Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 76

Téma: 4770, od jakého výrobce?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Suprak
    Registrace
    Mar 2009

Jsem fanoušek Formule 1, takže bych nejraději bral ASUS EAH4770 FORMULA, ale to by bylo spíš jenom na takové machrování já mám.... Žádám nízkou spotřebu a aby dlouho vydržela (4-5 let). Potřebuju na tom rozchodit jenom simulátor rFactor a příští rok rFactor 2, ten není nijak extrémně náročný.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Všechny 4770 jsou výkonově stejné i spotřebou....ten formula má akorát jiný chladič, každopádně si myslím že se nevyplatí, vzhledem k ceně a myslím, že referenční chladič bohatě postačí a nebude ani hlučný....

Vybral bych nejlevnější 4770 s referenčním chladičem (ty stejný).... http://www.alfacomp.cz/php/index.php...SearchSubmit=1 v tomto případě je to ten ASUS úplně nahoře

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

z aktuální české nabídky se mi nejvíc líbí chladič na MSI R4770 Cyclone, co do chladících schopností (od pohledu musí uchladit ten radeon při minimálních otáčkách)

Banned
    Registrace
    Mar 2008

nebo počkat na 5770,záleží jak moc spěcháš

Registrace
    Mar 2009

Nespěchám. Chystám se to koupit tak do půl roku. Budu o tom uvažovat.
    Kdyby aspoň ISI uvedla nějaké HW nároky. Podle mě to ale na DX11 běžet nebude.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Jesli ti jde o spotrebu ta to chce pockat na radu 5000, vsechny by meli mit velmi malou spotrebu v Idle a v "zaberu" lepsi pomer vykon/wat, i kdyz oproti te 4770 to nebude az tak moc velkej rozdil.

Registrace
    Mar 2009

Mají vyjít v říjnu, takže na začátku nového roku by ta 5770 mohla stát okolo 3000kč, jestli nepříjde žádná krize.

Banned
    Registrace
    Mar 2008

tojo záleží jak rychle na českým trhu budou,pak by mohla cena i spadnout k těm 3k nebo i pod ,bůh ví

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od matyyy Zobrazit příspěvek
    z aktuální české nabídky se mi nejvíc líbí chladič na MSI R4770 Cyclone, co do chladících schopností (od pohledu musí uchladit ten radeon při minimálních otáčkách)
    Ja ho ted jeden kupoval a PWM regulace mu nefungovala, tocil porad naplno a byl to hluk jako prase... je to kram. Kdyz jsem zkousel teplotu, tak jsem mu jeste pro jistotu urazil lopatku vrtule... MSI proste SUX.

Takze moje rada je, koupit nejlevnejsi 4770 co najdes a hotovo. Pripadne muzes koupit i tohle:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007N0CA0AMPG9

je tichy a nestoji to moc. nikde sice kompatibilitu s 4770 neuvadi, ale me to na to MSI sedlo uplne bez problemu. Akorat nechapu, jak tam muzou dat tu redukci na 7V (prasacke zapojeni mezi 5V a 12V).

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    Ja ho ted jeden kupoval a PWM regulace mu nefungovala, tocil porad naplno a byl to hluk jako prase... je to kram. Kdyz jsem zkousel teplotu, tak jsem mu jeste pro jistotu urazil lopatku vrtule... MSI proste SUX.

Takze moje rada je, koupit nejlevnejsi 4770 co najdes a hotovo. Pripadne muzes koupit i tohle:

je tichy a nestoji to moc. nikde sice kompatibilitu s 4770 neuvadi, ale me to na to MSI sedlo uplne bez problemu. Akorat nechapu, jak tam muzou dat tu redukci na 7V (prasacke zapojeni mezi 5V a 12V).
    Sapphire má HD4770 i s ním: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...0&SearchType=1

Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek

Nevím jestli bych zvládl vyměnit chadič, to jsem ještě nikdy nedělal. Takže asi bych bral tu od Sapphire s tím Accelerem. http://www.alfacomp.cz/php/product.p...0&SearchType=1

Nováček
    Registrace
    May 2009

měsíc už používám ASUS EAH4770 FORMULA, a kupoval jsem jej z důvodu vyrobní technologie 40 nm ať mi zbytečně neprodukuje teplo, tento model od referenčních používá navíc chladič s ventilatoren, který má chráněn hnací ustrojí proti prachu, tudiš se nezvyšuje časem hlučnost ventilátoru, který je velice tichý (neslyšitelný) standartně ventilátor mi běží na 32% a teplota 45 stupňů, při hraní GTA4, BMW M3 a jiné kdy karta jde na 100% mi běží ventilátor na 38% a teplota nejde přes 55 stupňů i když je v místnosti 25 stupňů. Grafika má 3pin ventilátor oproti těm referenčním 2pin (nemá monitoring a regulaci otáček). Navíc oproti referenčním má FORMULA solid capacitory, a jiné vychytavky oproti referenčním 4770, které jej povyšují a žádný náznak piskaní. Takže tych 200kč určitě připlatit. Cená v alfacomp nyní 2700 na prodejně, 2% sleva při nákupu přes e-shop.
    Naposledy upraveno uživatelem Milan739: 07-10-2009 v 11:47

Nováček
    Registrace
    May 2009

U FORMULE určitě nebudeš měnit ventilátor. Proč by si kupoval 4770 referenční za 2350kč a chladič za 300kč, když to máš ve FORMULI za 2700kč a bez starostí a s plnou zárukou.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Milan739 Zobrazit příspěvek
    Navíc oproti referenčním má FORMULA solid capacitory, a jiné vychytavky oproti referenčním 4770, které jej povyšují a žádný náznak piskaní. Takže tych 200kč určitě připlatit. Cená v alfacomp nyní 2700 na prodejně, 2% sleva při nákupu přes e-shop.
    Další oběť marketingové masáže, že? A jaképak kondíky vidíš na té Sapphire? A ty další vychytávky, které například? A používej edit!

Nováček
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Další oběť marketingové masáže, že? A jaképak kondíky vidíš na té Sapphire? A ty další vychytávky, které například? A používej edit!
    Proč marketingová masáž? Sám vidíž, že když se podíváš na fota referenčních 4770 a FORMULE, tak referenční jsou všechny stejné, jen jiné logo, výrobce. FORMULA ma pozměněné PCB, které je menší a jiné MOSFETy, pozměněné napájení aby snížilo teplotu PCB.
    Přece jenom když už je trochu jiné PCB, je vidět, že si ASUS s tím trochu pohral a použil jiné díly, než referenční. Prostě je to trochu vyšlechtěnější model a snaži se snížit již tak nízkou teplotu. Jasné když to budu brát jen z pohledu výkonu tak nebudu řešit jesli jeto 4770 referenční nebo FORMULE, výkon stejný+-, při přetaktovaní už je na tom líp Formule, ale pro přetaktovaní si jí nekupují. Kdo chce výkon ať jde o třídu výše na 4870.

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. NAS server od jakého výrobce používáte?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 27-08-2011, 17:35
  2. Používáte grafickou kartu s GPU jakého výrobce?
    Od Smeli v sekci Grafické karty
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 22-12-2009, 20:44
  3. Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 25-09-2009, 23:21
  4. Vodní chlazení: Jakého vodníka?
    Od Weslo v sekci Chlazení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-07-2008, 19:52
  5. Jakého výrobce pevných disků upřednostňujete?
    Od boboco v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 28-04-2008, 21:48