reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po restartu se mi mění rozlišení monitoru...

Lachim08 (31)|29.9.2009 13:16
Zdravím všechny,
mám doma starší PC, ale nedávno nově nainstalovaný Win XP a bohužel se mi po nastavení požadovaného rozlišení po restartu zase změní na jiný (800x600). Jde to nějakým způsobem změnit, tak aby to bylo po restartu v pořádku? Dík.


Jo a ještě bych chtěl dodat, že to dříve vše fungovalo v pořádku. Dokonce ikdyž zapojím monitor ke svému notebooku, tak fachá jak má, takže chyba monitoru je asi vyloučena.
Logout (4018)|29.9.2009 13:32
Hmmmm, máš správně nainstalovaný drivery? Zkusil bych je odinstalovat a znova nainstalovat.
Nehlásí správce zařízení nějakej problém?
CO máš za grafiku?
Lachim08 (31)|29.9.2009 13:37
[quote=Logout;297391]Hmmmm, máš správně nainstalovaný drivery? Zkusil bych je odinstalovat a znova nainstalovat.
Nehlásí správce zařízení nějakej problém?
CO máš za grafiku?[/quote]


Drivery jsem uz zkousel, mam ted dokonce i ty nejnovejsi. Hlaseni problemu jsem si zadneho nevsiml. GK mam ATI Radeon 9550 series.
pas!k (3765)|29.9.2009 13:44
mas nainstalovanej CCC ?
dzandra (1368)|29.9.2009 14:01
[quote=pas!k;297396]mas nainstalovanej CCC ?[/quote]

No pokud ne, tak potřebuješ netframework. Ale házelo by to tam nejsíš hlášku při startu.
Lachim08 (31)|29.9.2009 14:04
CCC mam nainstalovany... ted jsem zkousel znovu odinstalovat ati drivers se vsim vsudy a rozliseni zustalo... znovu jsem je nainstaloval a zase ten samy problem... jen chci jeste dodat, ze se mi to stava skoro u vsech ovladacu ATI... pokusim se jeste naposled naistalovat original ovladace z CD a uvidime, ale pochybuji, ze to bude fungovat...
Lachim08 (31)|29.9.2009 14:11
Jak zjistim verzi netframework? Je mozny ze nemam nejnovejsi. Zkusil bych nejnovejsi, ikdyz si myslim ze i tak to nema nic spolecnyho s tim, ze mi to nejde ani na original drivery, ktery fachaj i se starsima NF.
Logout (4018)|29.9.2009 15:08
frameworkem to určitě neni, to by se Ti CCC snad ani nenainstaloval a rozhodně nefungoval.
Zkoušel jsi Driver Sweeper, CCleaner nebo něco podobnýho na odstranění starejch kousků driverů?
Lachim08 (31)|29.9.2009 15:23
Budete se divit, ale bylo to skutecne frameworkem. Stahl jsem si obe novejsi verze 3.0 a 3.5 a po restartu je vse ok. Jen se hrozne divim, ze nove ovladace na toto neupozornovaly. Navic mam asi i spatne nastavene aktualizace Win XP, pze normalne bych tam uz nove verze NF mel.


Jeste chvili to budu sledovat, ale myslim si, ze uz je to ok.

Kazdopadne dik vsem na upozorneni a rady, bez vas bych na NF uplne zapomel a kdo vi jestli bych to pak vyresil. Je dobre videt, ze i kvuli takove veci se vyplati napsat do fora, protoze ne kazdy si na vse vzpomene. Jeste jednou dik :)
dzandra (1368)|29.9.2009 16:24
No aktualizace nastavené blbě nemáš, normálně ti je to v automatických aktulizacích neukazuje, zobrazí se až při použití windows nebo microsoft update. Dokonce ani WSUS server mi je nechtěl automaticky instalovat. Pak jsem to nějak rozjel.
Lachim08 (31)|29.9.2009 17:45
[quote=dzandra;297450]No aktualizace nastavené blbě nemáš, normálně ti je to v automatických aktulizacích neukazuje, zobrazí se až při použití windows nebo microsoft update. Dokonce ani WSUS server mi je nechtěl automaticky instalovat. Pak jsem to nějak rozjel.[/quote]


Dobre, dik za info. Takze se zamerim spis na Win Update s tim, ze si necham nahlasit od noda aktualizace, ktere mi chybi. Jsem totiz ted zvyklej na aktualizace z Vist na mym notase, kterej jsem ted dal reklamovat, tak me to zmatlo.

No nic, monitor slape jak ma, tak to vypada, ze uz to nebude delat neplechu. Zatim all...