reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde nainstalovat WinXP na notebook s Vistou

Master414 (98)|23.9.2009 15:28
Dobrý den
Mám doma pučenej notes asus u3 series nevim jakej to je presne ted ale potrebuju se zeptat jestli nevite nekdo jak tam nasupacit xp? kdyz spustim instalacni cd tak jsem nacte ale jakmile projdu prvni strankou tak to napise ze neni zadnej harddisk v notesu ale pritom tam samozdrejme je. mam obavu ze je to ochrana z visty ... pujde to preinstalovat ? linux jsem skousel zavist ale nedari se nedokaze nacist neco a spatdne to :( napise to error a nazdar ...:( porad te prosim
speedsnail (4876)|23.9.2009 15:30
Přepni v biosu HDD do IDE Compatibile mode (či nějak podobně pojmenovaná položka). Chyba je způsobena pravděpodobně tím, že XP nemají nativně SATA AHCI ovladače.
Master414 (98)|23.9.2009 15:35
okej dekuju :) zkusim to ;) tedka bezi na tom netesu jedna vecicka takze to nemuzu zkusit ale hned jak to dojede ;-) a bude moznost to zkusit tak urcite dam vedet ;) az to zkusim ;-) a prosim a pak by to melo jit ?
speedsnail (4876)|23.9.2009 15:42
No je možné že se tím znefunkční, případně začnou blbnout ty Visty. Pokud jde ale o komplet přeinstall, nevidím v tom problém. Záleží, jestli jsou také pro tento notebook k dispozici pro XP všechny ovladače. To si zjisti na stránkách výrobce.
lexxxa (714)|23.9.2009 15:43
jeste bych zkontroloval jestli jsou k dispozici vsechny ovladce na XP, jelikoz se NTB prodaval od konce roku 2007 tak by meli byt, u nekterych novejsich NTB by to mohl byt problem

(edit, zase pozde)
Master414 (98)|23.9.2009 15:52
jo visty ubec nejde at uz jsou z toho pryc :D:D a jinak je to notes a bios je tam z roku 2005 :D takze by meli bejt ovladace je to starsi trochu ;)

tak to hledam v tom biosu ale nemuzu to najit jak jse to presne menuje a v jaky polozce to bude ? MAIN, ADVANCED, DISPLAY, SECURITY, POWER, BOOT ?

uz jsem to nasel ;)

ted to vyzkousim jestli to pude ;-) a kdyby nahodou ne tak uz jsi pripravujte dalsi navrhy :D

dekuju ste chytri lidicky facha to ;) uz jsem se pres to dostal ;)tak a z to bude cely hotovy tak pisnu jeste ;)
Master414 (98)|23.9.2009 17:45
tak vsechno bezi ;-) diky moc ;)
speedsnail (4876)|23.9.2009 17:52
Fajn, to sme rádi.

Vyřešeno, takže lock.