše... dříve to bylo vypnutí Vsynch co uvolnilo výkon karty (cca 20%).
V dnešním Nvidia control panelu je to položka - Vypnutí omezení Open GL.
(Vsynch je tam také a vypnutí opět funguje)

Díky -vypnutí omezení Open GL- jsem zaznamenal značný nárůst výkonu.

Příklad mluví za vše.
Pustil jsem si DEMO_Dark Messiah of M and M který jsem dříve velice těžko rozchodil.
Nyní při 4xAA,4xAF a prázdné úvodní chodbě mi běhá ryche jako Counter-strike.(a možná ještě rychleji :]... )
Ovšem jakmile dojde na souboj, FPS rapidně poklesnou, ale pořád je to hratelné. FPS také klesnou při náročné scéně ,kde se mísí více efektů(HDR+stíny...atd) a pohyb více objektů. Ale pořád je to hratelné...

Sestava.
Celer 1340ghz,512mbPC-133ram,GF 7300GT/256mb/128bit,poslední force ware 93,71.
Screenshoty + FRAPS dodám později...

Tak zkoukněte svůj Control panel. . .
...a když by se někdo vytasil s výpisem optimálního nastavení směřujíci k uvolnění výkonu nebylo by to naškodu a určité by to někomu pomohlo.
fanik (81)|18.1.2007 15:14
ten kontrol panel se dá přepnout do staré původní podoby... pokud si ovladače stahoval přímo na nvidia.com, tak jejich součástí je x profilů (cca 30-40 pro různé hry a benchmarky).
jestliže jsi ovladače stahoval kupříkladu na guru3d, tak jsou z největší pravděpodoností bez profilů.

No to nic nemění na tom, že ten nový kontrol panel lze vypnout a používat stále ten starý
tequilla (1015)|18.1.2007 15:15
[QUOTE=fanik]ten kontrol panel se dá přepnout do staré původní podoby... pokud si ovladače stahoval přímo na nvidia.com, tak jejich součástí je x profilů (cca 30-40 pro různé hry a benchmarky).
jestliže jsi ovladače stahoval kupříkladu na guru3d, tak jsou z největší pravděpodoností bez profilů.

No to nic nemění na tom, že ten nový kontrol panel lze vypnout a používat stále ten starý[/QUOTE]

Ale jen u karet rady 7XXX a nizsi, u 8800 uz si o starym control panelu muzete nechat jenom zdat.
fanik (81)|18.1.2007 16:49
[QUOTE=tequilla]Ale jen u karet rady 7XXX a nizsi, u 8800 uz si o starym control panelu muzete nechat jenom zdat.[/QUOTE]


no to není tak úplně pravda... nicméně pravdou je že bežně to dostupné není a já tak nějak reagoval na jeho 7300.
sokorotor (110)|18.1.2007 22:50
O těch profilech vím, jen v tom nevidím nějaký užitek...
Nastavil jsem hodnoty podle uvážení a jelikož mám nainstalován zhruba 4 rozdílné hry + benchmarky tak by mě nebavilo pořád přepínat profily...
fanik (81)|18.1.2007 23:45
Ty profily se přepínají samy! pokud nenastavíš jinak a neznemožníš jim to... u každého profilu je název soubor - npř. farcry.exe, takže v okamžiku kdy ovladače detekují spuštění farcry.exe nastaví daný profil =)))
wanabe (28)|7.12.2007 08:50
Donedávna jsem měl doma 7600GT a s nastavením control panelu jsem si nějak nedělal hlavu. Teď mám ale 8800GT a chtěl bych z ní dostat maximum a tak se chci zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s nastavením v control panelu? V jednom z menu se dá nastavovat antialiazing atd atd. Je vůbec potřeba tam něco nastavovat nebo když to nastavím přímo ve hře tak se to nastaví i tam? Nebo je to jen taková utilitka od Nvidie.