reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zmizelé DVD mechaniky

cheysuli (36)|25.9.2009 13:44
Dobrý den, mám problém s mýma dvd mechanikama. Během spouštění počítače i v BIOSu lze obě mechnaiky najít ale jakmile nastartují Windowsy, mechaniky zmizí a systém je vůbec není schopen najít. nejsou ani v seznamu hardwaru, prostě nikde. V poslední době jsem s nimi nic nedělal a přitom ještě před třemi dny mi normálně fungovali. Nevíte někdo v čem je chyba? Dík
JonnyC (124)|25.9.2009 13:54
Onehdy jsem měl podobný problém, ale byla to do jisté míry moje blbost - začala mi hodně lagovat DPC latency a ja zjišťoval čím to je a mimo jiné jsem ve správci hardware zakázal řadič s mechanikou - takže stejně jak píšeš tam pak mechanika ani nebyla vidět. (a zapomněl jsem na to a taky jsem zjišťoval kam přišla, po té co jsem zjistil co způsobovalo ty lagy)

Pokud máš ten řadič povolený, tak bych jako první krok zkusil nabootovat nějaký live systém, třeba z flashky a zkusil jestli je mechanika vidět tam.
jerryczech007 (98)|25.9.2009 13:58
A neinstaloval si mezitím třeba Daemon-Tools nebo Clone nebo něco jiného s možnosti instalace virtuálních mechanik ? Možná bude problém s ASPI ...
Richmond (8084)|25.9.2009 14:28
cheysuli (36)|27.9.2009 10:37
[quote=jerryczech007;296215]A neinstaloval si mezitím třeba Daemon-Tools nebo Clone nebo něco jiného s možnosti instalace virtuálních mechanik ? Možná bude problém s ASPI ...[/quote]

mám nainstalovaný alcohol 120% ale ten je tam už hodně dlouho. ZKusím ho odinstalovat jestli to nepomůže.

Mám Win XP a s řadičema jsem vůbec nic nedělal, ale zkusím se na ně ještě podívat. Dík za tipy.