Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Boot systemu: NTLDR nenalezen

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Ahoj
    nainstaloval jsem si Visty(64-bit) a když jsem chtěl změnit bootování z CD na DISK, naskočila mi hláška NTLDR nenalezen, musel jsem tedy změnit boot zpět na CD. Windows nabíhal i když tam žadné CD nebylo. To mě opravdu štvalo tak jsem Visty odinstaloval (v domnění že je to jejich zásluha) a nainstaloval zpět mé XP(32-bit). Tady se objevil naprosto stejný problém. Někde jsem se dočetl, že mám někde zadat do konzole fixmbr a fixboot, ale nevím kde. Sice mi OS nabíhá, ale musím čekat děle.
    Prosím o radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Do konzoly pro zotaveni, viz. http://support.microsoft.com/kb/314058/cs

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Jednu věc při tomhle dělám dřív než ostatní a to že spustím chckdsk. Ani nevíš, kolikrát to pomohlo. Zkus ho nejdřív provést, až pakpoužívat fix.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

XP se mi celý rozpadlo. Tak jsem naformátoval disk a nainstaloval vistu. Teď mám další problém. Při startu, ještě než naběhne vista, mi to dává na výběr mezi předešlou verzi windows a vistou. Nevíte někdo jak se to dá vypnout?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Použij utilitu Vista Boot Manager. Jedná se o grafickou nadstavbu BCDEditoru, kde si můžeš editovat nabízené OS při startu počítače.

Obyvatel SHW Avatar uživatele KunNy
    Registrace
    Jan 2007

Klasika - nejspíš tam zůstal bootloader ze starého OS, otázka je co teď s tím. Většinou jsem to řešil přes recovery konzolu z instalačního CD Win XP, snad něco takového obsahuje i Vista. Příkaz byl tuším "fixboot".
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 29-09-2009 v 21:44 Důvod: sloučeno

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Dobře, díky

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Vše funguje a už to nenabíhá. Vista Boot Manager posloužil na výbornou, děkuji.