reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Canon IP4300

Barnabas (73)|28.9.2009 11:54
Zdravím všechny, mám tento problém.
Mám tiskárnu Canon IP4300 asi dva a půl roku. Včera sem tiskl nějaké obrázky v barvě na A4 a asi po třetím mi začala vynechávat žlutá barva, klasicky proužkovala. Přitom barva byla asi z poloviny plná. Přesto sem dal novou kartridž, ale dělalo to to samé. Ze začátku to chvilku tiskne dobře, pak začne proužkovat. Čištění (i hloubkové sem udělal i kontrolu trysek, OK.Měl sem vyndanou tiskovou hlavu, očistil sem kontakty, vyfoukal, ale problém stále trvá. Nevíte, co s tím, jestli fakt odešla tisková hlava? Ostatní barvy jsou OK. Používám střídavě orig. barvy a alternativy (Peach z Bohemky). Za všechny rady děkuji.
StD (1963)|28.9.2009 12:16
= Neoriginální inkousty. Zkus si na fotopapír (originál s originály) vytisknout fotku 10x15, jestli se sama zkalibruje. Silně o tom pochybuji. Ale můžeš si za to sám. Šetřit na nesprávném místě se nemá (Rockefeller: "Nejsme tak bohatí abychom kupovali levné věci...")

BTW: Mám iP4500 a iP6700D po ruce a nikdy jim nic neoriginál krmit nedávám.
Barnabas (73)|28.9.2009 12:35
[quote=StD;296999]= Neoriginální inkousty. Zkus si na fotopapír (originál s originály) vytisknout fotku 10x15, jestli se sama zkalibruje. Silně o tom pochybuji. Ale můžeš si za to sám. Šetřit na nesprávném místě se nemá (Rockefeller: "Nejsme tak bohatí abychom kupovali levné věci...")

BTW: Mám iP4500 a iP6700D po ruce a nikdy jim nic neoriginál krmit nedávám.[/quote]

Děkuji za radu, myslím, že nejsem sám, kdo používá neorig. inkousty. Tisknu celkem často a i kdybych musel koupit novou tiskárnu, tak se mi už několikrát zaplatila. Chtěl sem jenom vědět, zda je out tisková hlava.
EditorPO (2819)|28.9.2009 12:38
[quote=StD;296999]= Neoriginální inkousty. Zkus si na fotopapír (originál s originály) vytisknout fotku 10x15, jestli se sama zkalibruje. Silně o tom pochybuji. Ale můžeš si za to sám. Šetřit na nesprávném místě se nemá (Rockefeller: "Nejsme tak bohatí abychom kupovali levné věci...")

BTW: Mám iP4500 a iP6700D po ruce a nikdy jim nic neoriginál krmit nedávám.[/quote]
:thumb Presne tak, uz sa to tu parkrat pisalo, ale ludia si nedaju povedat. Alternativne tonery nikdy nedosiahnu kvality originalov (vzhladom na zlozenie a typ farbiva), preto su aj take lacne. A taktiez sucasne hlavy nie su stavane na podobne svinstvo. Je to setrenie na nespravnom mieste.
Minimalne v zarucnej dobe by som alternativy nepouzival. Taktiez je vhodne aspon raz za dva tyzdne vytlacit farebnu stranku, nech sa prefuknu vsetky trysky.
Skus este raz vybrat tlacovu hlavu a poloz ju tryskami na handricku namocenu v liehu. Snad sa trysky vycistia.
StD (1963)|28.9.2009 12:50
[quote=Barnabas;297007]...Chtěl sem jenom vědět, zda je out tisková hlava.[/quote]
To jsem ti snad Barnabáši odpověděl?! Jestli se dokáže zkalibrovat s originálem na originál, tak není nebo je. Podle výsledku. A jestli ji máš amortizovanou, tak není co řešit a můžeš jít koupit novou iP4600 s vylepšením menších/dražších zásobníků inkoustu...
robky (3195)|28.9.2009 12:50
Keď nepomôže Ediho rada s liehom, môžeš ešte vyskúšať ponoriť tlačovú hlavu do misky s horúcou vodou (na cca 10-15 minút) - tento recept mám vyskúšaný (napr. u origo cartridge od HP, na ktorej sa pol roka netlačilo a lieh nepomohol - funguje korektne doteraz a dokonca aj s neoriginálnym atramentom)
Barnabas (73)|28.9.2009 13:00
Barevně tisknu skoro denně, ale s tím líhem to zkusím. Totiž ze začátku to tiskne OK, ale pak to začne proužkovat.
Barnabas (73)|28.9.2009 13:09
[quote=StD;297012]To jsem ti snad Barnabáši odpověděl?! Jestli se dokáže zkalibrovat s originálem na originál, tak není nebo je. Podle výsledku. A jestli ji máš amortizovanou, tak není co řešit a můžeš jít koupit novou iP4600 s vylepšením menších/dražších zásobníků inkoustu...[/quote]


Tak se hned nedurdi, ale teď zrovna originál nemám. S tím "vylepšením" od Canonu máš pravdu, je to pěkná čuňá*na, když dám tisknout v nejlepší kvalitě, tak je to OK, asi zůstanu u toho. Dík.
StD (1963)|28.9.2009 13:19
[quote=Barnabas;297024]Tak se hned nedurdi, ale teď zrovna originál nemám. S tím "vylepšením" od Canonu máš pravdu, je to pěkná čuňá*na, když dám tisknout v nejlepší kvalitě, tak je to OK, asi zůstanu u toho. Dík.[/quote]
[OT] To si opravdu myslíš, že by mi tvé problemy mohly nějak zdvihnout krevní tlak? Já jsem naprosto v klidu, i kdyby ty jsi nebyl, prostě je to můj přístup k nějaké otázce, který se někomu může líbit, jinému ne. [/OT] Jinak doufám, že jsi neprošvihl srpnovou akci 2 za cenu 1 co měl na inkousty Canon Softcom... Já se aspoň zásobil na rok dopředu. Ale jestli doma nic nemáš, tak zřejmě ano. :p:mistake
Barnabas (73)|28.9.2009 13:37
O ničem takovém jsem nevěděl a proto doma nemám žádný originál, jak díš. :cry
StD (1963)|28.9.2009 13:48
[quote=Barnabas;297035]O ničem takovém jsem nevěděl a proto doma nemám žádný originál, jak díš. :cry[/quote]
Jj, tak vyzkoušej navržené metody a dej vědět jak to dopadlo pro ostaní a LOCK na thread. Staneš se asi dalším majitelem 4600 a to nezávidím. Já pořád čekám, co v U.S. uvolní za náhradu 6700D (=umí krásně kreslit dolarový bankovky, proto se nikde jinde nesmí oficiálně prodávat, i když z CZC ji v práci máme...). :thumb
Barnabas (73)|28.9.2009 13:53
OK, večer dám vědět, teď sem v zaměstnání.
Barnabas (73)|29.9.2009 11:00
[quote=Barnabas;297040]OK, večer dám vědět, teď sem v zaměstnání.[/quote]

Včera mi to už nevyšlo, ale vše je už OK, stačilo vyčistit hlavu líhem. Díky za rady.
Pls LOCK.